Lubcz w archidiecezji gnieźnieńskiej zaprasza na Msze św. dla szukających żony/męża

bgk, Lubcz, 2013-08-23

Najpierw wspólna modlitwa, później spotkanie przy herbacie, spacer, ognisko – zależy do pogody i możliwości. Parafia pw. św. Mateusza w Lubczu zaprasza 24 sierpnia wszystkich szukających żony/męża na kolejne spotkanie i Mszę św. w intencji założenia rodziny.

Czy są chętni? Są. W wielu miejscach w Polsce Msze św. dla singli odbywają się regularnie i kościoły nigdy nie są puste. W archidiecezji gnieźnieńskiej inicjatywa jest nowa, mimo to cieszy się zainteresowaniem. W odbywających się od niedawna w Lubczu spotkaniach uczestniczy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, głównie z okolicznych miejscowości. Przyjeżdżają też ludzie z nieco odleglejszych miejsc – Gniezna, Bydgoszczy.

Średnia wieku? Od 30 do 50 lat. Początkowo organizatorzy obawiali się, że na zaproszenie odpowiedzą tylko kobiety, ale okazało się, że się mylili. Panom odwagi również nie brakuje. Zresztą nie jest ona szczególnie potrzebna. Spotkania nie mają nic wspólnego z biurem matrymonialnym. Chodzi raczej o nawiązanie znajomości, wspólne spędzenie czasu, lepsze zrozumienie siebie i modlitwę o to, by swoje powołanie odnaleźć.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 sierpnia. Tym razem wyjątkowo uczestnicy spotkają się przed Mszą św. Początek o godz. 16.00 przy wejściu głównym do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Następnie wycieczka po półwyspie biskupiński i ognisko. Msza św. sprawowana będzie jak do tej pory w kościele w Lubczu o godz. 20.30. Więcej na www.jezusa.pl W planach organizatorzy mają zorganizowanie konferencji poświęconej relacjom damsko-męskim, zabawy tanecznej i wspólnego Sylwestra.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook