Kaliska

21:32 / 14-02-2018

Bp Janiak: Wielki Post prowokuje nas do pracy nad sobą

Wielki Post jest okresem najbardziej pracowitym, bo prowokuje nas do intensywnej pracy nad sobą według wskazań Pana Jezusa – mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w środę popielcową przewodniczył liturgii w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

15:48 / 11-02-2018

Bp Janiak: cierpienie złączone z tajemnicą krzyża nabiera głębokiego sensu

Nigdy nie mówmy, że ktoś cierpi, bo go Pan Bóg skarał. Nie wiesz czy nie cierpi za mnie, za ciebie. Tylko cierpienie złączone z tajemnicą krzyża nabiera głębokiego sensu – mówił bp Edward Janiak do chorych, niepełnosprawnych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego. Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

09:18 / 11-02-2018

Skrzypnia: bp Janiak spotkał się ze strażakami

W parafii, gdzie jest straż, szkoła i koło gospodyń wiejskich jest życie. Nic i nikt tego nie zastąpi – mówił bp Edward Janiak do strażaków z diecezji kaliskiej. Tegoroczne spotkanie ochotników odbyło się w Skrzypni.

22:14 / 10-02-2018

Bp Napierała: pochylając się nad chorym człowiekiem, pochylacie się nad Jezusem

Ilekroć pochylacie się nad chorym człowiekiem pochylacie się nad Panem Jezusem, który w przedziwny sposób utożsamia się z chorym – mówił bp Stanisław Napierała w przeddzień Światowego Dnia Chorego w szpitalu w Pleszewie. Biskup kaliski senior wprowadził relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego i poświęcił odnowioną kaplicę szpitalną.

22:40 / 09-02-2018

Ostrzeszów: start cyklu „Moje ID – spotkanie młodzieży ze św. Józefem”

W Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego zaplanowano spotkania dla młodzieży w ramach projektu „Moje ID – spotkanie młodzieży ze św. Józefem”. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Ostrzeszowie.

21:42 / 04-02-2018

Pleszew: modlitwa w 25. rocznicę powstania Wspólnoty „Wiara i Światło”

Bp Łukasz Buzun przewodniczył w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Pleszewie Mszy św. w intencji członków Wspólnoty „Wiara i Światło” obchodzącej 25. rocznicę powstania. Wspólnotę opartą na pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie utworzyli w 1971 r. Marie-Hélène Mathieu i Jeana Vaniera.

11:58 / 04-02-2018

Pielgrzymi odwiedzają narodowe sanktuarium Józefa Kaliskiego

Przedstawiciele trzech parafii z diecezji kaliskiej przybyli w pielgrzymce w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby zawierzyć siebie i swoje rodziny patronowi. W ciągu roku wszystkie parafie przybędą do św. Józefa. Spotkania będą odbywać się w każdą sobotę.

16:19 / 03-02-2018

Kalisz: spotkanie środowisk twórczych

Aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, mecenasi kultury, muzycy, plastycy, poeci, pisarze, fotografowie, pracownicy muzeów, bibliotek i ośrodków kultury przybyli na noworoczne spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych, które odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. W spotkaniu uczestniczył bp Łukasz Buzun, który od roku jest opiekunem duchowym.

22:00 / 02-02-2018

Bp Buzun: potrzebni są ludzie wnoszący światło w życie innych

– We współczesnym świecie potrzebni są ludzie wnoszący światło w życie innych – mówił dziś bp Łukasz Buzun do zakonników i zakonnic. W święto Ofiarowania Pańskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu osoby konsekrowane z diecezji kaliskiej zgromadziły się na Eucharystii, której przewodniczył biskup pomocniczy.

10:41 / 02-02-2018

Kalisz: bp Janiak upomniał się o prawdę historyczną dla Polski

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 1 lutego odbyły się comiesięczne modlitwy w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych. Przewodniczył im bp Damian Bryl, który wskazał na znaczenie prawa Bożego: „Prawo Boże jest drogą do szczęścia i pomyślności. Pokazujmy młodemu pokoleniu przykazania, jako drogę, którą warto pójść, a nie jako coś co krępuje i ogranicza”.

1 2 3 105
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.