Gdańsk: Światowy Dzień Młodzieży w gdańskiej katedrze

jrst, Gdańsk, 2016-03-16

W najbliższą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. W gdańskiej katedrze obchody rozpocznie Msza pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Uroczystości rozpoczną się w archikatedrze oliwskiej o godzinie 11.30 Mszą św. pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. Weźmie w niej udział młodzież, również wolontariusze którzy od wielu miesięcy pracują nad przygotowaniami tego wielkiego wydarzenia.

Jeszcze przed Eucharystią, a także podczas jej trwania, przed katedrą działać będą punkty informacyjne. Będzie tam można uzyskać informacje na temat ŚDM.

Po Mszy, w pobliskiej auli Jana Pawła II rozpocznie się wielkie spotkanie ewangelizacyjno-formacyjne dla młodzieży. W programie między innymi: świadectwa młodych ludzi i wspólne śpiewanie. Będzie też poczęstunek, bo wiele osób przyjedzie z daleka.

- To będzie radosne święto. Towarzyszyć mu będzie dużo zabawy i hip-hop, tak lubianego przez młodych ludzi -mówi KAI ks. Krzysztof Nowak, archidiecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie będzie początkiem bezpośredniego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za cztery miesiące.

Światowy Dzień Młodzieży ustanowiony został przez Jana Pawła II w 1986 roku. Co roku obchodzony jest w Niedzielę Palmową.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook