Gnieźnieńska

17:33 / 15-12-2018

Prymas do młodych z KSM: Kościół potrzebuje ludzi Bożego Ducha i Bożego ognia

„Kościół nie potrzebuje organizacji działającej według sztywnej instrukcji. Potrzebuje ludzi pełnych Bożego Ducha i Bożego ognia” – mówił w sobotę do młodych abp Wojciech Polak. Prymas Polski wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dziękował za 25-lecie organizacji i jej reaktywację w archidiecezji gnieźnieńskiej.

13:01 / 15-12-2018

Prymas Polski przełamał się opłatkiem z osobami konsekrowanymi

„Miejcie korzenie w ziemi i serca w niebie” – życzył słowami papieża Franciszka Prymas Polski abp Wojciech Polak osobom konsekrowanym, z którymi 15 grudnia przełamał się opłatkiem.

01:57 / 11-12-2018

Prymas na konferencji towarzyszącej szczytowi klimatycznemu COP24

Abp Wojciech Polak wziął udział 10 grudnia w konferencji pt. “Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society”. Wydarzenie towarzyszyło odbywającym się w Katowicach obradom 24. Sesji Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Konferencję z udziałem naukowców z Francji i Polski zorganizowali wspólnie: Polska Akademia Nauk (PAN), Francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych (CNRS) oraz Papieska […]

06:30 / 02-12-2018

Prymas Polski na Adwent: szukajmy nie własnych, a Bożych ścieżek

„U progu rozpoczynającego się Adwentu proszę dobrego Boga, by uczył nas swoich dróg i prowadził po swoich ścieżkach. Dar czasu, który po raz kolejny otrzymujemy, chciejmy spożytkować nie tyle na realizację własnych planów i zamierzeń, ile raczej na odkrycie tego, czego On od nas oczekuje” – prosi w Liście na Adwent Prymas Polski abp Wojciech Polak.

15:28 / 25-11-2018

Bp Wętkowski: głosić i rozpowszechniać Królestwo Boże można tylko prawdą

„Prawda jest mocą rozpowszechniania Królestwa Chrystusa. Trudność dzisiejsza polega na tym, że to my sami chcemy decydować, co nią jest, a co nie” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. z udziałem młodzieży, celebrowanej w katedrze gnieźnieńskiej.

15:26 / 25-11-2018

Prymas Polski: mamy budować Królestwo Boże poprzez czynną miłość

Przed pułapką postrzegania Chrystusa jako króla dalekich zaświatów, jak i wciąż pociągającą tak wielu ludzi wizją Jego panowania w ziemskim rozumieniu i według reguł tego świata przestrzegał Prymas Polski abp Wojciech Polak w obchodzoną w niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

19:31 / 19-11-2018

Abp Polak: patrzymy z nadzieją na “czas oczyszczenia”

Na ten “czas oczyszczenia” patrzymy z nadzieją – powiedział dziennikarzom Prymas Polski abp Wojciech Polak prezentując “Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych”. Dokument przyjął dziś Episkopat podczas obrad plenarnych na Jasnej Górze.

15:45 / 17-11-2018

Gniezno: od 25 lat pomagają klerykom i modlą się o powołania

Działające w archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich obchodzi 25-lecie istnienia. Jubileuszowe dziękczynienie odbyło się dziś w Gnieźnie z udziałem abp. Henryka Muszyńskiego i Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

12:38 / 16-11-2018

Dyrektor gnieźnieńskiej Caritas: akcyjność jest niewystarczająca

„Akcyjność nie jest zła. Jest niewystarczająca. Akcje działają doraźnie, a w większości przypadków potrzebna jest pomoc stała, a jeszcze bardziej wydźwignięcie człowieka z sytuacji, w której z różnych powodów się znalazł” – mówi ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

11:28 / 11-11-2018

„Wolna i niepodległa Polska” – pielgrzymka młodych z archidiecezji gnieźnieńskiej

Pod takim hasłem blisko 400 młodych wyruszyło w sobotę 10 listopada z Mogilna do relikwii patronki bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Przez ostatnie dwa kilometry młodzi nieśli długą biało-czerwoną flagę, a u celu razem z mieszkańcami zaśpiewali hymn państwowy.

1 2 3 187
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.