Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Katowicka

21:19 / 19-02-2017

Katowice: zmarł ks. prof. Wincenty Myszor

Zmarł ks. prof. Wincenty Myszor – był profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych, wybitnym patrologiem, koptologiem i znawcą tekstów gnostyckich. Do 2008 r. pełnił funkcję dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Miał 75 lat.

21:51 / 17-02-2017

Ponad milion złotych na pomoc rodzinom syryjskim od wiernych archidiecezji katowickiej

Ponad milion złotych zadeklarowali wierni archidiecezji katowickiej jako pomoc dla syryjskich rodzin w ramach prowadzonej przez Caritas Polską akcji „Rodzina-Rodzinie”. Pod koniec ub. r. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaapelował do diecezjan, aby wsparli konkretne syryjskie rodziny, poszkodowane w wyniku trwającego tam konfliktu zbrojnego.

16:28 / 16-02-2017

Katowice: czwarte spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II

Nosić imię św. Jana Pawła II, oznacza dla społeczności szkolnej, uznawanie w nim autorytetu wychowawczego, czyli godny naśladowania przykładu. Jego wiara w Boga i człowieka, zawierzenie Bogu, wierność i całkowite oddanie się swemu powołaniu, autentyczność i wiarygodność, to tylko niektóre cechy, które wyraźnie dostrzegamy u naszego Patrona – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do uczestników spotkania Rodziny Szkół Jana Pawła II, które 16 lutego odbyło się w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

11:25 / 14-02-2017

Odpust ku czci św. Walentego

Od uroczystej Eucharystii w kościele św. Bartłomieja, a następnie procesji do kościoła św. Walentego w Bieruniu rozpoczęły się obchody odpustu ku czci tego świętego. Przewodniczył im metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

16:42 / 13-02-2017

Abp Skworc: Bóg staje w obronie życia człowieka

Bóg staje w obronie życia człowieka – tymi słowami rozpoczął homilię abp Wiktor Skworc w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowego w Piekarach Śląskich. Metropolita katowicki sprawował tam Eucharystię z okazji XXV Światowego Dnia Chorego.

12:33 / 12-02-2017

Wisła: narciarskie mistrzostwa Polski kleryków i księży

Około 30 duchownych wzięło udział w XX mistrzostwach Polski księży i kleryków w narciarstwie alpejskim, które odbyły się 11 lutego na Stożku w Wiśle-Łabajowie. W zawodach wystartowali księża, zakonnicy i klerycy pochodzący głównie z parafii archidiecezji katowickiej, krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej.

09:25 / 12-02-2017

Piekary Śląskie: papież Benedykt XVI przekazał różaniec dla sanktuarium

W obchodzony 11 lutego Światowy Dzień Chorego bp Marek Szkudło przekazał Ks. prał. Władysławowi Nieszporkowi, kustoszowi piekarskiego sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej dar od papieża Benedykta XVI – perłowy różaniec. Przekazanie szczególnego prezentu poprzedziła Msza św. w intencji chorych i starszych parafian.

13:11 / 11-02-2017

Katowice: Katowickie Studium Wiary – Szkoła Katechetów Parafialnych

Blisko 80 osób rozpoczęło dwuletnie Katowickie Studium Wiary – Szkołę Katechetów Parafialnych. Inicjatywa została podjęta przez ks. Grzegorza Strzelczyka we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego i jest owocem zakończonego II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

20:22 / 06-02-2017

Rudy: rekolekcje pracowników kurii

W pocysterskim klasztorze w Rudach odbyły się doroczne rekolekcje dla księży pracujących w kurii metropolitalnej oraz instytucjach diecezjalnych. Poprowadził je o. Paweł Krupa OP, a udział wzięli m.in. katowiccy biskupi z abp. Wiktorem Skworcem na czele.

17:45 / 02-02-2017

Abp Skworc: Mocni Duchem, idźcie i głoście całemu światu Ewangelię

Tymi słowami metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zakończył homilię podczas Eucharystii sprawowanej w katowickiej katedrze Chrystusa Króla z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

1 2 3 122
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.