Kalisz: Noc Konfesjonałów

ek, Kalisz, 2016-03-23

Dzisiaj w dziewięciu kościołach w Kaliszu ponad stu kapłanów będzie udzielało sakramentu pokuty. Tegoroczna Noc Konfesjonałów odbędzie się pod hasłem „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście” (Mt 11,28).

Z sakramentu pojednania będzie można skorzystać w godz. 19.00-24.00 w kościołach: katedrze św. Mikołaja (ul. Kanonicka), Sanktuarium św. Józefa (pl. św. Józefa), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego – kościele ojców jezuitów (ul. Stawiszyńska), kościele Opatrzności Bożej (ul. Polna), kościele Świętej Rodziny (Rogatka), kościele św. Apostołów Piotra i Pawła (os. Dobrzec), kościele bł. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody), kościele ojców franciszkanów (ul. Św. Stanisława).

- Jest to sprawdzone duszpasterskie działanie skierowane szczególnie do tych, którzy pracują do późna, żyją w zabieganiu, do powracających z pracy za granicą, ale także do wszystkich, którzy w atmosferze ciszy i spokoju będą mogli zatrzymać się i skorzystać z tego specjalnego czasu spowiedzi, by w ten sposób duchowo przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – mówi ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Diecezjalnego Radia „Rodzina”.

W tym samym czasie w świątyniach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a dzieło jednania ludzi z Bogiem wesprą swoją modlitwą siostry z różnych zgromadzeń zakonnych z diecezji kaliskiej oraz radiosłuchacze Radia Rodzina.

Organizatorem Nocy Konfesjonałów w Kaliszu jest Diecezjalne Radio „Rodzina”. – Księża z wielką radością i otwartością odpowiadają na nasze zaproszenie, żeby służyć w konfesjonale tego wieczoru. Ta spowiedź jest też okazją dla osób, które chcą dłużej porozmawiać z kapłanem – dodaje ks. Łukasz Skoracki.

W konfesjonale posługę będzie pełnił także biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook