Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Gnieźnieńska

14:37 / 21-02-2017

Archidiecezja gnieźnieńska: Organizacje Pożytku Publicznego czekają na 1 proc.

Jak co roku Organizacje Pożytku Publicznego zachęcają do przekazania 1 procenta na rzecz ich działalności. Są wśród nich także organizacje kościelne lub blisko z Kościołem związane. W archidiecezji gnieźnieńskiej jest takich kilkanaście.

11:54 / 18-02-2017

Prymas Polski: ochrona trzeźwości jednym z największych wyzwań

„Ochrona trzeźwości jest jednym z największych wyzwań przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna” – pisze abp Wojciech Polak w specjalnym komunikacie, który czytany będzie jutro we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej.

15:19 / 11-02-2017

Gniezno: ruszyły szkolenia dla świeckich prowadzących katechezy dla narzeczonych

W archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczyna się cykl szkoleń dla zespołów pastoralnych prowadzących katechezy dla narzeczonych w ramach przygotowania bliższego do małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbyło się 11 lutego w Gnieźnie. Kolejne już niebawem we Wrześni, Wągrowcu i Inowrocławiu.

21:02 / 09-02-2017

Abp Muszyński o prymasostwie: zawsze było związane z Gnieznem

„Osoba i godność Prymasa Polski była i jest zwornikiem jedności i znakiem ciągłości Kościoła w Polsce” – mówił abp senior Henryk Muszyński podczas spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, gdzie wygłosił krótką prelekcję nt. prymasostwa w Polsce.

17:41 / 05-02-2017

Bp Wętkowski: być solą ziemi to wnosić w to, co ludzkie odrobinę tego, co Boże

„Być solą ziemi to wnosić we wszystko, co ludzkie odrobinę tego, co Boże. To zachować własną tożsamość i nadawać smak wiary światu wokół nas” – mówił dziś w Gnieźnie bp Krzysztof Wętkowski zachęcając, by czynić to nie tyle słowami, co konkretnym i odważnym świadectwem.

19:18 / 01-02-2017

Bp Wętkowski: prymasostwo znakiem jedności Kościoła w Polsce

„Zmieniały się dzieje i granice Polski, a prymasostwo trwało, tutaj w Gnieźnie. Było ostoją tożsamości narodowej i religijnej Polaków, busolą wskazującą właściwą drogę, znakiem jedności Kościoła w Polsce” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. sprawowanej 1 lutego z okazji rocznicy konsekracji bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie.

15:44 / 22-01-2017

Prymas Polski modlił się w intencji kard. Józefa Glempa

Abp Wojciech Polak przewodniczył w niedzielę w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP Mszy św. w intencji kard. Józefa Glempa. „Serce Prymasa Polski musi być szeroko otwarte na wszystkich Polaków, i z tego serca i miłości do wszystkich Prymas będzie zdawał sprawę przed Bogiem i przed Polską” – powtórzył słowa zmarłego przed czterema laty Prymasa.

13:45 / 18-01-2017

Wyjazdowa wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich do piątku w Gnieźnie

Z okazji XX Dnia Judaizmu w Kolegium Europejskim w Gnieźnie gości wyjazdowa wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jako pierwsi ekspozycję zwiedzili uczestnicy sympozjum z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem. Do piątku oglądać ją mogą nieodpłatnie uczniowie gnieźnieńskich szkół i wszyscy chętni.

14:00 / 17-01-2017

Gniezno: rozpoczęły się obchody XX Dnia Judaizmu

Wernisażem wystawy fotografii „Ściana Płaczu i nie tylko” zainaugurowano dziś w Gnieźnie obchody XX Dnia Judaizmu. Jutro odbędzie się sympozjum i otwarcie wyjazdowej ekspozycji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin z udziałem Prymasa Polski i przedstawicieli wspólnoty żydowskiej z Poznania.

11:06 / 17-01-2017

Polska uczci 600-lecie prymasostwa

Po ubiegłorocznej 1050. rocznicy Chrztu Polski, w tym roku przypada kolejny ważny jubileusz – 600-lecie nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności prymasa Polski. Główne uroczystości odbędą się w dniach 22-23 kwietnia, w czasie dorocznego odpustu ku czci św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

1 2 3 144
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.