Kaliska

09:29 / 20-07-2018

Kaliska Caritas zorganizowała wypoczynek dla 300 dzieci

Caritas Diecezji Kaliskiej w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2018” zaplanowała wypoczynek letni dla 300 dzieci z terenu diecezji kaliskiej. Wakacyjny wypoczynek realizowany jest w formie dwóch 8-dniowych turnusów.

09:57 / 06-07-2018

Bp Regmunt: św. Józef wzywa nas do apostolstwa

Św. Józef jest dla nas wzorem świętości i posłuszeństwa, ale też jest wezwaniem do naszego apostolstwa. Nie wystarczy dbać o swoją świętość. Musimy innym pomagać, aby dostąpili odkupienia – mówił bp Stefan Regmunt, który 5 lipca przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

15:44 / 04-07-2018

Odolanów: bp Janiak odwiedził uczestników wczasorekolekcji dla niepełnosprawnych

Na wczasorekolekcjach w Odolanowie organizowanych przez diakonów kaliskiego seminarium wypoczywa 38-osobowa grupa niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Dzisiaj uczestników odwiedził biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Marcina.

14:27 / 01-07-2018

Pielgrzymka od św. Mikołaja do św. Józefa

104 pątników, wśród których przeważają dzieci i młodzież, pielgrzymuje od św. Mikołaja w Sokolnikach do św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymi mieli do pokonania ok. 70 km. Dzisiaj popołudniu uczestnicy pielgrzymki dotrą do celu i będą uczestniczyć we Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa.

16:13 / 30-06-2018

Nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego o Franciszku

Na konkurs „Papież Franciszek w oczach dzieci”, zorganizowany przez Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku, wpłynęło 181 prac plastycznych od dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski, a także USA. Autorów najładniejszych prac przedstawiających papieża Franciszka nagrodzono w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

14:04 / 30-06-2018

Syców: bp Janiak konsekrował kościół Matki Bożej Częstochowskiej

Niech ta świątynia będzie zawsze magnesem, który nas przyciąga. Nie przechodźmy obok niej obojętnie. Pamiętajmy, że Kościół jest Chrystusowy – mówił bp Edward Janiak podczas uroczystości konsekracji kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie. Biskup kaliski poświęcił organy i figurę św. Józefa.

12:39 / 26-06-2018

Teresa Lipowska wspomina ks. Jana Twardowskiego

O swoich relacjach z ks. Janem Twardowskim, jego kapłaństwie i poezji opowiadała Teresa Lipowska. Aktorka przyjechała do Kalisza na spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej.

17:34 / 24-06-2018

Bp Napierała zachęca do naśladowania apostołów Piotra i Pawła

– Bądźmy rozkochani w Panu Jezusie tak jak apostołowie Piotr i Paweł, którzy zafascynowali się Chrystusem wbrew wszystkiemu – mówił bp Stanisław Napierała, który przewodniczył sumie odpustowej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. Uroczystość połączono z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania.

10:15 / 23-06-2018

Bp Janiak: uważajcie na kompromisy ze złem

Maryja nigdy nie weszła w dialog ze złem, dlatego wypełniła swoją rolę w historii zbawienia Przykład Maryi jest dla nas ważną wskazówką: uwaga na kompromisy ze złem. Pójście na najmniejszy kompromis oznacza wejście w diabelską logikę pokusy, która krok po kroku wciągnie nas w grzech – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w poznańskiej Farze przy obrazie Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania w ramach obchodów 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu.

15:57 / 22-06-2018

Kalisz: bp Janiak uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego w diecezjalnym technikum

Odmianę świata na lepsze zaczyna się od siebie – mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej.

1 2 3 115
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.