Jubilaci w gliwickiej katedrze 2016-09-11

W sobotę 10 września w gliwickiej katedrze Św. Piotra i Pawła małżonkowie świętujący 50. rocznicę zawarcia swojego związku zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył biskup Jan Kopiec.

Więcej...

Bp Kusz: staliśmy się widowiskiem dla świata i aniołów 2016-09-03

W piątek 2 września w gliwickiej katedrze uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolno-katechetyczny.

Więcej...

Diecezja gliwicka: posłanie misjonarza do Boliwii 2016-09-03

W piątek 2 września w parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach odprawiona została Msza św. z posłaniem nowego misjonarza, ks. Piotra Lewandowskiego.

Więcej...

Łagiewniki: metropolitalna pielgrzymka kapłanów 2016-09-01

W ostatni dzień sierpnia ponad 600 kapłanów Metropolii Górnośląskiej odbyło pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Więcej...

Rudy: metropolitalny odpust w cysterskim opactwie 2016-08-15

W poniedziałek 15 sierpnia w Starym Opactwie w Rudach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej przewodniczył o. dr Piotr Chojnacki OCist - opat Cystersów w Krakowie-Mogile.

Więcej...

Gliwice: ŚDM – czas podsumowań 2016-08-09

Tydzień po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży biskup gliwicki Jan Kopiec wystosował list do wiernych w diecezji dziękując za wszelki trud i zaangażowanie w przygotowania i organizację ŚDM.

Więcej...

ŚDM: podziękowanie biskupa Jana Kopca 2016-08-09

W związku z zakończonymi obchodami Światowych Dni Młodzieży biskup gliwicki Jan Kopiec wystosował do wiernych całej diecezji podziękowanie za modlitwę i wszelką pomoc wokół tego dzieła. Słowo biskupa zostało odczytane w kościołach w minioną niedzielę 7 sierpnia. Poniżej pełny tekst podziękowania.

Więcej...

Gliwice: oficjalne otwarcie Dni w Diecezji 2016-07-23

Nabożeństwo, które było oficjalnym otwarciem ŚDM w diecezji gliwickiej odbyło się w piątek wieczorem w katedrze pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca.

Więcej...

Biskup Jan Kopiec odwiedził pielgrzymów 2016-07-22

Zdziwienie i radość – takie uczucia towarzyszyły dzisiaj grupom młodzież przybyłej na ŚDM w diecezji gliwickiej, gdy niespodziewanie pojawił się wśród nich biskup diecezji gliwickiej Jan Kopiec.

Więcej...

Bp Kopiec: takie spotkania cieszą 2016-07-22

Od kilku dni wraz z młodzieżą do diecezji przybywają także ich biskupi. Biskup Jan Kopiec stara się podjąć u siebie także pasterzy innych diecezji, by choć przez chwilę móc zamienić kilka słów i podzielić się doświadczeniami. Takie spotkania cieszą, bo są okazją do wzajemnego zapoznania się i wymiany doświadczeń Kościoła, który działa w różnych częściach świata – stwierdził bp Kopiec.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook