Katowicka

23 lutego 2019 | 15:29

Ruda Śląska: abp Skworc udzielił święceń diakonatu

Abp Wiktor Skworc udzielił święceń diakonatu trzem alumnom. Dwóch z nich formowało się w śląskim seminarium, jeden w Ogólnopolskim Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń w Krakowie. Obrzęd miał miejsce w Rudzie Śląskiej – Halembie

21 lutego 2019 | 14:51

Kokoszyce: „Młodsi kapłani” zakończyli swoje rekolekcje

Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii na zakończenie rekolekcji kapłańskich, które przeżywali księża z rocznika święceń 2017 oraz 2015. Podczas homilii pytał księży o to jak daleko idą trudną drogą za Chrystusem.

17 lutego 2019 | 15:00

Brenna: nadzwyczajni szafarze Komunii świętej wraz z żonami na rekolekcjach

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc sprawował Eucharystię na zakończenie rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz ich żon. Odbyły się one w Ośrodku Spotkań i Formacji im. Św. Jadwigi Śląskiej w Brennej. W homilii podkreślał wagę posługi szafarzy oraz dary i charyzmaty, którymi obdarza Duch Święty.

15 lutego 2019 | 19:10

Abp Skworc: uczmy się świętować niedzielę

Metropolita katowicki na antenie archidiecezjalnego radia eM zachęcał wiernych do tego, by uczyli się świętować niedzielę. Słowa te padły w kontekście zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej przyglądania się skutkom ustawy o ograniczeniu handlu.

14 lutego 2019 | 08:15

Bp Olszowski: Święty Walenty patronem wiary i miłości

W wigilię wspomnienia św. Walentego bp Grzegorz Olszowski przewodniczył uroczystej liturgii w kościele pw. św. Bartłomieja w Bieruniu, a następnie uczestniczył z wiernymi w procesji oraz nabożeństwie w sanktuarium św. Walentego.

12 lutego 2019 | 15:30

Księdza na kolędzie przyjmuje 50 proc. rodzin

Abp Wiktor Skworc spotkał się w klasztorze dominikanów w Katowicach z proboszczami dekanatu Katowice-Śródmieście na podsumowaniu tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Zauważył, że znaczna część diecezji chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem i wspólnie się pomodlić. – W skali diecezji odwiedzamy około 50 proc. rodzin. Poznajemy wówczas ich sytuację egzystencjalną i społeczną, co daje pewien obraz społeczeństwa w naszej archidiecezji – powiedział abp metropolita katowicki.

12 lutego 2019 | 10:52

Abp Skworc: miłość to kryterium działania wobec wszystkich

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc koncelebrował Eucharystię z okazji 27 Światowego Dnia Chorych w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. W homilii przypomniał, że „podstawowym kryterium działania powinna być bezinteresowna miłość wobec wszystkich”. Eucharystii w intencji chorych przewodniczył natomiast bp Marek Szkudło.

10 lutego 2019 | 15:44

Brenna: rekolekcje pracowników kurii i instytucji diecezjalnych

Od czwartkowego wieczoru trwały w Ośrodku Spotkań i Formacji im. Św. Jadwigi Śląskiej w Brennej rekolekcje dla kapłanów posługujących w kurii oraz innych instytucjach archidiecezji katowickiej. Poprowadził je jezuita, ks. dr Leszek Gęsiak, a rozważania skupił przede wszystkim wokół tematu tożsamości kapłańskiej.

02 lutego 2019 | 20:34

Bp Wodarczyk: tylko Bóg jest w stanie spełnić pragnienia serca

W katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla w Święto Ofiarownia Pańskiego, które jest także Dniem Życia Konsekrowanego modliły się wspólnie osoby konsekrowane. Wśród nich byli także reprezentanci instytutów świeckich oraz wdowy i dziewice konsekrowane.

29 stycznia 2019 | 00:32

Katowice-Panewniki: Apostolstwo chorych spotkało się na adoracji bożego żłóbka

W panewnickiej bazylice zgromadzili się członkowie Apostolstwa Chorych. Eucharystii w ich intencji przewodniczył bp Grzegorz Olszowski. W homilii podkreślał, że otrzymujemy dwa dary: Bożego Słowa oraz Bożego Ducha.

1 2 3 173
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.