Ostrów Wielkopolski: droga krzyżowa środowisk twórczych

ek, Ostrów Wielkopolski, 2016-03-20

Ostrowscy artyści odprawili w Niedzielę Palmową Drogę Krzyżową pod hasłem „Drogą Miłosierdzia”. Nabożeństwu przewodniczyli: bp Teofil Wilski i proboszcz konkatedry ks. kan. Krzysztof Nojman.

Nabożeństwo rozpoczęło się po Mszy św. wieczornej sprawowanej w intencji ludzi kultury. W swoim rozważaniu do drogi krzyżowej bp Teofil Wilski wskazywał na obchodzony Rok Miłosierdzia. - Jak niewyobrażalnie wielkie jest Boże Miłosierdzie. W Nim jest nasze wyzwolenie z grzechu i nowe życie w Chrystusie. W sakramencie chrztu św. staje się ono naszym udziałem.

– Bóg prosi nas, abyśmy przyjęli Jego Miłosierdzie - mówił biskup pomocniczy senior. Nawiązał też do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. - Jako ochrzczeni – włączeni w życie Jezusa Chrystusa – starajmy się coraz pełniej otwierać na Miłosierdzie Boże, obejmować nim wszystkich ludzi i w Chrystusie kształtować nasze życie osobiste i społeczne, jak czynili to nasi ojcowie od 1050 lat, dając początek życia Kościoła i naszej państwowości. Taka jest nasza historia, taka nasza polska tożsamość. Chcemy być jej wierni i przekazywać następnym pokoleniom – zaznaczył biskup.

Rozważania do stacji drogi krzyżowej przygotowali i odczytali ostrowscy twórcy.

Pomiędzy kolejnymi stacjami w świątyni rozbrzmiewał śpiew w wykonaniu m.in.: Oktetu Wokalnego Chóru Nauczycielskiego, Zespołu Wokalnego „Alter Ego”, solistek i solistów. Dzieła znanych kompozytorów zagrali: Orkiestra Kameralna „Orfeusz” Zespołu Szkół Muzycznych oraz ostrowscy muzycy. Pod stacjami drogi krzyżowej zamieszczono obrazy i zdjęcia wykonane przez artystów.

Na zakończenie drogi krzyżowej pasterskiego błogosławieństwa udzielił bp Teofil Wilski.

Taką drogę krzyżową odprawiono w Ostrowie Wielkopolskim po raz czwarty, a jej inicjatorem był Andrzej Leraczyk. Organizatorami nietypowego nabożeństwa są: ostrowskie środowiska twórcze i proboszcz konkatedry. Patronat nad przedsięwzięciem objął senator RP Łukasz Mikołajczyk.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook