Kaliska

15 stycznia 2019 | 11:33

Bp Janiak posłał młodych do Panamy

29 osób z diecezji kaliskiej, w tym 2 kapłanów wyruszyło na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w Panamie z udziałem papieża Franciszka. W poniedziałek wieczorem biskup kaliski Edward Janiak odprawił dla młodych Mszę św. posłania w kaliskiej katedrze.

13 stycznia 2019 | 20:05

Bp Buzun: człowiek ma prawo domagać się, żeby to co święte miało swoje miejsce w przestrzeni publicznej

– Każdy człowiek ma prawo domagać się, żeby to co święte miało swoje miejsce w przestrzeni publicznej, społecznej, wspólnotowej – mówił bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania z członkami Akcji Katolickiej z całej diecezji kaliskiej.

12 stycznia 2019 | 21:20

Bp Buzun: pokora wyrabia w nas cierpliwość i zdolność do przebaczenia

Pokora wyrabia w nas cierpliwość, zdolność do komunikacji, zdolność do przebaczenia. To wszystko jest po to, aby Chrystus w nas wzrastał – mówił bp Łukasz Buzun do osób konsekrowanych zgromadzonych na dniu skupienia w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie.

12 stycznia 2019 | 10:03

Bp Janiak: dzięki św. Józefowi Kalisz jest rozsławiany w świecie

– Dzięki św. Józefowi miasto jest rozsławiane w świecie. Św. Jan Paweł II powiedział, że „szczęśliwa diecezja kaliska, która ma tak potężnego patrona – św. Józefa” – mówił bp Edward Janiak w kaliskim ratuszu podczas spotkania noworocznego kaliszan.

07 stycznia 2019 | 09:56

Bp Napierała: wiara na ziemi prowadzi do widzenia Boga w niebie

– Napełnijcie się radością i wróćcie jak mędrcy, którzy w trudach swoich zajęć zmierzają do Boga, żeby z Nim spotkać się tu na ziemi w wierze, ale kiedyś twarzą w twarz – mówił bp Stanisław Napierała do członków bractw kurkowych z diecezji kaliskiej zgromadzonych na Mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie.

06 stycznia 2019 | 19:36

Zakończenie Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego

– Dziś jeszcze raz zawierzamy cały Kościół powszechny, naszą diecezję i nas samych cichej i pokornej opiece św. Józefa. Potrzebujemy jego orędownictwa i wierzymy, że będzie dla nas nadal niezawodnym patronem na drodze do poznania pełni prawdy w Jezusie Chrystusie – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył Mszy św. z okazji zakończenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego.

05 stycznia 2019 | 15:29

Bp Buzun: katecheci są powołani do przekazywania wiary

– Katecheci są powołani, żeby przekazywać wiarę i być jej świadkami. Ta posługa wiary jest możliwa przez rozwinięcie w sobie głębokiej więzi z Chrystusem – mówił bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania z katechetami pracującymi w szkołach na terenie diecezji kaliskiej.
Spotkanie poprzedziła Msza św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Wzięło w nim udział ok. 300 katechetów.

04 stycznia 2019 | 09:45

Bp Marczak: mężczyzno, bądź jak św. Józef!

– Św. Józef streszcza w sobie to wszystko co charakteryzuje szlachetnego i Bożego mężczyznę. Niech mężczyźni naszych czasów będą prawdziwymi św. Józefami dla swoich najbliższych – mówił w homilii bp Marek Marczak, który 3 stycznia przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.

02 stycznia 2019 | 10:29

Bp Janiak dziękuje za Rok Świętego Józefa Kaliskiego

Biskup kaliski Edward Janiak w liście pasterskim wystosowanym w związku z zakończeniem Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego podkreśla, że rok jubileuszowy miał zasięg nie tylko diecezjalny, ale ogólnopolski, a nawet światowy. Wskazuje, że do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybywało w pielgrzymkach tysiące wiernych.

01 stycznia 2019 | 13:05

Bp Janiak: życzę, abyśmy w Nowym Roku z pokorą przyjmowali wolę Bożą

Życzę, abyśmy w Nowym Roku z pokorą przyjmowali wolę Bożą. Życzę optymizmu, dużo radości i tego, żebyśmy spotykali dobrych ludzi na naszej drodze życia – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za kończący się rok 2018. W katedrze modlił się także pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała.

1 2 3 125
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.