Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kaliska

13:20 / 26-06-2017

Bp Janiak: każdy musi osobiście dotknąć krzyża

Każdy musi osobiście dotknąć krzyża – powiedział biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy pw. Świętej Rodziny znajdującej się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość odbyła się z okazji 90. rocznicy poświęcenia i erygowania kaplicy.

20:39 / 25-06-2017

Bp Janiak: Ewangelia jest zaproszeniem do najpiękniejszego życia

Ewangelia jest zaproszeniem do najpiękniejszego życia – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. z okazji 750-lecia istnienia parafii i miasta Zduny. Jubileuszowe obchody połączono z odpustem ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona parafii w Zdunach.

10:00 / 19-06-2017

Szczytniki: bp Janiak przewodniczył diecezjalnym obchodom upamiętniającym bł. Franciszka Stryjasa

09:34 / 19-06-2017

Bp Buzun: największym nieszczęściem dla młodych jest brak wymagań

– Wielkim nieszczęściem dla człowieka młodego jest to, że nikt nie stawia mu wymagań w sprawach moralnych i etycznych – mówił bp Łukasz Buzun w kościele pw. bł. Michała Kozala w Kaliszu. Biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. odpustowej ku czci patrona parafii, poświęcił odnowiony ołtarz Miłosierdzia Bożego i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

22:37 / 17-06-2017

Bp Janiak: św. Brat Albert pokazuje, że Boga dostrzega się w drugim człowieku

Patron dzisiejszego dnia, św. Brat Albert pokazuje nam, że Boga dostrzega się w drugim człowieku – mówił bp Edward Janiak podczas Mszy św. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bukowicach. Biskup kaliski poświęcił nową elewację świątyni i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

17:46 / 15-06-2017

Bp Napierała: bez Boga ludzie popadają w działania, które uwłaczają ich godności

Bez Boga ludzie popadają w działania, które uwłaczają ich godności, które są przeciw ich rozumowi, zdrowemu rozsądkowi, przeciw naturze – mówił bp Stanisław Napierała podczas uroczystości Bożego Ciała w Koźminku. Po Mszy św. odbyła się procesja do czterech ołtarzy.

15:32 / 15-06-2017

Bp Janiak: bądźmy apostołami jedności

– Bądźmy apostołami jedności w naszych rodzinach, pracy, sąsiedztwie, w naszym mieście, naszym narodzie – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył uroczystościom Bożego Ciała w Kaliszu. Procesja rozpoczęła się w katedrze św. Mikołaja, skąd ulicami miasta przeszła na rynek, gdzie biskup udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

20:38 / 12-06-2017

Bp Janiak poświęcił leśną kapliczkę z figurą Jezusa Miłosiernego

Biskup kaliski Edward Janiak poświęcił w lesie kapliczkę z figurą Jezusa Miłosiernego, którą ufundował odchodzący na emeryturę leśniczy leśnictwa Kazala w Nadleśnictwie Kalisz.

17:09 / 11-06-2017

Bp Janiak: bez prawdy o Trójcy Świętej nie miałby sensu żaden fragment rzeczywistości chrześcijańskiej

– Bez prawdy o Trójcy Świętej nie miałby sensu żaden fragment rzeczywistości chrześcijańskiej – mówił bp Edward Janiak podczas sumy odpustowej ku czci św. Świętej Trójcy w kościele drewnianym w Kucharkach.

10:47 / 11-06-2017

Katowice: Kronika Rodzinnej Niedzieli

Pielgrzymka do Ziemi Świętej dla całej rodziny jest główną nagrodą w konkursie „Kronika Rodzinnej Niedzieli” zorganizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach. W sobotnie popołudnie zwycięzcom nagrody wręczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

1 2 3 95
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.