Zabrze: bp Kopiec poświęcił nowy kościół 2016-10-24

W niedzielę 23 października w zabrzańskiej dzielnicy Zandka biskup gliwicki Jan Kopiec poświęcił nowy kościół pod wezwaniem Ducha Świętego. „Mamy przed oczyma nowe dzieło, wzniesione pracą rąk, wielkodusznością ludzkich serc, poświęconym czasem, także życzliwością dla wielkich spraw” – mówił w homilii biskup gliwicki.

Więcej...

Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach: pielgrzymka osób konsekrowanych 2016-10-09

W sobotę 8 października do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach pielgrzymowały osoby konsekrowane z diecezji gliwickiej, aby na modlitwie rozpocząć nowy rok formacji i pracy.

Więcej...

Diecezja gliwicka: pochówek proboszcza po 71 latach 2016-10-09

W sobotę 8 października w parafii Św. Józefa w Kaletach – Jędrysku po 71 latach pochowano byłego proboszcza ks. Pawła Drozdka.

Więcej...

Gliwice: diecezjalna pielgrzymka Caritas 2016-10-02

W sobotę 1 października do Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach pielgrzymowali pracownicy i wolontariusze Caritas Diecezji Gliwickiej. Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec.

Więcej...

Jubilaci w gliwickiej katedrze 2016-09-11

W sobotę 10 września w gliwickiej katedrze Św. Piotra i Pawła małżonkowie świętujący 50. rocznicę zawarcia swojego związku zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył biskup Jan Kopiec.

Więcej...

Bp Kusz: staliśmy się widowiskiem dla świata i aniołów 2016-09-03

W piątek 2 września w gliwickiej katedrze uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolno-katechetyczny.

Więcej...

Diecezja gliwicka: posłanie misjonarza do Boliwii 2016-09-03

W piątek 2 września w parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach odprawiona została Msza św. z posłaniem nowego misjonarza, ks. Piotra Lewandowskiego.

Więcej...

Łagiewniki: metropolitalna pielgrzymka kapłanów 2016-09-01

W ostatni dzień sierpnia ponad 600 kapłanów Metropolii Górnośląskiej odbyło pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Więcej...

Rudy: metropolitalny odpust w cysterskim opactwie 2016-08-15

W poniedziałek 15 sierpnia w Starym Opactwie w Rudach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej przewodniczył o. dr Piotr Chojnacki OCist - opat Cystersów w Krakowie-Mogile.

Więcej...

Gliwice: ŚDM – czas podsumowań 2016-08-09

Tydzień po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży biskup gliwicki Jan Kopiec wystosował list do wiernych w diecezji dziękując za wszelki trud i zaangażowanie w przygotowania i organizację ŚDM.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook