Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gnieźnieńska

21:08 / 09-12-2017

Prymas Polski: czuwajmy, prostujmy drogi, pozwólmy się Bogu prowadzić

Musimy uwierzyć, że tym, który jest Panem naszej drogi, naszego wewnętrznego nawrócenia jest Jezus Chrystus. Tylko Jego mocą możemy prawdziwie wejść na tę drogę, przygotować i wyprostować ją dla Niego. Pozwólmy więc Bogu, który wychodzi nam naprzeciw, prowadzić nas drogą powrotu do Niego – mówił w sobotę w Barcinie abp Wojciech Polak.

20:10 / 05-12-2017

Kondolencje Prymasa Polski po śmierci prof. Jerzego Kłoczowskiego (dokument)

„Jako arcybiskup metropolita gnieźnieński z ogromną wdzięcznością wspominam moją i moich poprzedników współpracę z Panem Profesorem podczas kolejnych Zjazdów Gnieźnieńskich” – napisał abp Wojciech Polak w telegramie kondolencyjnym skierowanym na ręce abp. Stanisława Budzika, Wielkiego Kanclerza KUL, po śmierci prof. Jerzego Kłoczowskiego.

16:36 / 04-12-2017

Abp Muszyński: prof. Kłoczowski był moim przewodnikiem po historii

Był moim przewodnikiem po historii Europy i Polski – tak zmarłego w sobotę prof. Jerzego Kłoczowskiego wspomina w rozmowie z KAI abp Henryk Muszyński. Prymas senior uważa, że wybitny historyk wywarł wpływ m.in. na myśl papieża Jana Pawła II.

14:19 / 03-12-2017

Gniezno: 850-lecie ingresu do katedry bł. Bogumiła – arcybiskupa i pustelnika

Pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka sprawowana była 3 grudnia w katedrze gnieźnieńskiej uroczysta Msza św. z okazji 850-lecia ingresu bł. Bogumiła – arcybiskupa, pustelnika i jednego z patronów archidiecezji gnieźnieńskiej.

10:05 / 03-12-2017

Prymas Polski na Adwent: wejdźmy w ten czas z wiarą i pokojem w sercu (dokumentacja)

„Nasze myśli częściej wybiegają ku Świętom Bożego Narodzenia niż zatrzymują się na przeżywaniu Adwentu. Jednak Adwent wciąż otwiera przed nami dużo szerszą perspektywę” – pisze w Liście na Adwent 2017 Prymas Polski abp Wojciech Polak.

10:05 / 03-12-2017

Prymas Polski w liście na Adwent

„Nasze myśli częściej wybiegają ku Świętom Bożego Narodzenia niż zatrzymują się na przeżywaniu Adwentu. Jednak Adwent wciąż otwiera przed nami dużo szerszą perspektywę” – pisze w Liście na Adwent 2017 Prymas Polski abp Wojciech Polak.

08:05 / 03-12-2017

Gniezno: nieszpory adwentowe w bazylice prymasowskiej

W sobotni wieczór w katedrze gnieźnieńskiej odprawione zostały nieszpory pierwszej niedzieli Adwentu. W nabożeństwie wraz z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem i bp. Krzysztofem Wętkowskim uczestniczyli wolontariusze Caritas, Domowy Kościół, siostry zakonne i kapłani.

11:23 / 02-12-2017

Archidiecezja gnieźnieńska: 60 tysięcy świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W archidiecezji gnieźnieńskiej ruszyło doroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcję zainaugurował 1 grudnia wieczorem abp Wojciech Polak. „To wielkie dobro” – mówił Prymas zapalając jedną z przygotowanych na ten rok świec.

19:00 / 01-12-2017

Prymas Polski: parafia zamknięta, to pobożne getto

„Życie parafii objawia się poprzez braterstwo i solidarność – mówił dziś w Gnieźnie do wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas abp Wojciech Polak. – Albo parafia jest rzeczywiście otwarta, gościnna i wychodząca do innych, albo też skupiona na sobie i swoich problemach, zamknięta szczelnie i odseparowana – takie swoiste pobożne getto” – przestrzegł Prymas Polski.

15:28 / 28-11-2017

Gniezno: o komunikacji z „pokoleniem Z” na spotkaniu wizytatorów katechetycznych

Jak komunikować się ze współczesną młodzieżą? W jaki sposób motywować uczniów i rozwijać ich naturalne talenty? Między innymi o tym była mowa podczas dorocznego spotkania wizytatorów katechetycznych, które odbyło się 28 listopada w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

1 2 3 160
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.