Kalisz: bp Buzun poświęcił Oddział Onkologii Klinicznej

ek, Kalisz, 2016-02-01

Bp Łukasz Buzun poświęcił Oddział Onkologii Klinicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Oddział chemioterapii mieści się w budynku szpitala przy ul. Toruńskiej i jest połączony z ośrodkiem radioterapii.

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun stwierdził, że taki oddział jest bardzo potrzebny w Kaliszu dla mieszkańców regionu. Dodał, że biskup kaliski Edward Janiak doświadczył choroby nowotworowej, z której wyszedł i bliskie są mu osoby cierpiące na takie schorzenia.

W swoim wystąpieniu dyrektor szpitala Wojciech Grzelak podkreślał, że koordynatorem powstania Oddziału Onkologii Klinicznej w Kaliszu był Leszek Wojtasiak, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Inwestycja została sfinansowana ze środków Województwa Wielkopolskiego. Kaliski oddział chemioterapii i ośrodek radioterapii mają zapewnić pacjentom z Kalisza i okolicy kompleksowe leczenie chorób nowotworowych w warunkach komfortowych, o europejskim standardzie.

Na oddziale będzie 15 łóżek i 6 foteli do podawania chemioterapii. Codziennie ambulatoryjnie będzie można tam leczyć około 50 pacjentów z Południowej Wielkopolski. W budynku powstała także apteka cytostatyków, czyli leków przeciwnowotworowych.

Oddział Onkologii Klinicznej otwarto dziś w obecności parlamentarzystów, władz wojewódzkich, władz samorządowych, dyrektorów placówek medycznych, lekarzy specjalistów z dziedziny onkologii, przedstawicieli wielu instytucji i stowarzyszeń. Obiekt poświęcił bp Łukasz Buzun. W uroczystości uczestniczył też kapelan szpitala o. Jacek Pyszka, jezuita.

Dla oddziału słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kaliszu ofiarowali dzieła sztuki – obrazy i fotografie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook