Kaliska

17 marca 2019 | 15:13

Bp Napierała: nie ma innego małżeństwa niż związek mężczyzny i kobiety

Św. Józef jest obrońcą małżeństwa i rodziny. Nie ma innego małżeństwa jak mężczyzny i kobiety – powiedział bp Stanisław Napierała w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej, gdzie poświęcił odnowiony ołtarz św. Józefa, patrona dobrej śmierci, pochodzący z 1791 r.

16 marca 2019 | 18:33

Kalisz: Siostry Matki Bożej Miłosierdzia modliły się u św. Józefa

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z całej Polski przybyły w 14. pielgrzymce do św. Józefa Kaliskiego. Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył bp Łukasz Buzun, który w homilii podkreślał, że św. Józef jest prawdziwym odbiciem Ojca Miłosiernego.

10 marca 2019 | 17:59

Kalisz: droga krzyżowa ulicami miasta

Mieszkańcy Kalisza przeszli w niedzielę ulicami miasta w 30. drodze krzyżowej, rozpoczynając w ten sposób Wielki Post. Tegoroczne rozważania dotyczyły zabijania nienarodzonych dzieci w łonach matek. Nabożeństwu przewodniczył bp Stanisław Napierała.

10 marca 2019 | 13:12

Kalisz: jak wykorzystać turystycznie postać św. Józefa

Wprowadzenie wspólnego biletu na zwiedzanie Skarbca św. Józefa, Baszty Dorotki i wieży ratusza czy stworzenie rowerowego szlaku turystycznego – to niektóre pomysły na jeszcze większe przyciągnięcie turystów do Kalisza. O tym, jakie szanse daje miastu Narodowe Sanktuarium św. Józefa rozmawiano podczas panelu dyskusyjnego „Święty Józef szansą turystyczną Kalisza”.

09 marca 2019 | 16:32

Bp Buzun: nawrócenie to zabezpieczenie na czas obecny i wieczność

– Nawrócenie to zabezpieczenie dla człowieka na czas obecny i na wieczność – mówił bp Łukasz Buzun do osób konsekrowanych zgromadzonych na dniu skupienia w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (klasztor oo. jezuitów) w Kaliszu.

08 marca 2019 | 13:00

Bp Lityński: potrzebujemy świadectwa św. Józefa

– Wierzę, że wędrówka św. Józefa po naszej diecezji pomoże nam po męsku – jak głosi motto peregrynacji – milczeć, walczyć i kochać – mówił w homilii bp Tadeusz Lityński, który 7 marca przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.

07 marca 2019 | 08:51

Bp Janiak: postawa pokutna przynosi wielkie korzyści duchowe

Popiół za chwilę przyjęty niech będzie znakiem naszego głębokiego pragnienia wielkopostnej odnowy wewnętrznej – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w środę popielcową przewodniczył liturgii w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

05 marca 2019 | 14:52

Bp Janiak: Wielki Post jest odważnym zaproszeniem do nawrócenia

Modlę się razem z wami wszystkimi, aby tegoroczny Wielki Post był dla nas drogą nawrócenia, oczyszczenia i pojednania, aby stał się czasem modlitwy o zesłanie na Kościół Bożego miłosierdzia, darów świętości i mocy Ducha Świętego – napisał biskup kaliski Edward Janiak w liście pasterskim na Wielki Post.

02 marca 2019 | 18:47

Kalisz: wspólnoty różańcowe modlą się w intencji Kościoła i duchowieństwa

W dniach 1–3 marca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbywa się Triduum Różańcowe pod hasłem „Święty Józefie, Postrachu duchów piekielnych, módl się za nami”. Główną intencją organizowanego triduum jest modlitwa w intencji Kościoła, papieża, biskupów, kapłanów i osób życia konsekrowanego. Dzisiaj Mszy św. przewodniczył pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała.

01 marca 2019 | 21:47

Kalisz: ukazała się publikacja o św. Józefie Kaliskim

„Wzrastać z Józefem” – to tytuł nowej publikacji autorstwa ks. Marcina Kierzka. Książka poświęcona jest patronowi Kościoła i diecezji kaliskiej. Autor zawarł w niej nie tylko teorię o kulcie św. Józefa, ale również modlitwy i pieśni jemu poświęcone, by można było przeżywać z nim życie codzienne.

1 2 3 128
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.