Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kaliska

16:55 / 19-10-2017

Kalisz: bp Buzun modlił się w intencji pracowników i podopiecznych Schroniska św. Brata Alberta

Bp Łukasz Buzun przewodniczył w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Mszy św. z okazji 25-lecia istnienia Schroniska św. Brata Alberta. Biskup poświęcił nowy sztandar kaliskiego koła Towarzystwa im. św. Brata Alberta ufundowany przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

16:22 / 16-10-2017

Kalisz: zainaugurowano rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym

– Ci młodzi, którzy dzisiaj zostali oficjalnie przyjęci do seminarium są znakiem sprzeciwu dla współczesnego świata, ale trzeba iść z odwagą w ten świat głosząc Chrystusa – mówił do alumnów bp Edward Janiak podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Do kapłaństwa formuje się 29 kleryków, w tym 4 na pierwszym roku. Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego.

21:28 / 12-10-2017

Ostrów Wlkp.: zmarła Emilia Szymendera, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn

W czwartek, 12 października zmarła Emilia Szymendera, która od 2001 r. kierowała Schroniskiem dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim. Wcześniej pracowała w Zespole Szkół Specjalnych, a także była katechetką przy ostrowskiej Konkatedrze. Miała 67 lat.

10:45 / 11-10-2017

Ostrów Wlkp.: bp Janiak modlił się w intencji społeczności Zespołu Szkół Specjalnych

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył w ostrowskiej konkatedrze Mszy św. w intencji społeczności Zespołu Szkół Specjalnych z okazji 70-lecia istnienia placówki.

21:13 / 09-10-2017

Kalisz: konferencja nt. służby więziennej na rzecz społeczności lokalnej

Prelekcje nt. pracy społecznej skazanych na rzecz społeczności lokalnej, przygotowania skazanych do ról społecznych, czy roli kapelana więziennego wygłoszono w ramach konferencji „Służba więzienna na rzecz społeczności lokalnej”, która odbyła się w sali UAM w Kaliszu.

19:30 / 08-10-2017

Bp Buzun: Jan Paweł II jest dla chrześcijanina postacią motywującą

Jan Paweł II jest dla chrześcijanina postacią motywującą. Kiedy go słuchamy to w naszym sercu i naszej woli rodzi się świeża motywacja do tego, żeby czynić dobro – mówił bp Łukasz Buzun podczas Mszy św. w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu. Dzień Papieski uczczono także koncertem ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu zespołu Abba Pater Music.

14:42 / 08-10-2017

Kalisz: rzemieślnicy modlili się u św. Józefa

Tyle słyszymy w środkach masowego przekazu o artystach, politykach, marszach, paradach, a kto mówi o rzemieślnikach, o rzemiośle? – pytał biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w kaliskiej bazylice z okazji 110. rocznicy Stowarzyszenia Chrześcijańskich Rzemieślników pw. św. Józefa.

09:12 / 08-10-2017

Bp Janiak: uczcie dzieci modlitwy, bo to jest siła na trudne momenty

Uczcie dzieci modlitwy, bo to jest siła na trudne momenty – mówił biskup kaliski Edward Janiak do katechetów zgromadzonych na wspólnej modlitwie w kaliskiej katedrze. Nauczyciele religii uczestniczyli także we Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa, której przewodniczył bp Łukasz Buzun.

21:04 / 07-10-2017

„Różaniec do Granic” w diecezji kaliskiej

Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce i wiele innych miejscowości – to miejsca, w których wierni diecezji kaliskiej uczestniczyli w „Różańcu do Granic”.

08:29 / 07-10-2017

Pleszew: ponad 100 osób na trasach Ekstremalnego Różańca

Ponad 100 osób z diecezji kaliskiej przeszło w dwóch trasach Ekstremalnego Różańca. Modlitwę rozpoczęła piątkowa Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie.

1 2 3 100
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.