Kaliska

13:37 / 21-06-2018

Bp Janiak: żadna praca wykonywana z miłością nie męczy

Żadna praca wykonywana z miłością nie męczy. Wzorem takiej służby jest bł. Hanna Chrzanowska – mówił bp Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w intencji personelu medycznego w kaplicy św. o. Pio w kaliskim szpitalu. Biskup kaliski wprowadził relikwie błogosławionej i poświęcił jej wizerunek.

14:56 / 18-06-2018

Bp Janiak poświęcił placówkę opiekuńczo-interwencyjną dla dzieci

Biskup kaliski Edward Janiak poświęcił Placówkę Opiekuńczo–Interwencyjną im. Aniołów Stróżów w Ostrowie Kaliskim prowadzoną przez Caritas Diecezji Kaliskiej. W placówce przebywają dzieci, które ze względu na sytuację rodzinną zostały odebrane rodzicom. Ośrodek jest jedynym tego typu w powiecie kaliskim, ale trafia do niego młodzież także z innych regionów, ponieważ w całej Wielkopolsce to trzecie takie miejsce.

13:19 / 17-06-2018

Bp Buzun: podstawy formacji religijnej tworzą się w domu rodzinnym

Najważniejszą inwestycją jest wychowanie młodego pokolenia w duchu religijnym. To podstawowe zadanie rodziców, a szczególnie matki, która powinna budować właściwy klimat w domu rodzinnym – mówił bp Łukasz Buzun w kościele św. Mikołaja Biskupa w Siedleminie. Biskup odprawił Mszę św. z okazji jubileuszu 800-lecia istnienia parafii.

21:47 / 16-06-2018

Bp Wilski poświęcił tablicę ku czci założycielki Domu św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim

Bp Teofil Wilski poświęcił tablicę poświęconą Emilii Szymenderze, która była założycielką i pierwszą kierowniczką Domu św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn w Ostrowie Wielkopolskim. W intencji wieloletniej szefowej placówki, zmarłej w październiku 2017 r., odprawiona została Msza św.

21:46 / 16-06-2018

Ostrów Wielkopolski: bp Buzun poświęcił pomnik Piłsudskiego

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, który poświęcił bp Łukasz Buzun.

22:53 / 15-06-2018

Możdżanów: bp Janiak modlił się w miejscu urodzin bł. s. Sancji Szymkowiak

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację bł. s. Sancji Janiny Szymkowiak w Możdżanowie k. Odolanowa. Wskazywał, że w dzisiejszych czasach, kiedy w Europie ludzie chcą urządzać życie bez Boga s. Sancja jest przykładem służebnej postawy wobec Pana Boga i ludzi.

15:46 / 14-06-2018

Kalisz: bp Wilski wraz z kolegami kursowymi dziękował za kapłaństwo

Bp Teofil Wilski wraz z kolegami kursowymi odprawił Mszę św. dziękczynną z okazji 58. rocznicy święceń kapłańskich. Kapłani modlili się w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa w kaliskiej bazylice.

21:06 / 13-06-2018

Kalisz: bp Janiak pobłogosławił pomnik piłkarzy ręcznych

Z okazji 100. rocznicy piłki ręcznej w Polsce – sportu, który narodził się w obozie legionistów w Szczypiornie, obecnie dzielnicy Kalisza odsłonięto pomnik przedstawiający dwóch sportowców walczących o piłkę w strojach sprzed 100 lat. Rzeźbę „szczypiornistów” pobłogosławił biskup kaliski Edward Janiak.

18:50 / 12-06-2018

Kalisz: II Diecezjalna Pielgrzymka Szkół Specjalnych do św. Józefa

Ponad 350 osób przybyło w II Diecezjalnej Pielgrzymce Szkół Specjalnych do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.

21:21 / 11-06-2018

Bp Janiak: Europa odwraca się od Boga

Europa odwraca się od Boga. Próbuje wmawiać się liberalizm moralny, wprowadza się jednopłciowe małżeństwa. To musi skończyć się karą Bożą – mówił bp Edward Janiak podczas Mszy św. w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Giżycach. Biskup kaliski poświęcił odnowioną świątynię i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

1 2 3 114
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.