Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gnieźnieńska

12:09 / 24-06-2017

Kondolencje Prymasa Polski po śmierci o. Karola Meissnera

Bezgranicznie oddany małżeństwom i rodzinom – tak zmarłego 20 czerwca o. Karola Meissnera wspomina Prymas Polski abp Wojciech Polak. „Z pokorą wsłuchiwałem się w Jego prelekcje i konferencje dotyczące małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki” – pisze w liście kondolencyjnym.

13:12 / 20-06-2017

Kard. Farrell w Gnieźnie o zadaniach i wyzwaniach duszpasterstwa rodzin

O przygotowaniu młodych do małżeństwa jako jednym z najważniejszych zadań stojących przed duszpasterstwem rodzin, mówił 20 czerwca w Gnieźnie kard. Kevin Joseph Farrell. Wykład szefa watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia rozpoczął drugi dzień trwającego w Gnieźnie Krajowego Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny. W spotkaniu biorą udział duszpasterze rodzin, doradcy życia rodzinnego, przedstawiciele ruchów i wspólnot o charyzmacie rodzinnym, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje działające na rzecz małżeństwa, rodziny i życia. Obecny jest także bp Jan Wątroba przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny.

11:14 / 20-06-2017

Kard. Farrell w Gnieźnie: rodzina jest Ewangelią dla świata odchodzącego od chrześcijaństwa

„Rodzina jest Ewangelią, jest Dobrą Nowiną dla współczesnego świata, w sposób szczególny dla świata odchodzącego od chrześcijaństwa” – mówił 19 czerwca w Gnieźnie kard. Kevin Joseph Farrell. Prefekt Dykasterii do spraw Świeckich, Rodziny i Życia przewodniczył w katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. na zakończenie pierwszego dnia obrad Krajowego Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny. W […]

13:15 / 19-06-2017

Prymas Polski: osoby po rozpadzie małżeństwa nie są poza Kościołem

„Konieczne jest dobre rozeznanie i towarzyszenie osobom po rozpadzie małżeństwa sakramentalnego” – stwierdził abp Wojciech Polak, komentując jeden z tematów rozpoczętego w poniedziałek w Gnieźnie Krajowego Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny.

09:19 / 18-06-2017

Gniezno: jutro rozpoczyna się I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

O życiu narzeczeńskim, małżeńskim i rodzinnym w świetle adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia” będą zastanawiać się w Gnieźnie uczestnicy I Krajowego Forum na rzecz Małżeństwa i Rodziny. Rozpoczynające się w poniedziałek dwudniowe spotkanie organizowane jest w ramach obchodów 600-lecia prymasostwa w Gnieźnie. To największe dotąd w Kościele w Polsce spotkanie osób, wspólnot i instytucji zaangażowanych na rzecz rodziny.

14:14 / 17-06-2017

Gniezno: Prymas przewodniczył obchodom 190. rocznicy beatyfikacji bł. Jolenty

Prymas Polski przewodniczył w kościele oo. franciszkanów Mszy św. z okazji 190. rocznicy beatyfikacji bł. Jolenty – współpatronki Gniezna, żony księcia Bolesława Pobożnego, fundatorki konwentów franciszkańskich, matki i klaryski. „To kobieta, która budowała na skale” – mówił abp Wojciech Polak.

13:04 / 17-06-2017

I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

O życiu narzeczeńskim, małżeńskim i rodzinnym w świetle adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia” będą zastanawiać się w Gnieźnie uczestnicy I Krajowego Forum na rzecz Małżeństwa i Rodziny. Rozpoczynające się w poniedziałek dwudniowe spotkanie organizowane jest w ramach obchodów 600-lecia prymasostwa w Gnieźnie. To największe dotąd w Kościele w Polsce spotkanie osób, wspólnot i instytucji zaangażowanych na rzecz rodziny.

13:01 / 15-06-2017

Prymas Polski: Eucharystia jest sercem życia wiary, sakramentem, który jednoczy

– Eucharystia jest sercem życia wiary, sakramentem, który jednoczy – powiedział w Boże Ciało Prymas Polski abp Wojciech Polak. Metropolita gnieźnieński przewodniczył uroczystościom Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Inowrocławiu, który świętować będzie za kilka dni 90. rocznicę I Kongresu Eucharystycznego w Polsce. Zwołał go ówczesny arcybiskup gnieźnieński i poznański kard. August Hlond.

12:59 / 15-06-2017

Bp Wętkowski: prawdziwą jedność można zbudować tylko na Bogu

– Wychodzimy z Chrystusem poza obręb świątyni i chcemy, aby nas jednoczył z sobą i między sobą, tak bardzo podzielonych w rodzinach, we wspólnotach, podzielonych jako naród. Wydaje się, że do tego zjednoczenia potrzeba cudu. Módlmy się więc o cud jedności i zjednoczenia-– mówił w uroczystość Bożego Ciała w Gnieźnie bp Krzysztof Wętkowski.

15:29 / 12-06-2017

Gniezno: jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich

Kapłani wyświęceni w 1957 roku dziękowali 12 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej za dar powołania i 60 lat posługi kapłańskiej. Wśród jubilatów był emerytowany metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński, który przewodniczył rocznicowej Eucharystii. Z księżmi seniorami modlił się także prymas Polski abp Wojciech Polak.

1 2 3 154
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.