Kaliska

09:35 / 19-04-2018

List bp. Janiaka na Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

Biskup kaliski Edward Janiak napisał list z okazji zbliżających się obchodów Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, które w tym roku mają charakter szczególny, ponieważ wpisują się w Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego i w obchody 70. rocznicy pierwszej dużej pielgrzymki księży dachauowców do Kalisza.

20:44 / 15-04-2018

Bp Napierała: korzenie Kościoła Domowego są w rodzinie Jezusa Chrystusa

Korzenie Kościoła Domowego są w rodzinie Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Święta Rodzina to wzór Kościoła Domowego – mówił bp Stanisław Napierała podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 40-lecia Domowego Kościoła rejonu ostrowskiego. Uroczystość odbyła się w ostrowskiej konkatedrze w ramach Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

18:55 / 09-04-2018

Bp Czaja: trzeba naszą posługę realizować z wielką radością

Trzeba naszą posługę realizować z wielką radością, bo realizujemy ją z Panem. Radosnym być kapłanem, który raduje się zwycięstwem Chrystusa, Jego bliskością – mówił bp Andrzej Czaja do księży z diecezji kaliskiej w Dniu Świętości Życia Kapłańskiego.

16:50 / 08-04-2018

Bp Janiak: człowiek zawsze może wrócić do Boga poprzez konfesjonał

– Nawet wtedy kiedy człowiek zbłądzi zawsze może wrócić poprzez konfesjonał i otrzymać przebaczenie. To jest wielka łaska – mówił bp Edward Janiak podczas sumy odpustowej w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Biskup kaliski poświęcił figurę św. Jana Pawła II, dwa nowe konfesjonały zamykane i tablicę upamiętniającą 25-lecie powstania diecezji kaliskiej.

11:57 / 08-04-2018

Bp Napierała: Boże miłosierdzie otwiera na oścież drzwi przed ludźmi

Dzisiaj Boże miłosierdzie otwiera na oścież drzwi przed ludźmi. Jezus chce, żeby wszyscy zanurzyli się w Jego miłosierdziu – mówił bp Stanisław Napierała podczas sumy odpustowej w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu.

09:46 / 06-04-2018

Bp Leszczyński: patriota żyje według przykazań Bożych

Prawdziwy patriota żyje według przykazań Bożych, wartości ewangelicznych i nauczania Kościoła, poznaje dzieje swojego narodu i pielęgnuje jego tradycje – mówił bp Mariusz Leszczyński, który 5 kwietnia przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

15:07 / 02-04-2018

Bp Janiak: w każdym czasie człowiek może zbawić się

– Gdyby nie było zmartwychwstania próżna byłaby nasza wiara. Dla Kościoła nie ma czasów trudnych, bo w każdych człowiek może zbawić się – mówił bp Edward Janiak podczas Mszy św. sprawowanej w drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach. Biskup kaliski poświęcił dzwony i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

14:08 / 01-04-2018

Bp Janiak: czas na ziemi powinniśmy wykorzystać, żeby zapracować na niebo

– Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy. Czas dany nam jest łaską i powinniśmy jak najlepiej wykorzystać go, żeby zapracować na niebo – mówił bp Edward Janiak w kościele pw. Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem. Biskup kaliski przewodniczył tam Mszy św. w pierwszy dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

06:16 / 01-04-2018

Bp Napierała w Wigilię Paschalną: radujmy się, bo Chrystus zmartwychwstał

Radujmy się i niech brzmi to pięknie wyśpiewane Alleluja, bo Chrystus zmartwychwstał – mówił bp senior Stanisław Napierała podczas liturgii Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

06:11 / 01-04-2018

Bp Janiak w Wigilię Paschalną: nieśmy radosne Alleluja

Nieśmy radosne Alleluja do wszystkich zakątków naszego życia, do naszych relacji z ludźmi w rodzinie, pracy, gdzie jest nasza codzienność. Zabierzcie siłę i moc do dawania pięknego świadectwa miłości do człowieka, a przez to do samego Boga – mówił bp Edward Janiak w katedrze kaliskiej, który przewodniczył Liturgii Wigilii Paschalnej.

1 2 3 109
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.