Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kaliska

18:45 / 21-05-2017

Pleszew: 350 młodych ludzi na Festiwalu „Tratwa”

Ponad 350 ludzi młodych z całej diecezji kaliskiej uczestniczy w trzydniowym Festiwalu „Tratwa” w Pleszewie. Modlitwa, koncerty, warsztaty, rozmowy z gośćmi – tak przedstawia się program festiwalu. Z młodzieżą spotkali się: biskup kaliski Edward Janiak i biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

08:36 / 21-05-2017

Domowy Kościół u św. Józefa

Ponad dwa tysiące osób z całej Polski wzięło udział w XX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Ks. Franciszek Blachnicki – Sługa Niepokalanej”.

21:27 / 20-05-2017

Bp Janiak do diakonów: musicie cieszyć się dobrą opinią

Musicie cieszyć się dobrą opinią, musicie być ludźmi napełnionymi modlitwą, Duchem Świętym, mądrością, wtedy z większą miłością będziecie służyć Bogu i ludziom – mówił bp Edward Janiak podczas święceń diakonatu w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim. Święcenia przyjęło 5 alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

14:40 / 14-05-2017

Bp Janiak: Kościół nigdy nie opowie się za zabójstwem

– Kościół nigdy nie opowie się za zabójstwem, bo takie jest prawo Boże i nikt go nie może zmienić – powiedział bp Edward Janiak podczas Mszy św. w Wysocku Wielkim. Biskup kaliski poświęcił odnowione prezbiterium i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

23:10 / 13-05-2017

Bp Napierała: Orędzie Fatimskie wzywa nas do modlitwy i pokuty

Orędzie Fatimskie wzywa do modlitwy, zwłaszcza różańcowej oraz do pokuty w intencji wynagradzania za grzechy innych, za grzechy współczesnego świata – powiedział bp Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. w kaliskiej katedrze w 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Po Eucharystii biskup poświęcił odnowioną figurę Matki Bożej Fatimskiej, która została postawiona przy katedrze krótko po objawieniach Maryi w Fatimie.

16:22 / 12-05-2017

Kalisz: pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Ochrony Środowiska i Służb Komunalnych

Do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli dzisiaj po raz 19. pracownicy wodociągów, kanalizacji, ochrony środowiska i służb komunalnych z całej Polski. Każdego roku pielgrzymi gromadzą się na dziękczynieniu w kaliskiej bazylice, skąd pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Mszy św. przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.

19:05 / 07-05-2017

Abp Peta: na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo ciągle istnieje walka dobra ze złem

Na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo ciągle istnieje walka dobra ze złem, dlatego prośmy świętych, aby pomagali nam w tej walce zawsze opowiedzieć po stronie Pana Jezusa – mówił abp Tomasz Peta z Kazachstanu, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Floriana w Jedlcu. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się strażacy z okolicznych parafii.

19:40 / 06-05-2017

Bp Janiak: praca strażaków winna przypominać, że jesteśmy powołani do zwalczania żywiołów naszych grzechów

Praca strażaków winna nam przypominać, że jesteśmy powołani do zwalczania żywiołów naszych namiętności i grzechów – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Po Eucharystii biskup poświęcił na rynku 41 nowych wozów strażackich.

19:16 / 06-05-2017

Kalisz: Ogólnopolskie Sympozjum Józefologiczne

Pod hasłem „Święty Józef – Opiekun. 25 lat Diecezji Kaliskiej” odbyło się 48. Sympozjum Józefologiczne. Wykłady poprzedziła Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa w kaliskiej bazylice sprawowana przez biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna.

20:10 / 05-05-2017

Bp Janiak: bądźmy darem dla innych

Chciejmy, aby naszą postawą przez dobroć, uśmiech, życzliwość pomagać innym, którym żyje się trudniej – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa w kaliskiej bazylice przewodniczył Mszy św. kończącej obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

1 2 3 93
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.