Gnieźnieńska

18:55 / 16-02-2018

Licheń: rekolekcje z abp. Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski

Z udziałem abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym przeżywają rekolekcje pracownicy Kurii i Trybunału Metropolitalnego w Gnieźnie. Dwudniowe spotkanie skupione jest wokół osoby bł. bpa Michała Kozala, biskupa pomocniczego włocławskiego w latach 1939-1943, który podczas II wojny światowej zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau. W ten sposób Prymas Polski, abp Wojciech Polak, pragnie przypomnieć heroiczną postawę błogosławionego.

21:08 / 14-02-2018

Gniezno: Prymas Polski przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu

Abp Wojciech Polak przewodniczył w Środę Popielcową wieczorem w katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Wraz z wszystkimi wiernymi Prymas Polski przyjął na głowę szczyptę popiołu – symbol pokuty i chęci powrotu do Boga, ale także znak, który ukrywa tajemnicę ludzkiego istnienia.

11:10 / 14-02-2018

Prymas Polski o Wielkim Poście: to nie dystans do przebiegnięcia, ale życiowa postawa

„Wielki Post i podejmowane w tym czasie praktyki nie mają być prężeniem muskułów i jak najszybszym biegiem do mety, po którym wrócimy do dawnych przyzwyczajeń i nawyków. To postawa, która powinna charakteryzować całe nasze życie” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak o rozpoczynającym się 40-dniowym przygotowaniu do świąt paschalnych.

16:04 / 11-02-2018

Prymas Polski: Bóg nie jest nigdy daleko od ludzkich nieszczęść, cierpienia i choroby

„Bóg nie jest nigdy daleko od ludzkich nieszczęść, od naszego cierpienia czy choroby, od wszystkich trudnych sytuacji, w których się znajdujemy” – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. odprawionej w Światowy Dzień Chorego w kościele pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

11:57 / 07-02-2018

Dialog polsko-żydowski nie może zostać bezmyślnie zerwany

Dialog nie może zostać bezmyślnie zerwany – powiedział KAI abp Wojciech Polak komentując obecny kryzys w relacjach polsko-żydowskich. Prymas Polski podkreślił, że ludzie wierzący – Żydzi i chrześcijanie – powinni obecnie modlić się o pojednanie i dialog.

12:52 / 02-02-2018

Prymas Polski do osób konsekrowanych: bądźcie budowniczymi i prorokami wspólnoty

„W tak podzielonym, podartym, porozbijanym świecie, w którym ludzie się izolują, zamykają, budują mury, odgradzają od drugich, mamy być budowniczymi i prorokami wspólnoty” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak do kapłanów, sióstr, braci i ojców zakonnych modlących się 2 lutego w katedrze gnieźnieńskiej.

16:23 / 01-02-2018

Gniezno: rocznica poświęcenia bazyliki prymasowskiej

Pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego, z udziałem Kapituły Prymasowskiej, sprawowana była 1 lutego Msza św. z okazji rocznicy poświecenia bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie – matki wszystkich kościołów w Polsce.

12:15 / 30-01-2018

Prymas Polski: podziękujmy za wielki dar modlitwy

„Dzień Życia Konsekrowanego stwarza szczególną okazję, aby zauważyć obecność sióstr, ojców i braci z różnorodnych klasztorów oraz domów życia zakonnego. Pragniemy podziękować za wielki dar ich nieustannej, cierpliwej modlitwy oraz uobecnianej Ewangelii” – pisze abp Wojciech Polak w zaproszeniu na Dzień Życia Konsekrowanego, który jest obchodzony 2 lutego.

14:23 / 25-01-2018

Trwa szkolenie dla wychowawców seminaryjnych

Szeroko pojęta sfera psychoseksualna człowieka oraz przygotowanie przyszłych księży do bezpiecznej pracy z dziećmi i młodzieżą to główne tematy trwającego w Gnieźnie szkolenia dla wychowawców seminaryjnych. Zajęcia potrwają do piątku. Odbywają się pod patronatem Konferencji Rektorów WSD i Centrum Ochrony Dziecka.

10:29 / 22-01-2018

Wołanie o pokój – wspólną modlitwą i wezwaniem do świadectwa

„W świecie podzielonym konfliktami, wstrząsami zbrojnymi, atakami terrorystycznymi właśnie my, chrześcijanie i wyznawcy judaizmu, pragniemy za prorokiem Izajaszem zawołać: Pokój! Pokój dalekim i bliskim. Wołanie to staje się naszą wspólną modlitwą i wezwaniem do świadectwa” – mówił abp Wojciech Polak podczas obchodów Dnia Judaizmu w Gnieźnie.

1 2 3 164
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.