Abp Głódź do młodzieży przed ŚDM: jesteście wiosną Kościoła

jrst, Gdańsk, 2016-03-20

Setki młodych ludzi z całej archidiecezji gdańskiej przyjechały dziś do katedry oliwskiej, by z okazji Niedzieli Palmowej wziąć udział w 31. Światowym Dniu Młodzieży. - Jesteście wiosną Kościoła, idźcie za Chrystusem - zachęcał młodzież abp Sławoj Leszek Głódź.

Młodzież weszła do katedry z flagami i koszulkami, na których widniało logo Światowych Dni Młodzieży. Obecna była m.in. Wiktoria Czekaj, która na zakończenie poprzednich ŚDM w Brazylii zaprosiła papieża Franciszka do Polski. Liczni przedstawiciele grup neokatechumenalnych i wolontariusze nieśli w procesji potężne gałęzie palm, przywiezione specjalnie na dzisiejszą uroczystość z Włoch.

- Bądźcie radośni, bo Kościół powinien być radosny. Wasza obecność tutaj jest dowodem na to, że Kościół ciągle jest młody - mówił do młodzieży podczas homilii metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Arcybiskup podziękował też wiernym za to, że tak licznie zadeklarowali przyjęcie gości z całego świata, którzy odwiedzą Pomorze przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie. - Ponad 90 procent gości mieszkać będzie w prywatnych domach naszych wiernych - podkreślił abp Głódź.

W miniony piątek na zaproszenie metropolity spotkali się w gdańskiej kurii przedstawiciele samorządów i służb, które czuwają nad przygotowaniem pobytu młodych ludzi na terenie archidiecezji gdańskiej. Chodzi nie tylko o noclegi, ale także o transport, bezpieczeństwo, opiekę medyczną.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do tego przedsięwzięcia. Współpracujemy z wojewodą, marszałkiem, prezydentami miast i burmistrzami. W tej chwili cztery i pół tysiąca gości z 23 krajów zgłosiło chęć przyjazdu do nas, ale jesteśmy przygotowali nawet na 10 tysięcy - powiedział abp Głódź.

- Jesteśmy już na ostatniej prostej - wskazywał w rozmowie z KAI ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny koordynator ŚDM. - Nasi wolontariusze szkolą się już od roku. Bez nich taka operacja nie byłaby możliwa, mówi duchowny. Chodzi przecież nie tylko o opiekę nad tymi, którzy przyjadą do nas, ale przede wszystkim o pomoc podczas podróży do Krakowa i podczas samego spotkania z Papieżem - dodał.

Po Mszy św. w katedrze oliwskiej młodzi ludzie spotkali się jeszcze w pobliskiej Auli Jana Pawła II na wielkim ewangelizacyjnym koncercie w rytmach hip-hopu.

 

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook