Rudy: metropolitalny odpust w cysterskim opactwie 2016-08-15

W poniedziałek 15 sierpnia w Starym Opactwie w Rudach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej przewodniczył o. dr Piotr Chojnacki OCist - opat Cystersów w Krakowie-Mogile.

Więcej...

Gliwice: ŚDM – czas podsumowań 2016-08-09

Tydzień po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży biskup gliwicki Jan Kopiec wystosował list do wiernych w diecezji dziękując za wszelki trud i zaangażowanie w przygotowania i organizację ŚDM.

Więcej...

ŚDM: podziękowanie biskupa Jana Kopca 2016-08-09

W związku z zakończonymi obchodami Światowych Dni Młodzieży biskup gliwicki Jan Kopiec wystosował do wiernych całej diecezji podziękowanie za modlitwę i wszelką pomoc wokół tego dzieła. Słowo biskupa zostało odczytane w kościołach w minioną niedzielę 7 sierpnia. Poniżej pełny tekst podziękowania.

Więcej...

Gliwice: oficjalne otwarcie Dni w Diecezji 2016-07-23

Nabożeństwo, które było oficjalnym otwarciem ŚDM w diecezji gliwickiej odbyło się w piątek wieczorem w katedrze pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca.

Więcej...

Biskup Jan Kopiec odwiedził pielgrzymów 2016-07-22

Zdziwienie i radość – takie uczucia towarzyszyły dzisiaj grupom młodzież przybyłej na ŚDM w diecezji gliwickiej, gdy niespodziewanie pojawił się wśród nich biskup diecezji gliwickiej Jan Kopiec.

Więcej...

Bp Kopiec: takie spotkania cieszą 2016-07-22

Od kilku dni wraz z młodzieżą do diecezji przybywają także ich biskupi. Biskup Jan Kopiec stara się podjąć u siebie także pasterzy innych diecezji, by choć przez chwilę móc zamienić kilka słów i podzielić się doświadczeniami. Takie spotkania cieszą, bo są okazją do wzajemnego zapoznania się i wymiany doświadczeń Kościoła, który działa w różnych częściach świata – stwierdził bp Kopiec.

Więcej...

„Nie ma czasu na nudę” - pielgrzymi ŚDM w diecezji gliwickiej 2016-07-21

Co kilka godzin w parafiach diecezji gliwickiej pojawiają się nowe grupy pielgrzymów. Od wczoraj w wielu parafiach organizowane są wspólne modlitwy, spotkania i wycieczki.

Więcej...

Dni Młodzieży w diecezji gliwickiej 2016-07-21

Ogłoszony program obchodów Dni w Diecezji przewiduje spotkania modlitewne, liczne koncerty i wydarzenia kulturalne, a także zwiedzanie ciekawych zakątków diecezji gliwickiej. Oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce w katedrze gliwickiej w czasie nabożeństwa zatytułowanego „Balsam Miłosierdzia” w piątek 22 lipca o godz. 19.30. Nabożeństwu będzie przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec.

Więcej...

Uczestnicy ŚDM dotarli do Gliwic 2016-07-20

Pierwsze grupy pielgrzymów przybywających na ŚDM dotarły już na miejsce. Przez kolejne dni parafie diecezji gliwickiej będą przyjmowały kolejnych gości. Na młodzież, która przybywa z różnych części świata czeka przede wszystkim uczta duchowa, ale także wiele ciekawych spotkań i miejsc do zwiedzenia.

Więcej...

Gliwice: Obchody Święta Policji 2016-07-19

Z okazji obchodów Święta Policji w województwie śląskim metropolita katowicki odprawił Eucharystię w gliwickiej katedrze.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook