Abp Głódź: w każdym chorym odbija się oblicze Boga

jrst, mip, Gdańsk, 2016-02-11

Każdy chory jest jak świątynia, bo w każdym odbija się oblicze Boga – powiedział abp Sławoj Leszek Głódź z okazji obchodzonego w czwartek Światowego Dnia Chorego. Liturgia z sakramentem namaszczenia chorych w katedrze oliwskiej była kulminacyjnym momentem diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego w archidiecezji gdańskiej.

W modlitwie uczestniczyli chorzy - wśród nich wielu na wózkach inwalidzkich, a także ich opiekunowie, lekarze, pielęgniarki i wolontariusze. Wiele osób przyszło pomodlić się za bliskich, którzy cierpią i za siebie, by Bóg przywrócił im zdrowie.

- Każdy chory jest jak świątynia, bo w każdym odbija się oblicze Boga – powiedział w homilii metropolita gdański, który w tym roku obchodzi 25-lecie posługi biskupiej.

Mszą w bazylice katedralnej zakończone zostały również obchody 25-lecia Caritas Archidiecezji Gdańskiej. - My pracujemy przez okrągły rok, a nie tylko od święta. Przygotowujemy posiłki, organizujemy wakacje dla dzieci z ubogich rodzin, przekazujemy też wyprawki szkolne – wymienił w rozmowie z KAI ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Działalność największej w kraju organizacji charytatywnej to kompleksowa pomoc udzielana potrzebującym we wszystkich stadiach życia. "Okna życia", świetlice środowiskowe, ośrodki terapii zajęciowej, stołówki dla ubogich oraz hospicja – szerokie spektrum aktywności sprawia, że z pomocy Caritas korzysta wielu podopiecznych.

- Obszar biedy ciągle się poszerza, ludzi głodnych jest coraz więcej, ale nikt od nas nie odejdzie z kwitkiem - podkreślił szef sopockiej stołówki Caritas Paweł Barczykowski. Ta największa na Pomorzu stołówka dla ubogich wydaje rocznie sto tysięcy darmowych posiłków.

Dziękczynieniem za 25-lecie istnienia diecezjalnego oddziału Caritas była peregrynacja po kościołach, kaplicach i placówkach Caritas kopii figury Matki Bożej z Lourdes przywiezionej z miejsca objawień Matki Bożej przez szefów gdańskiej placówki charytatywnej: ks. Stecia i ks. Brzozowskiego. – Zależało nam na tym, by Ci, którzy nie są w stanie udać się z pielgrzymką do francuskiego sanktuarium mogli przed kopią świętego wizerunku prosić o zdrowie – powiedział ks. Steć. Figura nawiedziła 70 miejsc kultu na Pomorzu, dziś miejsce ostatnie – oliwską katedrę.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook