Katowicka

19:14 / 14-12-2018

Katowice: spotkanie przedświąteczne w Polskim Radiu

Abp Wiktor Skworc uczestniczył w spotkaniu przedświątecznym w siedzibie Polskiego Radia Katowice. Zebranym życzył, by w świątecznym czasie w każdym rodził się Chrystus. W spotkaniu wziął także udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

15:40 / 14-12-2018

Abp Skworc wziął udział w spotkaniu opłatkowym TVP Katowice

W gmachu Telewizji Polskiej o. Katowice odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników oraz zaproszonych gości. Uczestniczył w nim także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Podczas spotkania dziękował za to, że pracownicy telewizji „budują relacje”.

10:40 / 14-12-2018

Dzień Skupienia nauczycieli

W Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbyło się przedświąteczne spotkanie katowickich nauczycieli. Przewodniczył mu bp Grzegorz Olszowski, który w homilii podczas Eucharystii podkreślił, że należy „kochać i wymagać”.

14:30 / 12-12-2018

COP24: Kościół apeluje o zawarcie solidarnego porozumienia

Podczas konferencji prasowej z udziałem watykańskiego sekretarza Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka ks. Bruno-Marie Duffe apelowano o zawarcie solidarnego porozumienia, uwzględniającego sytuację państw najbardziej narażonych na negatywne skutki zmian klimatycznych.

14:12 / 12-12-2018

Katowice: KSM archidiecezji zaangażowane w akcję „Polak z sercem”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży archidiecezji katowickiej przyłączyło się do akcji „Polak z sercem”. Podczas akcji udało się zebrać ponad 4 tony żywności, środków chemicznych oraz gier planszowych.

13:12 / 12-12-2018

Katowice: zebrano 4 tony żywności podczas akcji „Polak z sercem”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży archidiecezji katowickiej przyłączyło się do akcji „Polak z sercem”. Podczas akcji udało się zebrać ponad 4 tony żywności, środków chemicznych oraz gier planszowych. Zebrane dary zostały przewiezione do Warszawy, skąd trafią do potrzebujących polskich rodzin zamieszkujących tereny Białorusi i Ukrainy.

16:29 / 11-12-2018

Ks. Wiesław Hudek prezesem Polskiej Federacji Pueri Cantores

Ks. Wiesław Hudek, duszpasterz organistów i środowisk twórczych archidiecezji katowickiej został wybrany na prezesa Polskiej Fundacji Pueri Cantores. Wybory miały miejsce w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

16:16 / 11-12-2018

Katowice: „Betlejem w Spodku”, już 3 stycznia

3 stycznia wieczorem w katowickim spodku odbędzie się koncert „Betlejem w Spodku”, podczas którego największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej zaśpiewają opracowania najpiękniejszych kolęd z wielu stron świata.

01:57 / 11-12-2018

Prymas na konferencji towarzyszącej szczytowi klimatycznemu COP24

Abp Wojciech Polak wziął udział 10 grudnia w konferencji pt. “Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society”. Wydarzenie towarzyszyło odbywającym się w Katowicach obradom 24. Sesji Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Konferencję z udziałem naukowców z Francji i Polski zorganizowali wspólnie: Polska Akademia Nauk (PAN), Francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych (CNRS) oraz Papieska […]

20:30 / 10-12-2018

Katowice: ochrona klimatu jest możliwa przez wspieranie społeczeństwa

Na temat możliwości ochrony klimatu poprzez wspieranie działań w społeczeństwie dyskutowali w Katowicach przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, Papieskiej Akademii Nauk oraz Francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych. W sympozjum uczestniczył także prymas Polski abp Wojciech Polak.

1 2 3 167
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.