Katowicka

10:55 / 19-10-2018

Najbardziej osobista książka o Benedykcie XVI już w Polsce

„Czas Benedykta. Osiem dramatycznych lat pontyfikatu z bliska”. To tytuł najnowszej książki Paula Baddego, która ukazała się właśnie w Polsce nakładem Wydawnictwa Niecałe.

14:47 / 18-10-2018

Śląscy wolontariusze na Synodzie Biskupów o młodych

W trwającym w Rzymie XV Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów wezmą udział dwaj przedstawiciele młodzieży z archidiecezji katowickiej. To Kinga Kiercz i Kamil Kątny.

18:55 / 16-10-2018

Katowice: ewangelizacja uliczna z okazji Dnia Papieskiego

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podjęli się w Dzień Papieski ewangelizacji ulicznej. Spotkali się na w Katowicach na ulicy Stawowej, gdzie dzielili się świadectwem o Jezusie Chrystusie.

21:29 / 15-10-2018

Mysłowice-Brzęczkowice: modlitwa za dzieci utracone

Od modlitwy różańcowej z procesją na cmentarz, gdzie pobłogosławiono pomnik dzieci utraconych rozpoczęła się modlitwa w parafii Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach. Przewodniczył jej bp Grzegorz Olszowski.

10:54 / 15-10-2018

Katowice: nagroda „Lux ex Silesia” dla prof. Mieczysława Chorążego

Prof. Mieczysław Chorąży – światowej sławy onkolog, żołnierz AK i powstaniec warszawski odebrał wczoraj Nagrodę “Lux ex Silesia” przyznawaną przez metropolitę katowickiego za trwały wkład w kulturę Górnego Śląska. Nagrodę wręczył abp Wiktor Skworc w katowickiej katedrze, podczas międzyuczelnianej inauguracji roku akademickiego.

16:46 / 14-10-2018

Rogów: abp Wiktor Skworc na obchodach 70. rocznicy kościoła

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie przeżywano uroczystość 70. rocznicy poświęcenia świątyni. Liturgii przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. W homilii zachęcał do częstego spotykania się z Chrystusem przy parafialnym stole słowa oraz Eucharystii.

16:23 / 11-10-2018

Katowice – Piotrowice: Spotkanie przedstawicieli duszpasterstwa rodzin

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wziął udział w środę wieczorem w spotkaniu Duszpasterstwa Rodzin kościelnej metropolii górnośląskiej oraz diecezji zaprzyjaźnionych. Poprowadził je ks. dr Zdzisław Brzezinka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej.

18:10 / 10-10-2018

Katowice: abp Skworc spotkał się z członkami Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej

Studium organistowskie, kształcenie psałterzystów oraz kantorów, reedycja śpiewnika diecezjalnego oraz sprawa szeroko rozumianej dyscypliny w przestrzeni muzyki liturgicznej to zagadnienia, którym zostało poświęcone spotkanie Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej, w którym wziął udział abp Wiktor Skworc.

17:48 / 10-10-2018

Katowice: Konferencja “W trosce o etos opieki długoterminowej”

Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego stała się miejscem organizacji konferencji prasowej „W trosce o etos opieki długoterminowej”. Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska przypomniał, że w ubiegłym roku Caritas przeznaczyła blisko 15 mln zł tylko na sam sprzęt dla podopiecznych.

08:05 / 10-10-2018

Premiera filmu „Cud na Muchowcu” – współpraca TVP i archidiecezji katowickiej

Dzięki TVP Katowice oraz archidiecezji katowickiej powstał film dokumentalny o pielgrzymce Jana Pawła II do Katowic w 1983 roku. Reżyserem obrazu jest Szymon Oślizło, dziennikarz katowickiego oddziału telewizji.

1 2 3 161
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.