Wyjazdowa wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich do piątku w Gnieźnie 2017-01-18

Z okazji XX Dnia Judaizmu w Kolegium Europejskim w Gnieźnie gości wyjazdowa wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jako pierwsi ekspozycję zwiedzili uczestnicy sympozjum z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem. Do piątku oglądać ją mogą nieodpłatnie uczniowie gnieźnieńskich szkół i wszyscy chętni.

Więcej...

Gniezno: rozpoczęły się obchody XX Dnia Judaizmu 2017-01-17

Wernisażem wystawy fotografii „Ściana Płaczu i nie tylko” zainaugurowano dziś w Gnieźnie obchody XX Dnia Judaizmu. Jutro odbędzie się sympozjum i otwarcie wyjazdowej ekspozycji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin z udziałem Prymasa Polski i przedstawicieli wspólnoty żydowskiej z Poznania.

Więcej...

Polska uczci 600-lecie prymasostwa 2017-01-17

Polska uczci 600-lecie prymasostwa

Po ubiegłorocznej 1050. rocznicy Chrztu Polski, w tym roku przypada kolejny ważny jubileusz – 600-lecie nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności prymasa Polski. Główne uroczystości odbędą się w dniach 22-23 kwietnia, w czasie dorocznego odpustu ku czci św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

Więcej...

Godność prymasa Polski – zarys historyczny i znaczenie 2017-01-16

W tym roku przypada kolejny ważny jubileusz – 600-lecie nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności prymasa Polski. Główne uroczystości odbędą się w dniach 22-23 kwietnia, w czasie dorocznego odpustu ku czci św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Publikujemy materiał przybliżający zarys historyczny i znaczenie godności Prymasa Polski.

Więcej...

Gniezno: Olek, Zuzanna i Paulina finalistami Olimpiady Teologii Katolickiej 2017-01-12

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzcy eliminacji szkolnych, uczestniczyli 12 stycznia w etapie diecezjalnym XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku przyświeca hasło „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Laureaci pojadą na finał w lutym do Lublina. Archidiecezję gnieźnieńską będą tam reprezentować: Aleksander Pieszak (I miejsce) z I Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie, którego przygotowywał ks. Zbigniew Ilkowski, Zuzanna Kumer (II) z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu, przygotowująca się pod kierunkiem o. Piotra Okrója OFMConv. i Paulina Grzegorska (III) z Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni (ks. Tomasz Mrug).

Więcej...

Gniezno: Prymas Polski spotkał się z podopiecznymi schronisk dla bezdomnych 2017-01-11

Abp Wojciech Polak spotkał się 11 stycznia z podopiecznymi Stowarzyszenia „DOM”, które prowadzi w Gnieźnie dwa schroniska dla osób bezdomnych, w których otrzymują oni pomoc terapeutyczną, dach nad głową i przede wszystkim pracę.

Więcej...

Gniezno: Orszak Trzech Króli i kolędowanie z prymasem Polski 2017-01-06

Po raz piąty ulicami Gniezna przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczestników przy katedrze gnieźnieńskiej witał prymas Polski abp Wojciech Polak, który przypomniał, że w twarzach mędrców ze Wschodu są także twarze wszystkich tych, którzy cierpią i uciekają przed wojną.

Więcej...

Prymas Polski: niech nasze światło prowadzi innych do Chrystusa 2017-01-06

- Światło, które jest w nas, nie może być ukryte. Musi być widoczne. Każda i każdy z nas, na mocy chrztu świętego, jest powołany i wezwany, aby słowem i świadectwem życia oświecać kroki braci – mówił w uroczystość Objawienia Pańskiego prymas Polski abp Wojciech Polak.

Więcej...

Prymas Polski: dzisiejsza kultura chce uczynić młodość wieczną 2017-01-04

Mamy dziś do czynienia z kulturą, która ubóstwia młodość, starając się uczynić ją wieczną – powiedział abp Wojciech Polak podczas dzisiejszego spotkania ze środowiskiem akademickim Gniezna. Prymas Polski odprawił Mszę św. oraz złożył życzenia noworoczne wykładowcom i pracownikom uczelni wyższych.

Więcej...

Prymas Polski: niech ten rok przypomni nam o sile miłości i prawdy 2017-01-01

- Rok, w który wchodzimy, rok 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, 300-lecia koronacji Matki Bożej Jasnogórskiej, rok świętego Brata Alberta, misjonarza i apostoła miłosierdzia oraz rok 600-lecia prymasostwa w Ojczyźnie naszej, niech nam wszystkim przypomni o sile miłości i prawdy. Niech pozwoli doświadczyć jej w naszych sercach i rodzinach, w naszym życiu osobistym, kościelnym i społecznym – mówił w Nowy Rok abp Wojciech Polak.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook