Biskup Kopiec przyjął Światło Betlejemskie 2016-12-20

Harcerze Hufca Ziemi Gliwickiej przybyli do siedziby Kurii Diecezjalnej, by przekazać biskupowi gliwickiemu Janowi Kopcowi Światło Betlejemskie oraz złożyć mu świąteczne życzenia.

Więcej...

Gliwice: dzień skupienia dla samorządowców 2016-12-10

Samorządowcy z terenu diecezji gliwickiej 10 grudnia spotkali się na swoim dniu skupienia. W gliwickim kościele sióstr boromeuszek przewodniczył mu ks. Krystian Piechaczek. Mszę św. odprawił bp Jan Kopiec.

Więcej...

Bp Kusz do górników: Nie spałem spokojnie, bo nie wiem, co wam powiedzieć 2016-12-04

Nie spałem dziś spokojnie, bo nie wiem, co powinienem wam powiedzieć. Pewnie zastanawiacie się teraz, że skoro biskup nie wie, to kto ma wiedzieć? - powiedział bp Gerard Kusz do górników w parafii Krzyża Świętego w Zabrzu. We wspomnienie św. Barbary, ludzie ciężkiej pracy, zwłaszcza górnicy obchodzą swoje święto. Na Śląsku tradycyjna Barbórka jest wielkim świętem, które niestety w tym roku jest przyćmione problemami, z którym w ostatnim czasie zmaga się górnictwo.

Więcej...

Adwentowy dzień skupienia muzyków kościelnych 2016-12-03

W sobotę 3 grudnia w gliwickiej katedrze muzycy kościelni z diecezji gliwickiej spotkali się na wspólnej modlitwie. Tegorocznemu nabożeństwu i późniejszemu wykładowi przewodniczył bp Piotr Greger.

Więcej...

Bp Kopiec konsekrował wdowę 2016-11-21

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w parafii św. Jacka w Bytomiu biskup Jan Kopiec konsekrował wdowę. Jej szczególnym zadaniem we wspólnocie Kościoła będzie modlitwa i wspieranie osób najbardziej potrzebujących.

Więcej...

Bp Kopiec: Miłosierdzie ma być wysiłkiem 2016-11-14

Miłosierdzie ma być wysiłkiem - powiedział biskup Jan Kopiec podczas Mszy św. w gliwickiej katedrze, która zakończyła obchody Jubileuszu Roku Miłosierdzia.

Więcej...

Bp Jan Kopiec: poza granicą śmierci jest inne życie 2016-11-02

Poza granicą śmierci jest inne życie - powiedział bp Jan Kopiec podczas Mszy św. z okazji Wszystkich Świętych w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gliwicach.

Więcej...

Zabrze: bp Kopiec poświęcił nowy kościół 2016-10-24

W niedzielę 23 października w zabrzańskiej dzielnicy Zandka biskup gliwicki Jan Kopiec poświęcił nowy kościół pod wezwaniem Ducha Świętego. „Mamy przed oczyma nowe dzieło, wzniesione pracą rąk, wielkodusznością ludzkich serc, poświęconym czasem, także życzliwością dla wielkich spraw” – mówił w homilii biskup gliwicki.

Więcej...

Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach: pielgrzymka osób konsekrowanych 2016-10-09

W sobotę 8 października do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach pielgrzymowały osoby konsekrowane z diecezji gliwickiej, aby na modlitwie rozpocząć nowy rok formacji i pracy.

Więcej...

Diecezja gliwicka: pochówek proboszcza po 71 latach 2016-10-09

W sobotę 8 października w parafii Św. Józefa w Kaletach – Jędrysku po 71 latach pochowano byłego proboszcza ks. Pawła Drozdka.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook