Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Kaliska

08:20 / 26-03-2017

Kalisz: rozpoczęcie jubileuszu 25-lecia powstania diecezji kaliskiej

Z całym przekonaniem, z tym doświadczeniem dwudziestu lat mówię, że Bóg chciał tego Kościoła diecezji kaliskiej i dlatego mu błogosławi – mówił pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. w kaliskiej katedrze z okazji 25-lecia powołania do istnienia diecezji kaliskiej.

14:10 / 25-03-2017

Kalisz: 25 lat Diecezji Kaliskiej – rozmowa z ordynariuszem bp. Edwardem Janiakiem

O posłudze w Diecezji Kaliskiej, spotkaniach z duchowieństwem i wiernymi, rozwoju dzieł oraz marzeniach mówi w rozmowie z KAI biskup kaliski Edward Janiak.

14:01 / 25-03-2017

Polski Związek Kobiet Katolickich u św. Józefa

– Droga nawrócenia to droga radości i szczęścia – mówił bp Łukasz Buzun do kobiet zgromadzonych w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegoroczną pielgrzymkę zorganizowano pod hasłem „Maryja przychodzi z nieba do człowieka”. Po raz 23. do św. Józefa Kaliskiego przybyły członkinie Polskiego Związku Kobiet Katolickich z całej Polski, a także z diecezji kaliskiej.

12:05 / 24-03-2017

Bp Napierała: Bóg chciał, aby powstała diecezja kaliska

O budowaniu struktur nowej diecezji, najważniejszych wydarzeniach mających miejsce na przestrzeni 20 lat w diecezji kaliskiej, współpracy z kapłanami i osobami świeckimi oraz przejściu na emeryturę – mówił w wywiadzie dla „Przewodnika Katolickiego” pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała. 25 marca diecezja kaliska będzie obchodzić jubileusz 25-lecia powołania do istnienia. Bp Stanisław Napierała został jej pierwszym biskupem i pełnił tę posługę do września 2012 r.

11:51 / 22-03-2017

Bp Janiak: chcemy w modlitwie pamiętać o tych, którzy dzisiaj oddają życie za wiarę

– Chcemy w modlitwie pamiętać o tych, którzy dzisiaj oddają życie za wiarę. My żyjemy w kraju wolnym, mamy dostęp do Kościoła, do sakramentów świętych, do Słowa Bożego, tylko potrzebna jest chęć i gorliwość człowieka – mówił bp Edward Janiak podczas Mszy św. w Kościelcu Kaliskim. Biskup kaliski wizytował parafię z najstarszą świątynią w diecezji kaliskiej.

22:56 / 21-03-2017

Kalisz: herb diecezji kaliskiej na jubileusz 25-lecia

Biskup kaliski Edward Janiak, 19 marca – w uroczystość św. Józefa, wydał dekret ustanawiający herb diecezji kaliskiej. Herb został wykonany z okazji jubileuszu 25-lecia powołania do istnienia diecezji przez papieża św. Jana Pawła II na mocy bulli „Totus Tuus Poloniae Populus”.

19:33 / 19-03-2017

Kalisz: odpust ku czci św. Józefa, patrona diecezji kaliskiej

Chcemy prosić św. Józefa, aby chronił nas od wszystkich szatańskich zakusów, byśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. odpustowej ku czci św. Józefa, patrona diecezji kaliskiej. Wraz z nim modlili się biskup pomocniczy Łukasz Buzun, pierwszy ordynariusz kaliski bp Stanisław Napierała i licznie zgromadzeni kapłani.

12:52 / 19-03-2017

Ostrów Wielkopolski: II Biegowa Droga Krzyżowa

Prawie dwieście osób z całej Polski wzięło udział w II Biegowej Drodze Krzyżowej. Uczestnicy ekstremalnego przedsięwzięcia pokonali 21 km biegnąc z Ostrowa Wielkopolskiego na Golgotę do Sadowia i z powrotem.

16:48 / 18-03-2017

Kalisz: dwie ekstremalne trasy EDK w diecezji kaliskiej

Po raz pierwszy w diecezji kaliskiej tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek 7 kwietnia, w godzinach nocnych odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup kaliski Edward Janiak.

10:00 / 18-03-2017

Bp Napierała: uważajcie na małżeństwo, rodzinę i ojcostwo

– Św. Józef woła: uważajcie na rodzinę, uważajcie na małżeństwo, uważajcie na ojcostwo, bo to są fundamentalne wartości – mówił bp Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej rekolekcje ze św. Józefem w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kępnie. Do parafii przybył obraz św. Józefa Kaliskiego, który na początku istnienia diecezji kaliskiej odwiedził wszystkie parafie.

1 2 3 89
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.