Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gnieźnieńska

16:11 / 22-10-2017

Prymas Polski o pokusie zawłaszczania i instrumentalizowania Boga

„Bogu co boskie, cezarowi co cesarskie. To nie jest dobrze skonstruowana przez Jezusa logiczna łamigłówka. To wciąż aktualna przestroga i przypomnienie, aby cezar wystrzegał się instrumentalizowania Pana Boga, nie zawłaszczał Go dla własnych, doraźnych celów i potrzeb, by nie wykorzystywał religii” – mówił w niedzielę w Kruszwicy abp Wojciech Polak.

22:41 / 20-10-2017

Prymas Polski: nie dajmy się sparaliżować strachem i proroctwami nieszczęść

Do odważnego dawania chrześcijańskiego świadectwa, zaryzykowania i zaangażowania zachęcił dziś Prymas Polski. Chodzi „o gotowość, by wyjść do innych i wyrzec się myślenia tylko o sobie i swojej wygodzie” – mówił w Czerniejewie abp Wojciech Polak.

09:00 / 19-10-2017

„Tygodnik Powszechny” przeprasza Księdza Prymasa

„Ubolewamy więc i przepraszamy Księdza Prymasa, że okładkowy tytuł naraził go na tak małoduszne ataki” – piszą redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” w oświadczeniu, do którego dotarła Katolicka Agencja Informacyjna. List jest reakcją na wypowiedzi medialne i falę hejtu odnoszące się do opublikowanego w najnowszym numerze TP wywiadu z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem.

20:06 / 13-10-2017

Abp Polak: obchody 100-lecia Konferencji Episkopatu odbędą się w Gnieźnie

Obchody 100-lecia Konferencji Episkopatu Polski odbędą się w Gnieźnie w kwietniu 2019 roku – zapowiada w rozmowie z KAI Prymas Polski abp. Wojciech Polak. Będzie to rocznica pierwszego spotkania w pełnym składzie Konferencji Episkopatu Polski po odzyskaniu niepodległości, które odbyło się właśnie w Gnieźnie pod przewodnictwem kard. Edmunda Dalbora.

17:25 / 12-10-2017

Gniezno: nagrodzono laureatów konkursów papieskich

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się 12 października finał konkursów papieskich zorganizowanych w szkołach Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego z okazji XVII Dnia Papieskiego. Podczas gali zaprezentowali się także laureaci Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej.

15:38 / 07-10-2017

Prymas Polski: kapłan na dzisiejsze czasy to taki, który jednoczy, a nie dzieli

„Kapłan na dzisiejsze, wyjątkowe czasy to kapłan, który niesie przebaczenie i pojednanie. Inaczej jest kapłanem, który dzieli, jątrzy i nie pozwala ludziom żyć w nadziei. O takich kapłanów codziennie się modlę” – mówił abp Wojciech Polak podczas dzisiejszej inauguracji roku akademickiego w gnieźnieńskim seminarium duchownym.

15:36 / 07-10-2017

Gniezno: seminarium duchowne zainaugurowało 416. rok akademicki

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie zainaugurowało 7 października 416. rok akademicki. W gronie alumnów powitano siedmiu młodych ludzi, którzy rozpoczynają formację i studia na roku pierwszym.

08:31 / 07-10-2017

Nabożeństwo „Umrzeć z nadziei” w gnieźnieńskiej farze

W kościele pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie odbyło się 6 października nabożeństwo „Umrzeć z nadziei”. Modlono się za uchodźców i za Europę, aby nie negowała samej siebie wznosząc mury, ale by umiała budować mosty, przyjmować innych i przychodzić im z pomocą.

08:00 / 05-10-2017

Bp Wętkowski poświęcił odnowione organy w gnieźnieńskim kościele franciszkanów

W dzień św. Franciszka z Asyżu bp Krzysztof Wętkowski poświęcił odnowione organy w kościele ojców franciszkanów w Gnieźnie. Prace przy instrumencie stanowiły kolejny etap trwającego od kilku lat, generalnego remontu świątyni i klasztoru.

19:21 / 01-10-2017

Prymas Polski odprawił Mszę św. w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku

Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawił Mszę św. w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku oraz wziął udział, jako marszałek honorowy, w jubileuszowej 80. Paradzie Pułaskiego. Wydarzenie uznawane jest za największą manifestację polskości na Wschodnim Wybrzeżu USA. Motto tegorocznej parady brzmiało „Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch narodów”.

1 2 3 157
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.