Łęka Opatowska: bp Janiak poświęcił kaplicę na cmentarzu

ek, Łęka Opatowska, 2016-03-28

- Trzeba być człowiekiem nierozumnym, żeby nie wiedzieć, że prędzej czy później życie na ziemi kończy się – mówił bp Edward Janiak podczas poświęcenia kaplicy na cmentarzu. Wcześniej biskup kaliski odprawił Mszę św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Łęce Opatowskiej i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania, a także poświęcił figurę św. Józefa.

W swoim słowie do wiernych biskup kaliski podkreślił, że ta kaplica jest darem w Roku Miłosierdzia. - Bardzo dziękuję za tę kaplicę, bo to świadczy o Waszej wrażliwości chrześcijańskiej. To jest godna stacja ostatniego pożegnania. Dziękuję wszystkim za ofiary, dar cierpienia i modlitwę w intencji tej kaplicy – mówił bp Janiak.

Stwierdził, że święta Zmartwychwstania Pańskiego uzmysławiają człowiekowi, że istnieje życie wieczne. - Trzeba być człowiekiem nierozumnym, żeby nie wiedzieć, że prędzej czy później życie na ziemi kończy się. Ta linia życia ziemskiego ucina się niezależnie od tego, co kto posiada, ile ma pieniędzy. Poświęcając ten dom modlitwy wierzymy w zmartwychwstanie. Mamy perspektywę, ponieważ Pan Jezus umarł na krzyżu, ale na nim nie pozostał, został złożony do grobu, ale zmartwychwstał – wskazywał hierarcha.

Zachęcał wiernych do modlitwy za zmarłych. - Zmarły nie może sobie sam pomóc, ale my możemy pomóc zmarłemu przez ofiarowaną Mszę św., modlitwę i odwrotnie zmarli mogą nam pomagać. Taka jest rola świętych, żeby za ich przyczyną modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące. Pielęgnujmy tę wiarę i pamiętajmy, że cześć dla zmarłych jest wyrazem wielkiej wrażliwości, ale i wdzięczności. Trzeba uczyć młode pokolenia szacunku dla zmarłych – przekonywał ordynariusz diecezji kaliskiej, który obiecał, że ufunduje dla kaplicy Drogę Krzyżową

Inicjatorem budowy kaplicy cmentarnej był ks. Roman Nawrocki, pierwszy proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Łęce Opatowskiej, który zmarł 1 czerwca 2015 r.

Po poświęceniu kaplicy biskup, kapłani i parafianie zgromadzili się przy grobie proboszcza ks. Romana Nawrockiego, gdzie złożyli kwiaty, zapalili znicze i odmówili modlitwę.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook