Bp Buzun: chrzest jest sakramentem wolności

ek, Ostrów Wielkopolski, 2016-01-10

- Chrzest jest sakramentem wolności, uporządkowania wewnętrznego. Dar chrztu świętego to ogromny dar, bo w Chrystusie stajemy się przybranymi synami Bożymi - mówił bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania z kolejarzami i strażakami z diecezji kaliskiej. Podczas Mszy św. w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim biskup poświęcił chrzcielnicę, a wierni odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej odwołując się do Niedzieli Chrztu Pańskiego przypomniał, że w tym roku obchodzony będzie jubileusz 1050-lecia chrztu Polski. - Chrzest wnosi nowe życie. Na chrzcie świętym otrzymujemy łaskę uświęcającą. To nie jest jakaś substancja, ale to jest bliskość, relacja z Bogiem. Przez chrzest Bóg wiąże siebie z człowiekiem – podkreślał bp Buzun.

Wskazywał, że w życiu człowieka bardzo ważna jest modlitwa. – Staję przed Bogiem i to jest moje życie. Nikt za mnie życia nie przeżyje. Ja sam muszę to życie przeżyć. Chodzi o poczucie odpowiedzialności za swoje życie przed Bogiem, przed drugim człowiekiem – zaznaczył kaznodzieja.

Zachęcał wiernych do modlitwy różańcowej. - Niech Maryja, która jest dla nas przewodniczką na drodze naszej wiary będzie bliska naszemu sercu, naszym rodzinom, relacjom międzyludzkim. Różaniec jest taką modlitwą, która jest niezbywalna na drodze życia chrześcijanina. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy dostrzegali Jej opiekę w naszym życiu, Jej troskliwość matczyną. Pamiętajmy, że Jej możemy powierzać całe swoje życie – przekonywał bp Buzun.

Opłatkiem z kolejarzami i strażakami połamali się także: ks. Jacek Kita, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim i diecezjalny duszpasterz tych służb, ks. Piotr Kuświk należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielowsi i ks. Rafał Kopis, kapelan biskupa.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook