Kaliska

20:00 / 11-11-2018

Bp Buzun: najważniejsza dla człowieka jest wolność wewnętrzna

– Jeśli myślimy o wolności, to nie możemy myśleć tylko o wolności zewnętrznej. Musimy pamiętać, że na pierwszym miejscu jest wolność sumienia, wolność ducha, wolność od nałogów – mówił bp Łukasz Buzun, który przewodniczył Mszy św. w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu.

19:03 / 11-11-2018

Bp Janiak: Kościołowi i rodzinom katolickim zawdzięczamy wolność naszej ojczyzny

– Największą zasługę w odzyskaniu wolności mają rodziny katolickie, a także Kościół, który przepłacił śmiercią wielu kapłanów – mówił bp Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele pw. św. Marcina w Odolanowie. Biskup kaliski poświęcił odnowioną świątynię, nowy ołtarz św. Józefa i tablicę upamiętniającą obchody.

18:34 / 09-11-2018

Rychnów: szkole nadano imię Polski Niepodległej

Szkole Podstawowej w Rychnowie nadano dziś imię Polski Niepodległej. Jest to pierwsza placówka w Polsce nosząca takie imię. Patronat narodowy nad uroczystością objął prezydent RP Andrzej Duda. Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Napierała, który poświęcił sztandar szkoły.

08:29 / 08-11-2018

Diecezja kaliska: obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Msze św., widowiska, koncerty odbędą się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Decyzją biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka 11 listopada o godz. 12.00 zabrzmią wszystkie dzwony kościelne.

13:20 / 04-11-2018

Donaborów: rajd konny w dniu św. Huberta

Jeźdźcy na koniach i powożący bryczkami uczestniczyli w rajdzie konnym zorganizowanym przez proboszcza parafii pw. św. Marcina w Donaborowie. Parada koni odbyła się we wspomnienie św. Huberta.

22:05 / 03-11-2018

Marszałki: bp Buzun modlił się w intencji myśliwych

We wspomnienie św. Huberta bp Łukasz Buzun przewodniczył Mszy św. w intencji myśliwych. W kościele pw. Chrystusa Króla w Marszałkach zgromadzili się przedstawiciele kół łowieckich z regionu.

09:08 / 02-11-2018

Bp Fortuniak: uroczystość Wszystkich Świętych mówi nam, byśmy nie godzili się z powierzchowną religijnością

– Wszyscy wierni z tytułu swej przynależności do Kościoła otrzymują powszechne powołanie do świętości. Uroczystość Wszystkich Świętych apeluje do nas, byśmy się nie godzili z własną małością, z minimalistyczną etyką, a także powierzchowną religijnością – mówił bp Zdzisław Fortuniak, który 1 listopada przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

16:02 / 28-10-2018

Bp Janiak: niech nic nie odwiedzie nas od niedzielnej Mszy św.

– Oby was nikt nie odwiódł od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. . Trzeba dbać o wiarę, o Kościół duchowy, o wnętrze, bo wiarę można stracić – mówił bp Edward Janiak w kościele pw. NMP Wniebowziętej w Gołuchowie. Biskup kaliski poświęcił nowy ołtarz ku czci Matki Bożej i ustanowił główny odpust parafii na dzień 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

12:23 / 21-10-2018

Mikstat: bp Janiak przewodniczył Mszy św. z okazji 100-lecia konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy

– Świątynia świadczy o mieszkańcach, o tym, że czczą Pana Boga, są wdzięczni, ofiarni i gospodarni. Ale Pan Bóg chce od nas czegoś więcej, On chce mieszkać w naszych sercach – mówił bp Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. z okazji 100-lecia konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy w Mikstacie. Biskup kaliski poświęcił odnowioną świątynię i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

10:55 / 21-10-2018

Mikstat: 100-lecie konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy

– Świątynia świadczy o mieszkańcach, o tym, że czczą Pana Boga, są wdzięczni, ofiarni i gospodarni. Ale Pan Bóg chce od nas czegoś więcej, On chce mieszkać w naszych sercach – mówił bp Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. z okazji 100-lecia konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy w Mikstacie. Biskup kaliski poświęcił odnowioną świątynię i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

1 2 3 121
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.