Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Gliwicka

12:43 / 30-01-2017

Msza w intencji misjonarki zamordowanej w Boliwii

W niedzielę 29 stycznia w Gliwicach odprawiona została Msza św. w intencji zamordowanej w Boliwii wolontariuszki misjyjnej Heleny Kmieć. Liturgii w kościele Św. Michała Archanioła w Gliwicach przewodniczył bp Jan Kopiec.

10:52 / 24-01-2017

Biskup przyjął młodzież Polonii ze Wschodu

W poniedziałek 23 stycznia w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach gościł chór szkolny Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie wraz z dyrektorką szkoły.

19:24 / 22-01-2017

Modlitwa ekumeniczna w Gliwicach

W niedzielę 21 stycznia w katolicy i protestanci wspólnie modlili się o dar jedności. Wspólna modlitwa rozpoczęła się w kościele ewangelicko-augsburskim w Gliwicach, przy ul. Jagiellońskiej. Tam w czasie nabożeństwa Słowo Boże wygłosił biskup gliwicki Jan Kopiec. „Tegoroczna modlitwa wplata się w refleksję o tych pięciu wiekach naszych doświadczeń – mówił biskup – Stajemy dziś, nie ma co ukrywać, z uczuciem pewnego zawodu, że nie dotrzymaliśmy kroku Jezusowi Chrystusowi.”

17:24 / 20-12-2016

Biskup Kopiec przyjął Światło Betlejemskie

Harcerze Hufca Ziemi Gliwickiej przybyli do siedziby Kurii Diecezjalnej, by przekazać biskupowi gliwickiemu Janowi Kopcowi Światło Betlejemskie oraz złożyć mu świąteczne życzenia.

16:26 / 10-12-2016

Gliwice: dzień skupienia dla samorządowców

Samorządowcy z terenu diecezji gliwickiej 10 grudnia spotkali się na swoim dniu skupienia. W gliwickim kościele sióstr boromeuszek przewodniczył mu ks. Krystian Piechaczek. Mszę św. odprawił bp Jan Kopiec.

22:04 / 04-12-2016

Bp Kusz do górników: Nie spałem spokojnie, bo nie wiem, co wam powiedzieć

Nie spałem dziś spokojnie, bo nie wiem, co powinienem wam powiedzieć. Pewnie zastanawiacie się teraz, że skoro biskup nie wie, to kto ma wiedzieć? – powiedział bp Gerard Kusz do górników w parafii Krzyża Świętego w Zabrzu. We wspomnienie św. Barbary, ludzie ciężkiej pracy, zwłaszcza górnicy obchodzą swoje święto. Na Śląsku tradycyjna Barbórka jest wielkim świętem, które niestety w tym roku jest przyćmione problemami, z którym w ostatnim czasie zmaga się górnictwo.

23:04 / 03-12-2016

Adwentowy dzień skupienia muzyków kościelnych

W sobotę 3 grudnia w gliwickiej katedrze muzycy kościelni z diecezji gliwickiej spotkali się na wspólnej modlitwie. Tegorocznemu nabożeństwu i późniejszemu wykładowi przewodniczył bp Piotr Greger.

09:41 / 21-11-2016

Bp Kopiec konsekrował wdowę

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w parafii św. Jacka w Bytomiu biskup Jan Kopiec konsekrował wdowę. Jej szczególnym zadaniem we wspólnocie Kościoła będzie modlitwa i wspieranie osób najbardziej potrzebujących.

10:32 / 14-11-2016

Bp Kopiec: Miłosierdzie ma być wysiłkiem

Miłosierdzie ma być wysiłkiem – powiedział biskup Jan Kopiec podczas Mszy św. w gliwickiej katedrze, która zakończyła obchody Jubileuszu Roku Miłosierdzia.

10:10 / 02-11-2016

Bp Jan Kopiec: poza granicą śmierci jest inne życie

Poza granicą śmierci jest inne życie – powiedział bp Jan Kopiec podczas Mszy św. z okazji Wszystkich Świętych w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gliwicach.

1 2 3 61
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.