Gdynia: abp Sławoj Leszek Głódź złożył kwiaty pod konsulatem belgijskim

jrst, Gdynia, 2016-03-23

Metropolita gdański i przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Honorowym Konsulatem Królestwa Belgii przy ulicy Rotterdamskiej w Gdyni. Oddali w ten sposób hołd ofiarom serii wczorajszych zamachów w Brukseli.

- Zapłaciliśmy jako Europejczycy olbrzymią cenę. Cenę życia niewinnych ludzi. Czas byśmy się opamiętali - powiedział Arcybiskup. Przekazał kondolencje i słowa współczucia. - To, co się stało mogło spotkać każdego, naszych bliskich i przyjaciół, bo Bruksela to serce Europy, do którego każdego dnia podróżuje wielu Polaków - powiedział hierarcha.
Metropolita Gdański odmówił modlitwę za ofiary ataku terrorystycznego.

Poproszony o komentarz w sprawie bezpieczeństwa na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, abp Głódź powiedział, że wszystkie służby odpowiedzialne za to przedsięwzięcie pracują i robią wszystko co do nich należy.

Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda poinformował, że związek złożył kondolencje Centrali Związków Zawodowych w Belgii. Dodał, że Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" jest w stałym kontakcie z Brukselą. Niestety, taka tragedia zdarzyć się może wszędzie. - Nigdzie nie jesteśmy bezpieczni - dodał Piotr Duda.

We wtorkowych zamachach w stolicy Belgii zginęły 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych. Do zamachów doszło na międzynarodowym lotnisku w Brukseli oraz na stacji metra w centrum miasta.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook