Bp Janiak: uczeń Chrystusa winien być człowiekiem jedności 2017-01-22

"Każdy uczeń Chrystusa winien być człowiekiem jedności, scalenia, a nie dzielenia, rozbijania, intryg" - mówił bp Edward Janiak podczas spotkania noworocznego z mieszkańcami Jarocina. Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie.

Więcej...

Kalisz: obchody Dnia Judaizmu 2017-01-17

Bp Łukasz Buzun przewodniczył uroczystej Mszy św. sprawowanej w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu z okazji Dnia Judaizmu. W czasie liturgii modlono się za „starszych braci w wierze”. Myślą przewodnią nabożeństwa były słowa: „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jr 20,7).

Więcej...

Kalisz: spotkanie opłatkowe środowisk twórczych 2017-01-17

Życzę Bożego pokoju i ładu moralnego, z których płynie radość - mówił do artystów bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej.

Więcej...

Bp Buzun: Jezus powinien być w centrum naszego zainteresowania 2017-01-15

- Jezus jest dla nas Tym, który powinien być w centrum naszego zainteresowania. To jest nasze powołanie i zadanie – powiedział bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania z członkami Akcji Katolickiej z całej diecezji kaliskiej.

Więcej...

Kalisz: wyłoniono zwycięzców diecezjalnego etapu XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej 2017-01-12

„Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego Ojca” – to hasło XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której etap diecezjalny odbył się 12 stycznia w Kaliszu. Trzy pierwsze miejsca zajęli: Patryk Rutkowski z LO im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie (I), Wioletta Kurek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim (II) i Patrycja Grzelak z II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu (III). Laureatom gratulował ks. prał. Jerzy Adamczak, wikariusz biskupi ds. katechizacji.

Więcej...

Kalisz: dziękczynienie za telewizję internetową „Dom Józefa” 2017-01-11

W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiona została Msza św. z okazji pierwszej rocznicy działalności telewizji internetowej „Dom Józefa”, której przewodniczył ks. prał. Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki. Podczas Eucharystii modlono się za pracowników telewizji i jej widzów.

Więcej...

Bp Wilski ochrzcił dzieci z Domu Ochrony Życia Poczętego 2017-01-08

W Niedzielę Chrztu Pańskiego bp Teofil Wilski ochrzcił czworo dzieci z Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie prowadzonego przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Chrzest odbył się w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie biskup senior przewodniczył Mszy św.

Więcej...

Bp Janiak: od mędrców można nauczyć się wytrwałego poszukiwania Pana Boga 2017-01-06

- Od mędrców można nauczyć się wytrwałego poszukiwania Pana Boga, który jest prawdą i miłością. Uczmy się oddawania Bogu chwały. To nie jest łatwe zadanie, zwłaszcza we współczesnym świecie – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył uroczystej Mszy św. w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

Więcej...

Bp Bronakowski: Kościół nie może milczeć wobec prób wprowadzania ideologii niszczącej rodzinę 2017-01-05

Kościół nie może milczeć wobec prób wprowadzania ideologii niszczącej rodzinę i zastępowania jej głęboko destrukcyjnymi tworami, które prowadzą do degradacji nie tylko pojedynczego człowieka, ale i całego społeczeństwa. Wobec tej sytuacji nikt nie może być bezczynny, zwłaszcza chrześcijanie – mówił bp Tadeusz Bronakowski, który 5 stycznia przewodniczył w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.

Więcej...

Kalisz: bp Janiak na spotkaniu noworocznym samorządowców powiatu kaliskiego 2017-01-05

- Dziękuję za dobrą współpracę bez względu na opcje polityczne, upodobania ideologiczne. Dziękuję, że jesteście blisko ludzi i staracie się im służyć – mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas spotkania noworocznego samorządowców i przyjaciół powiatu kaliskiego.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook