Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kaliska

21:59 / 19-08-2017

Kalisz: pątnicy najstarszej pielgrzymki wrócili od Maryi do Józefa

Dziękujemy, że zechcieliście stanąć na tym pielgrzymim szlaku, aby reprezentować Kalisz i naszą kaliską diecezję – mówił bp Stanisław Napierała do pielgrzymów. Pierwszy biskup kaliski przewodniczył na placu przy sanktuarium św. Józefa Mszy św. na zakończenie 380. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 26. Diecezji Kaliskiej.

17:17 / 16-08-2017

Mikstat: bp Napierała poświęcił zwierzęta

Pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała z okazji uroczystości ku czci św. Rocha poświęcił w środę w Mikstacie zwierzęta. Obrzęd święcenia odbył się po Mszy św. wotywnej i zgromadził nie tylko mieszkańców parafii, ale także gości z różnych stron Polski. Mszę św. w intencji gospodarzy odprawił ks. Paweł Kubiak, kustosz sanktuarium Matki Bożej w Tursku.

18:41 / 15-08-2017

Uszyce: 500-lecie kościoła pw. Wniebowzięcia NMP

Kiedy idziemy z Chrystusem, kiedy niesiemy Go w swoim sercu, to zawsze wnosimy błogosławieństwo w życie drugiego człowieka, w życie rodziny, w życie sąsiedzkie, w życie narodowe – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, który przewodniczył Mszy św. z okazji 500-lecia kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Uszycach. Jubileuszowe obchody połączono z odpustem ku czci św. Matki Bożej Wniebowziętej i udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania.

20:30 / 13-08-2017

Częstochowa: najstarsza pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Około 2200 pielgrzymów 380. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 26. Diecezji Kaliskiej weszło w niedzielę wieczorem na Jasną Górę. Do pątników dołączyły dwie grupy rowerowe. Kaliskich pielgrzymów witał na Jasnej Górze biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Nie bój się! Nigdy Cię nie opuszczę…”. Kierownikiem pielgrzymki był ks. Rafał Kopis, a ojcem duchownym – ks. Adam Kraska.

15:49 / 13-08-2017

Bp Janiak: świętość nigdy się nie starzeje

– Świętość nigdy się nie starzeje. Świętych mamy wśród nas. Są święte matki i ojcowie poświęcający się dla chorych dzieci i dla innych – mówił bp Edward Janiak w parafii pw. św. Marcina w Donaborowie. Biskup kaliski odprawił sumę odpustową ku czci św. Rocha, poświęcił figurę Matki Bożej Fatimskiej i nowe probostwo.

19:05 / 10-08-2017

Abp Głódź: czas najwyższy, żeby niedziela była świętem, a nie bazarem

Dzisiaj Kościół wraz z Solidarnością woła, by uświęcić niedzielę. Czas najwyższy, żeby niedziela była świętem, a nie bazarem – mówił abp Sławoj Leszek Głódź, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Wawrzyńca w Stolcu.

11:38 / 09-08-2017

Najstarsza 380. Piesza Pielgrzymka Kaliska wyruszyła na Jasną Górę

Najstarsza piesza pielgrzymka w Polsce wyruszyła 9 sierpnia z kaliskich parafii. Oznajmiły to dzwony wszystkich kościołów. „Nie bój się! Nigdy Cię nie opuszczę…” – pod tym hasłem pielgrzymi będą zmierzać w tym roku na Jasną Górę wsłuchując się w treść konferencji przygotowanych przez ojca duchownego ks. Adama Kraskę, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej w Kaliszu, pielgrzyma z wieloletnim doświadczeniem.

18:20 / 06-08-2017

Wielowieś: Wielkopolski Zjazd Straży Grobu Pańskiego

Bp Stanisław Napierała przewodniczył sumie odpustowej w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wielowsi. Uroczystość połączono z II Wielkopolskim Zjazdem Straży Grobu Pańskiego.

16:56 / 06-08-2017

Bp Janiak: kto słucha Pana Jezusa wygrywa życie

– Kto słucha Pana Jezusa nigdy nie przegrywa. Taki człowiek wygrywa życie doczesne, ale i wieczne – mówił bp Edward Janiak w parafii pw. Oczyszczenia NMP w Starymgrodzie. Biskup kaliski odprawił sumę odpustową ku czci Matki Bożej Śnieżnej.

16:01 / 04-08-2017

Kalisz: 100-ecie internowania legionistów generała Piłsudskiego

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył w piątek Mszy św. w setną rocznicę internowania legionistów Józefa Piłsudskiego w Szczypiornie. Uroczystości odbyły się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

1 2 3 96
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.