Gnieźnieńska

15 lutego 2019 | 14:30

Kondolencje Prymasa Polski po śmierci premiera Jana Olszewskiego

„Uczciwość, wierność swoim poglądom i najwyższym wartościom, troska o dobro i godność każdego człowieka oraz wrażliwość na ludzką krzywdę czyniły go godnym podziwu i uznania” – napisał abp Wojciech Polak w liście kondolencyjnym po śmierci Jana Olszewskiego, premiera Polski w latach 1991-1992.

10 lutego 2019 | 13:23

Prymas Polski z okazji Dnia Chorego: potrzeba nam pokory i solidarności

Tegoroczny Światowy Dzień Chorego, przez naszą pamięć i modlitwę z chorymi i za chorych, ma i nam dopomóc kolejny już raz zrozumieć, że trzeba nam wszystkim pokory i ducha solidarności – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. celebrowanej w niedzielę w katedrze gnieźnieńskiej w intencji osób chorych i starszych.

06 lutego 2019 | 03:00

Kto nienawidzi, już przegrał – bp Wętkowski o prymasie Wyszyńskim

Czy kard. Wyszyński odnalazłby się w naszej rzeczywistości? Co powiedziałby o dzisiejszej sytuacji społecznej, politycznej i kościelnej. „Był człowiekiem Ewangelii, a Ewangelia jest niezmienna i każdy, kto nią żyje potrafi odnaleźć właściwy kierunek w każdym czasie i w każdych okolicznościach” – mówi w rozmowie z KAI bp Krzysztof Wętkowski. A pytany o możliwość rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, odpowiada: że “starania są na ostatniej prostej”.

03 lutego 2019 | 20:25

Bp Wętkowski: kard. Wyszyński prorokiem swoich czasów

„Tak, jak u początków tysiąclecia Pan Bóg dał nam św. Wojciecha i św. Stanisława, tak u końca dał nam kard. Stefana Wyszyńskiego, jak wierzymy już niebawem błogosławionego” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. sprawowanej w niedzielę z okazji Dnia Życia Konsekrowanego i 70. rocznicy ingresu Prymasa Tysiąclecia do katedry gnieźnieńskiej.

02 lutego 2019 | 03:25

Dziś 70. rocznica ingresu kard. Wyszyńskiego do katedry

„Nie jestem ci ja ani politykiem, ani dyplomatą, nie jestem działaczem ani reformatorem. Ale natomiast jestem ojcem waszym duchownym, pasterzem i biskupem dusz waszych, jestem Apostołem Jezusa Chrystusa” – pisał prymas Stefan Wyszyński w liście pasterskim z okazji ingresu do katedry gnieźnieńskiej, który odbył dokładnie 70 lat temu.

30 stycznia 2019 | 12:49

Gniezno upamiętni 70. rocznicę ingresu kard. Wyszyńskiego

Tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w archidiecezji gnieźnieńskiej w łączności z 70. rocznicą ingresu do katedry gnieźnieńskiej kard. Stefana Wyszyńskiego. Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka celebrowana będzie w niedzielę 3 lutego o godzinie 13.00. Transmisja w TVP Polonia.

28 stycznia 2019 | 01:00

Dziękujemy Ojcu Świętemu. Do zobaczenia w Portugalii!

„Dziękujemy Ojcu Świętemu Franciszkowi za wspaniałe spotkanie tutaj, w Panamie. Do zobaczenia w Polsce i do zobaczenia w Portugalii!” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak w krótkim filmiku nagranym bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. posłania i opublikowanym w mediach społecznościowych archidiecezji gnieźnieńskiej.

26 stycznia 2019 | 15:36

Gniezno: rekolekcje stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w dniach 24-26 stycznia w dorocznych rekolekcjach. Wielu przyjechało na spotkanie po raz pierwszy. Konferencje prowadził prezes FDNT ks. Dariusz Kowalczyk.

26 stycznia 2019 | 10:02

„Wiesz, że Cię kocham” hasłem XXIII Spotkania Młodych na Lednicy

„Wiesz, że Cię kocham” to hasło, które będzie towarzyszyć XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Młodzi spotkają się 1 czerwca, tradycyjnie na Polach Lednickich.

25 stycznia 2019 | 20:51

Zakończyło się szkolenie dla wychowawców seminaryjnych

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie zakończyło się w piątek tygodniowe szkolenie dla wychowawców seminaryjnych. Tematem była szeroko pojęta sfera psychoseksualna człowieka oraz przygotowanie przyszłych księży do bezpiecznej pracy z dziećmi i młodzieżą.

1 2 3 191
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.