Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Katowicka

17:21 / 17-11-2017

Katowice: trwa spotkanie biskupów Ruchu Focolari

W Katowicach trwa 36. Ekumeniczne Spotkanie Biskupów przyjaciół ruchu Focolari. Dzisiaj spotkali się oni na Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca. Homilię wygłosił metropolita Bangkoku.

18:22 / 15-11-2017

Katowice: konferencja w ramach podsumowania 500. rocznicy Reformacji

„Od konfliktu do komunii – wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce” to tytuł konferencji zorganizowanej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Nawiązuje on do wspólnego dokumentu ogłoszonego przez teologów rzymskokatolickich i luterańskich w 2013 roku w Genewie i Watykanie.

16:34 / 14-11-2017

Katowice: 36. Ekumeniczne Spotkanie Biskupów (zapowiedź)

Pod hasłem: „Razem wyznajemy wiarę – razem wychodzimy do ludzkości. Maryja, Matka Jezusa” po raz 36. będzie Ekumeniczne Spotkanie Biskupów. Organizuje je grupa Przyjaciół Ruchu Focolari. Tym razem będzie miało miejsce w Katowicach. Swoją obecność zapowiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz Apostolski w RP.

14:39 / 11-11-2017

Bytom: Diecezjalne Radio eM odznaczone jako przyjaciel Fundacji Dom Nadziei

Podczas IV Gali Honorowych Dawców Nadziei, która miała miejsce w piątek w Bytomiu wyróżniono redakcję diecezjalnego Radia eM w kategorii „Dziennikarz, który daje nadzieję”.

14:15 / 11-11-2017

Abp Skworc: sprawowanie władzy winno być służbą bliźniemu

Żeby skutecznie pomnażać dobro wspólne dzisiaj potrzeba nie koncentracji władzy, ale służby. Warunkiem zaś niezbędnym ludzkiej służby jest wolność – powiedział metropolita katowicki podczas Eucharystii za Ojczyznę w Święto Niepodległości w katowickiej katedrze.

09:40 / 10-11-2017

Katowice: Wieczór świadectw wakacyjnej posługi seminarzystów

Na „wieczorze świadectw” metropolita katowicki abp Wiktor Skworc spotkał się z alumnami Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Klerycy podzielili się swoim doświadczeniem posługi wakacyjnej oraz stażu, który jako akolici odbyli w parafiach archidiecezji.

17:11 / 08-11-2017

Papież pobłogosławił słuchaczy i pracowników Radia Katowice

Podczas audiencji na placu św. Piotra papież Franciszek pobłogosławił słuchaczy i pracowników Polskiego Radia Katowice. Na placu był obecny ks. Leszek Szewczyk, który koordynuje współpracę archidiecezji katowickiej z lokalną rozgłośnią.

15:00 / 07-11-2017

Abp Skworc o owocach polsko-niemieckiego pojednania

Podsycanie nastrojów antyniemieckich może mieć znaczenie nie tylko dla naszych bilateralnych stosunków, ale i dla przyszłości Europy – ostrzega abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki i wieloletni współprzewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec. – Kościół jest świadomy swojej krytyczno-profetycznej misji i dystansuje się od takich działań polityków, które mogą zagrażać dobru wspólnemu – dodaje.

11:41 / 06-11-2017

Duch Święty jest duchem jedności w Kościele i poza nim

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP prezentuje główne założenia rozpoczynającego się w pierwszą niedzielę Adwentu nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, skoncentrowanego wokół Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. A skoro jednym z darów Ducha Świętego jest jedność, abp Skworc przypomina o misji budowania jedności w Polsce, przeżywającej dziś głębokie podziały. Ma nadzieję, że program ten, realizowany w każdej parafii zaowocuje „większym zaangażowaniem apostolskim i ożywieniem wiary”.

20:03 / 02-11-2017

Abp Skworc odprawił Mszę św. za zmarłych biskupów katowickich

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc sprawował w czwartek Eucharystię w intencji zmarłych biskupów katowickich oraz zmarłych diecezjan. Po liturgii pobłogosławił nowe polichromie, namalowane na ścianach krypty grobowej katowickich hierarchów.

1 2 3 135
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.