Katowicka

11:42 / 21-06-2018

Katowice: Abp Skworc na posiedzeniu Rady Wydziału Teologicznego UŚ

W czwartek przed południem miało miejsce posiedzenie Rady Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podsumowano w jej trakcie cały rok akademicki. W posiedzeniu wziął udział Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego abp Wiktor Skworc.

14:31 / 20-06-2018

Kolejny etap procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Machy zamknięty

We wtorek Komisja Historyczna przy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przyjęła przygotowane positio dotyczące beatyfikacji ks. Jana Machy i skierowała dokumentację do dalszych prac. W ten sposób zakończono kolejny etap procesu Sługi Bożego.

14:24 / 20-06-2018

Rzym: abp Skworc i bp nominat Olszowski z dziękczynieniem na audiencji generalnej

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wraz z biskupem nominatem Grzegorzem Olszowskim przebywają z wizytą w Rzymie. Tam m.in. podziękują za nominację nowego biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej.

14:14 / 18-06-2018

Abp Skworc: kto miłuje, jest w służbie dobra

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii na zakończenie roku formacyjnego w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. Alumnów zachęcał, aby w codzienności kierowali się przykazaniem miłości i codziennie rozważali słowo Boże.

12:59 / 18-06-2018

Abp Skworc skierował list do księży archidiecezji przed wakacjami

Metropolita katowicki przed wakacjami skierował do księży archidiecezji specjalny list. Dziękuje w nim za posługę duszpasterską w ciągu roku szkolnego, jak również zaprasza na ważne wydarzenia diecezjalne, które odbędą się w wakacje.

15:34 / 17-06-2018

Abp Skworc dziękuje za nominację ks. Olszowskiego

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w związku z nominacją ks. dr Grzegorza Olszowskiego na biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej wystosował komunikat do diecezjan. Zachęca w nim do modlitwy za przyszłego biskupa i dziękuje za jego nominację.

15:18 / 17-06-2018

Święta Barbara patronką Knurowa

17 czerwca na prośbę władz samorządowych miasta Knurów wyrażoną uchwałą Rady Miejskiej ogłoszono św. Barbarę patronką miasta. W uroczystości wziął udział abp Wiktor Skworc.

15:10 / 17-06-2018

Katowice: 8. edycja „Mariackiej Bless Night”

Już po raz ósmy odbył się na głównym deptaku Katowic koncert ewangelizacyjny „Mariacka Bless Night”. Ze sceny ks. Bogdan Kania, moderator ds. nowej ewangelizacji zapewniał, że Bóg działa poprzez swoje słowo nawet w takich miejscach.

15:17 / 16-06-2018

Abp Skworc: mamy życiem uwidaczniać pierwszeństwo Boga

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył uroczystej Eucharystii w intencji członków Zakonu Grobu Bożego w Jerozolimie. W homilii podkreślał, że w życiu każdego człowieka pierwszeństwo ma Bóg, „który pozwala człowiekowi rosnąć i dojrzewać”.

15:12 / 16-06-2018

Inwestytura Zakonu Bożego Grobu

W piątek i sobotę odbyły się w Katowicach uroczystości Czuwania i Inwestytury Kawalerów i Dam Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Podczas obrzędu Inwestytury kard. Kazimierz Nycz przypomniał, że każdy ma się troszczyć o godność chrześcijańską.

1 2 3 154
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.