Ostrów Wielkopolski: I Biegowa Droga Krzyżowa

ek, Ostrów Wlkp., 2016-03-13

Prawie sto osób wzięło udział w I Biegowej Drodze Krzyżowej. Uczestnicy ekstremalnego przedsięwzięcia pokonali 21 km biegnąc polnymi drogami i lasami na Golgotę do Sadowia.

Wieczorem biegacze z krzyżem i pochodniami wyruszyli z parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim. Bieg z zachowaniem milczenia przeplatany był 14 stacjami, podczas których odczytano rozważania pasyjne.

Półmaraton zakończył się w Klasztorze Ojców Pasjonistów wspólną modlitwą i rozdaniem pamiątkowych medali.

Kierownikiem duchowym i dyrektorem biegu był ks. Łukasz Zawidzki, wikariusz parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

- Droga Krzyżowa to forma duchowości dla osób poszukujących wyzwań i szukających Boga również poza murami kościoła. Sportowe zmaganie z bólem i trudem nocnej drogi ma nie tylko wymiar fizyczny. Przede wszystkim to próba zmierzenia się z prawdą o krzyżu i sobie samym. Mamy nadzieję, że upamiętnienie męki i śmierci Pana Jezusa przez wysiłek pomoże głębiej przeżyć Wielki Post i przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy – podkreśla w rozmowie z KAI ks. Łukasz Zawidzki.

Uczestników Biegowej Drogi Krzyżowej witał o. Grzegorz Słowikowski. – Cieszę się, że wybraliście Golgotę w Sadowiu na cel tej Drogi Krzyżowej. Biegnąc prosiliście o łaski nie tylko dla siebie, ale także dla innych, dla Waszych rodzin, całej wspólnoty parafialnej. Jesteście świadkami dla ludzi, którzy wstydzą się krzyża. Pan Jezus niech będzie nagrodą – mówił pasjonista.

Rozważanie przed Apelem Jasnogórskim poprowadził ks. Jacek Kita. - Na Golgocie pod krzyżem było niewielu - jak podaje Pismo Święte, ale była Maryja. Właśnie Maryi, która stała pod krzyżem, powierzmy te wszystkie intencje, z którymi tutaj przybyliście – powiedział proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

Medale biegaczom wręczyli: o. Grzegorz Słowikowski, przeor klasztoru i proboszcz parafii Chrystusa Króla w Sadowiu i ks. Jacek Kita, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

Do Sadowia autokarem udała się grupa parafian, która uczestniczyła w drodze krzyżowej odprawionej w kościele, a następnie witała biegaczy.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook