Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gnieźnieńska

12:45 / 23-05-2017

Prymas Polski zaprasza młodych na Jutrznię Lednicką i pod Bramę Rybę

Abp Wojciech Polak zaprasza młodych na Jutrznię Lednicką do Gniezna i doroczne czuwanie na Polach Lednickich, gdzie jak co roku będzie obecny. „Spotkajmy się na Lednicy! Obyśmy mogli przeżyć to doświadczenie wiary, które pozwoli każdej i każdemu z nas pójść i kochać innych” – mówi w krótkim video zaproszeniu.

18:45 / 21-05-2017

Gniezno: pierwsza Msza św. w nowym kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej

Abp senior Józef Kowalczyk przewodniczył pierwszej Mszy św. i dokonał aktu wmurowania kamienia węgielnego w ścianę nowo budowanego kościoła parafii pw. Michała Kozala BM w Gnieźnie. Świątyni patronuje Matka Boża Fatimska.

14:38 / 20-05-2017

Prymas do lektorów i ceremoniarzy: głoszenie Chrystusa innym nigdy nie jest i nie będzie łatwe

„Potrzeba, abyście sami, spotykając w liturgii Chrystusa, chcieli Go zanieść innym, waszym koleżankom i kolegom, waszym rówieśnikom. Nie jest to oczywiście i nie będzie nigdy łatwe” – mówił dziś do nowych lektorów i ceremoniarzy Prymas Polski abp Wojciech Polak.

17:55 / 18-05-2017

Archidiecezja gnieźnieńska: IX Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

Uczniowie szkół mających za patrona św. Jana Pawła II spotkali się 18 maja na dorocznym zjeździe odbywającym się z okazji urodzin papieża Polaka. Tym razem gospodarzem spotkania było gimnazjum w Bachorcach. Dzieciom i młodzieży towarzyszył bp Krzysztof Wętkowski.

11:00 / 17-05-2017

Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych

„Idźcie i głoście, by być dobrym jak chleb” – pod takim hasłem odbył się 16 maja w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie IX Archidiecezjalny Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Występom scenicznym towarzyszyła wystawa prac plastycznych.

14:05 / 07-05-2017

Prymas Polski: bluźnierstwem jest wykorzystywanie krzyża jako znaku walki z kimkolwiek

„Krzyż nie może być niesiony na czele takiej czy innej grupy – choćby sama miała poczucie, że jest wierząca czy do wiary się odwołuje – gdy podczas tego marszu czy pochodu padają słowa nienawiści, złości, agresji, podszyte chęcią poniżenia, zniszczenia czy zniesławienia innych” – przypomniał dziś w Pakości Prymas Polski abp Wojciech Polak.

15:43 / 06-05-2017

Prymas Polski prosi o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

Abp Wojciech Polak prosi wiernych o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. „Niech ta intencja powraca jak najczęściej podczas specjalnych nabożeństw i w wezwaniach modlitwy powszechnej, ale także w naszej osobistej relacji i rozmowie z Panem” – pisze Prymas w liście na Niedzielę Dobrego Pasterza.

14:21 / 06-05-2017

Bp Wętkowski do diakonów: nie jesteście posłani do świadczenia usług religijnych

Nie jesteście posłani do świadczenia usług religijnych, do religijnej obsługi potrzebujących. Jesteście wyświęceni, aby swoją wiarą dawać świadectwo Chrystusowi i poprzez nie umacniać w wierze innych – mówił bp Krzysztof Wętkowski do kleryków, którym udzielił w sobotę święceń diakonatu.

15:13 / 04-05-2017

Prymas Polski do strażaków: uczycie patriotyzmu, solidarności i jedności

„Zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i Ochotnicze Straże Pożarne stają się dziś prawdziwą szkołą patriotyzmu, przyczyniają się bowiem do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, otwartego i wrażliwego na wzajemną pomoc i współpracę, kładąc przez swe działania solidne fundamenty solidarności i jedności” – mówił abp Wojciech Polak podczas dzisiejszych wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Kruszwicy.

13:03 / 04-05-2017

Bp Wętkowski: Polska nie jest niczyją własnością, jest powierzona nam wszystkim

„Polska nie jest niczyją własnością, jest powierzona nam wszystkim” – mówił 3 maja w Gnieźnie bp Krzysztof Wętkowski, wskazując na potrzebę osobistego i narodowego uporządkowania oraz przestrzegając przed brakiem dalekowzroczności i rozwagi w działaniu, które tak często w naszych dziejach okazywały się tragiczne w skutkach.

1 2 3 151
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.