Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Kaliska

16:22 / 11-02-2017

Bp Janiak do chorych: Wy jesteście skarbem Kościoła

Nie złoty kielich, piękne szaty ani wspaniałe budowle, ale Wy jesteście skarbem Kościoła – mówił bp Edward Janiak do chorych, niepełnosprawnych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego. Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.

17:19 / 05-02-2017

Prymas Polski: parafia jest wspólnotą wiary i miłości

Parafia nie jest tylko kościelną strukturą ograniczoną ściśle wytyczonymi granicami, do której należą konkretne osiedla czy wioski, ale jest żywą wspólnotą wiary i miłości – podkreślił prymas Polski abp Wojciech Polak, przewodnicząc Mszy św. kończącej obchody 65-lecia istnienia parafii pw. Chrystusa Króla w Chojniku w diecezji kaliskiej. Metropolita gnieźnieński udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

15:17 / 03-02-2017

Kalisz: we wrześniu ruszy diecezjalne technikum

Biskup kaliski Edward Janiak powołał do istnienia Zespół Szkół Technicznych. W szkole, która rozpocznie działalność 1 września, młodzież będzie kształcić się w trzech kierunkach: technik technologii drewna, technik mechatronik i technik informatyk.

13:02 / 03-02-2017

Pierwszy noworodek w ostrowskim Oknie Życia

W piątek rano w Oknie Życia w budynku Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono noworodka. Chłopiec trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.

10:31 / 03-02-2017

Bp Milewski: prośmy Boga o światło

Z gromnicami w ręku, jak nasi ojcowie, przychodzimy w to dzisiejsze święto, aby prosić Boga o światło. Potrzebują tego światła nasze rodziny, tak bardzo zranione różnymi bolesnymi sytuacjami: brakiem dzieci, chorobami, rozwodami, zazdrością – mówił bp Mirosław Milewski, który 2 lutego przewodniczył w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych. Tym razem spotkanie połączono z Dniem Życia Konsekrowanego w diecezji kaliskiej.

12:45 / 30-01-2017

Kalisz: rzemieślnicy modlili się u św. Józefa

Bp Łukasz Buzun przewodniczył Mszy św. w kaliskiej bazylice podczas Pielgrzymki Rzemieślników Diecezji Kaliskiej do św. Józefa, który jest patronem rzemiosła.

19:30 / 22-01-2017

Bp Janiak: uczeń Chrystusa winien być człowiekiem jedności

"Każdy uczeń Chrystusa winien być człowiekiem jedności, scalenia, a nie dzielenia, rozbijania, intryg" – mówił bp Edward Janiak podczas spotkania noworocznego z mieszkańcami Jarocina. Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie.

23:08 / 17-01-2017

Kalisz: obchody Dnia Judaizmu

Bp Łukasz Buzun przewodniczył uroczystej Mszy św. sprawowanej w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu z okazji Dnia Judaizmu. W czasie liturgii modlono się za „starszych braci w wierze”. Myślą przewodnią nabożeństwa były słowa: „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jr 20,7).

09:10 / 17-01-2017

Kalisz: spotkanie opłatkowe środowisk twórczych

Życzę Bożego pokoju i ładu moralnego, z których płynie radość – mówił do artystów bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej.

14:28 / 15-01-2017

Bp Buzun: Jezus powinien być w centrum naszego zainteresowania

– Jezus jest dla nas Tym, który powinien być w centrum naszego zainteresowania. To jest nasze powołanie i zadanie – powiedział bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania z członkami Akcji Katolickiej z całej diecezji kaliskiej.

1 2 3 87
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.