Kaliska

23 marca 2019 | 14:14

Kalisz: 75 osób odebrało stypendia im. św. Jana Pawła II

75 uczniów oraz studentów z diecezji kaliskiej, w tym 8 uczniów Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej odebrało dziś stypendia im. św. Jana Pawła II. Wręczył je bp Edward Janiak.

22 marca 2019 | 14:46

Kalisz: uczniowie technikum modlili się z okazji święta patrona

Bp Edward Janiak przewodniczył Mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej im. św. Józefa w Kaliszu z okazji święta patrona placówki. Biskup kaliski poświęcił też plac pod rozbudowę szkoły i budowę sali gimnastycznej.

22 marca 2019 | 11:24

Ostrów Wielkopolski: bp Janiak odwiedził podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego

Biskup kaliski Edward Janiak modlił się z podopiecznymi i pracownikami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego i przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety z okazji uroczystości ku czci św. Józefa, patrona placówki.

19 marca 2019 | 20:59

Kalisz: pozłacana lilia dla św. Józefa jako wotum wdzięczności

W postawie św. Józefa zadziwia nas atmosfera spokoju, ciszy i milczenia – mówił generał zakonu paulinów o. Arnold Chrapkowski, który przewodniczył Mszy św. odpustowej w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Podczas sumy biskup kaliski Edward Janiak, duchowieństwo i wierni ofiarowali św. Józefowi pozłacaną lilię z elementami bursztynu jako wotum wdzięczności za łaski otrzymane w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego.

17 marca 2019 | 15:13

Bp Napierała: nie ma innego małżeństwa niż związek mężczyzny i kobiety

Św. Józef jest obrońcą małżeństwa i rodziny. Nie ma innego małżeństwa jak mężczyzny i kobiety – powiedział bp Stanisław Napierała w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej, gdzie poświęcił odnowiony ołtarz św. Józefa, patrona dobrej śmierci, pochodzący z 1791 r.

17 marca 2019 | 10:07

Prawie 200 osób wzięło udział w Sztafecie Wiary

„Widzę, wierzę, wyruszam” – pod takim hasłem po raz czwarty z Kostowa wyruszyła Sztafeta Wiary na Górę Krzyża Jubileuszowego. Uczestnicy podczas trasy liczącej ponad 40 km rozważali Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa, zmagając się z własnymi słabościami i zmęczeniem. Nieco ponad 10 km miały do pokonania osoby, które szły z Mikorzyna.

16 marca 2019 | 18:33

Kalisz: Siostry Matki Bożej Miłosierdzia modliły się u św. Józefa

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z całej Polski przybyły w 14. pielgrzymce do św. Józefa Kaliskiego. Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył bp Łukasz Buzun, który w homilii podkreślał, że św. Józef jest prawdziwym odbiciem Ojca Miłosiernego.

10 marca 2019 | 17:59

Kalisz: droga krzyżowa ulicami miasta

Mieszkańcy Kalisza przeszli w niedzielę ulicami miasta w 30. drodze krzyżowej, rozpoczynając w ten sposób Wielki Post. Tegoroczne rozważania dotyczyły zabijania nienarodzonych dzieci w łonach matek. Nabożeństwu przewodniczył bp Stanisław Napierała.

10 marca 2019 | 13:12

Kalisz: jak wykorzystać turystycznie postać św. Józefa

Wprowadzenie wspólnego biletu na zwiedzanie Skarbca św. Józefa, Baszty Dorotki i wieży ratusza czy stworzenie rowerowego szlaku turystycznego – to niektóre pomysły na jeszcze większe przyciągnięcie turystów do Kalisza. O tym, jakie szanse daje miastu Narodowe Sanktuarium św. Józefa rozmawiano podczas panelu dyskusyjnego „Święty Józef szansą turystyczną Kalisza”.

09 marca 2019 | 16:32

Bp Buzun: nawrócenie to zabezpieczenie na czas obecny i wieczność

– Nawrócenie to zabezpieczenie dla człowieka na czas obecny i na wieczność – mówił bp Łukasz Buzun do osób konsekrowanych zgromadzonych na dniu skupienia w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (klasztor oo. jezuitów) w Kaliszu.

1 2 3 128
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.