Stawiszyn: noworoczne spotkanie mieszkańców powiatu kaliskiego z bp. Janiakiem

ek, Stawiszyn, 2016-01-16

Parlamentarzyści, samorządowcy, sołtysi, przedstawiciele instytucji kulturalnych i społecznych pojawili się na dorocznym spotkaniu noworocznym w Stawiszynie. W Święcie Powiatu Kaliskiego uczestniczył bp Edward Janiak.

Biskup kaliski dziękował mieszkańcom powiatu kaliskiego za współpracę. - Czwarty rok pracuję wśród Was. Jeżdżę w teren na wizytacje i widzę, że tam, gdzie jest straż pożarna, koło gospodyń, szkoła, parafia ludzie wzajemnie uzupełniają się. Chciałem pogratulować tej współpracy, z którą spotykam się i jestem zbudowany – powiedział bp Janiak.

Wyjawił także swoje marzenia. - Biskup też ma marzenia. Jeżeli Pan Bóg pozwoli to je zrealizujemy. Chciałbym prosić przedstawicieli rządu i samorządu, aby popierali moje marzenia. Jednym z nich jest otwarcie w Kaliszu Technikum Przemysłu Drzewnego, bo widzę, że jest takie zapotrzebowanie w środowisku naszej diecezji. Chciałbym też, abyśmy wybudowali Dom Opieki dla osób starszych – zaznaczył hierarcha.

Złożył mieszkańcom życzenia noworoczne. - Szczęść Boże w Nowym Roku, żeby Pan Bóg chronił od wypadków samochodowych, chorób, nieszczęść, kataklizmów. O to modlę się w Kościele Kaliskim – mówił ordynariusz diecezji kaliskiej.

Spotkanie było okazją do wręczenia medali „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego” oraz statuetek „Osobowość Powiatu 2016”.

W czasie uroczystości zagrała orkiestra dęta ze Stawiszyna, a także wystąpiły zespoły młodzieżowe prezentujące układy taneczne. Na scenie zaprezentował się Robert Rozmus.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook