Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Katowicka

20:13 / 19-09-2017

Katowice: Spotkanie Redakcji Programów Religijnych z okazji 25 lecia audycji „U progu dnia”

Z okazji 25 lecia audycji „U progu dnia” oraz pierwszego roku działalności Redakcji Programów Religijnych Polskiego Radia Katowice metropolita katowicki abp Wiktor Skworc spotkał się z jej członkami.

18:10 / 17-09-2017

Katowice: Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi

Bp Marek Szkudło przewodniczył Eucharystii w intencji ruchu Dzieci Maryi, który miał swój powakacyjny Dzień Wspólnoty w katowickiej katedrze.

12:16 / 17-09-2017

Abp Skworc: modlitwa jest formą solidarności z innymi

Istotą orędzia z Fatimy jest uświadomienie nam, że modlitwa jest formą solidarności z innymi – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas homilii w „śląskiej Fatimie” – Turzy Śląskiej.

15:40 / 16-09-2017

Katowice: święto bierzmowanych

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w intencji młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania. Zgromadzili się oni w sobotę w katowickiej katedrze. – Duch Święty przychodzi do nas, szczególnie w sakramencie bierzmowania. Jest wam potrzebny zwłaszcza wtedy, gdy wchodzicie w dorosłość – mówił do młodych metropolita katowicki.

20:28 / 12-09-2017

Abp Skworc: patrząc na Maryję, chrześcijanin nie traci orientacji

Patrząc na Maryję, chrześcijanin nie traci orientacji – to słowa, które skierował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do wiernych zebranych w kościele w Szczucińsku w Kazachstanie. Podczas Eucharystii ogłoszono świątynię sanktuarium Maryi Królowej Rodzin.

14:48 / 12-09-2017

Piekary Śląskie: uroczystość patronalna arch. katowickiej

W Piekarach Śląskich świętowano odpust ku czci Matki Bożej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji katowickiej. Eucharystii przewodniczył bp Marek Szkudło.

17:13 / 09-09-2017

Katowice: Inauguracja roku katechetycznego w katowickiej katedrze

Bp Adam Wodarczyk przewodniczył Eucharystii sprawowanej w katowickiej katedrze z okazji inauguracji roku katechetycznego. Wcześniej katecheci wysłuchali wykładu ks. dr. Michała Bordy, Dyrektora Wydziału Katechetycznego z diecezji sosnowieckiej. Słowo skierował do nich także abp Wiktor Skworc.

12:40 / 09-09-2017

Katowice: obrady międzynarodowego katolickiego stowarzyszenia osób starszych VMI

W sobotę zakończyły się obrady zarządu i koordynatorów kontynentalnych międzynarodowego stowarzyszenia katolickiego Vie Montante Internationale (Życie Wstępujące). W spotkaniu uczestniczył także abp Wiktor Skworc.

15:16 / 07-09-2017

Abp Skworc: katecheta powinien być człowiekiem pokoju w szkole i we własnej rodzinie

Katecheta powinien być człowiekiem pokoju w klasie szkolnej, na szkolnych dyżurach, w pokoju nauczycielskim, a także we własnej rodzinie – stwierdził abp Wiktor Skworc w przesłaniu skierowanym do śląskich katechetów przed uroczystą inauguracją nowego roku katechetycznego, która odbędzie się w sobotę 9 września w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

08:34 / 07-09-2017

Katowice: spotkanie duszpasterstwa rodzin metropolii katowickiej

W katowickiej kurii metropolitalnej w środę popołudniu miało miejsce spotkanie przedstawicieli duszpasterstw rodzin z terenu metropolii katowickiej. Przewodniczył mu abp Wiktor Skworc.

1 2 3 132
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.