Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Gnieźnieńska

12:55 / 18-08-2017

Prymas Polski włączył się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”

Trwa kompletowanie szkolnych wyprawek przed kolejnym rokiem szkolnym. Rodzinom mniej zamożnym pomaga w tym Caritas Polska, poprzez doroczną kampanię „Tornister pełen uśmiechów”. W akcję włączył się także i plecaki dla uczniów spakował Prymas Polski abp Wojciech Polak.

17:53 / 16-08-2017

Prymas Polski prosi o wsparcie poszkodowanych w nawałnicach

„To wielki gest ludzkiej solidarności, miłości i jedności” – mówi prymas Polski abp Wojciech Polak dziękując za okazywaną sobie w ostatnich dniach sąsiedzką pomoc i prosząc o materialne i modlitewne wsparcie poszkodowanych przez nawałnicę. Z myślą o nich, w niedzielę 20 sierpnia, we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek.

10:28 / 16-08-2017

Gniezno: klasztor sióstr karmelitanek po nawałnicy z poważnymi uszkodzeniami

Nawałnica, która przeszła w piątek przez Gniezno, nie oszczędziła też klasztoru sióstr karmelitanek bosych. Z części klasztoru zerwało dach. Zalanych zostało wiele cel, niedawno wykończona pustelnia i chór. Siostry proszą o pomoc.

16:58 / 15-08-2017

Gniezno: medal „Benemerenti” dla gdańskiego rzeźbiarza Wawrzyńca Sampa

Gdański rzeźbiarz Wawrzyniec Samp, autor m.in. pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego z katedry gnieźnieńskiej otrzymał papieski medal „Benemerenti” (Dobrze Zasłużonym). Odznaczenie wręczył artyście prymas Polski abp Wojciech Polak.

16:56 / 15-08-2017

Katedra gnieźnieńska: odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej

Obok św. Wojciecha katedrze gnieźnieńskiej – matce wszystkich kościołów w Polsce – patronuje od samego początku Wniebowzięta Maryja Panna. W dniu Jej święta, 15 sierpnia, w bazylice odbyły się uroczystości odpustowe, którym przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak.

15:47 / 15-08-2017

Prymas Polski: dziękujemy Bogu za odwagę w sercach tak wielu ludzi

„Dziękujemy Bogu, że uchronił ten stary tum od możliwej katastrofy. Dziękujemy za odwagę w sercach tak wielu ludzi, którzy podejmują trud uprzątnięcia, a niekiedy podniesienia z ruin tego, co jest przed naszymi oczami” – mówił dziś w Gnieźnie abp Wojciech Polak, prosząc o modlitwę i solidarność z poszkodowanymi w piątkowej nawałnicy.

14:07 / 14-08-2017

Arch. gnieźnieńska: w niedzielę zbiórka dla poszkodowanych

W najbliższą niedzielę w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę. „Potrzebna jest pilna pomoc, zwłaszcza dla tych, którzy utracili dorobek swego życia i obecnie muszą podjąć odbudowę lub konieczny remont budynków, by przed zimą zapewnić dach nad głową swoim rodzinom” – pisze abp Wojciech Polak w specjalnym komunikacie.

11:49 / 12-08-2017

Nawałnica uszkodziła katedrę i kościół franciszkanów

Nawałnica, która przetoczyła się 11 sierpnia późnym wieczorem przez Wielkopolskę, wyrządziła duże szkody również w Gnieźnie. Ucierpiała m.in. katedra gnieźnieńska, niedawno odremontowany kościół franciszkanów i całe Wzgórze Lecha, gdzie wiatr wyrwał i połamał wiele drzew.

15:07 / 09-08-2017

Prymas Polski zachęca do wsparcia akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Prymas Polski abp Wojciech Polak zachęca do włączenia się w organizowaną przez Caritas Polska akcję pakowania wyprawek szkolnych dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. „Niech każdy tornister będzie pełen przyborów, a buzie dzieci pełne uśmiechu” – podkreślił. Kampanię pobłogosławił również papież Franciszek. Wspiera ją wielu znanych Polaków z parą prezydencką na czele. W tym roku finał „Tornistra” odbędzie się 27 sierpnia w Zamościu.

11:44 / 09-08-2017

Gniezno: rekolekcje dla osieroconych rodziców (zapowiedź)

Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie organizuje pod koniec sierpnia rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko. – Nie damy łatwych odpowiedzi, nie gwarantujemy, że wszystko się zmieni, ale chcemy się spotkać, pokornie słuchać, być blisko Boga i siebie nawzajem – mówi ks. Wojciech Rzeszowski, dyrektor CEF i organizator rekolekcji.

1 2 3 154
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.