Spotkanie opłatkowe Klubu Inteligencji Katolickiej

ks. sk, Katowice, 2016-01-06

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w kaplicy przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach. Rozpoczęła ona spotkanie opłatkowe Klubu Inteligencji Katolickiej.

Senator Czesław Ryszka oraz Prezydent Katowic Marcin Krupa wraz z metropolitą katowickim abp. Wiktorem Skworcem uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym KIK. Był również obecny ks. Józef Kozyra, kapelan Klubu oraz proboszcz parafii mariackiej ks. Andrzej Suchoń.

W homilii metropolita katowicki nawiązał do otrzymanego przez papieża Benedykta XVI doktoratu honoris causa Akademii Muzycznej w Krakowie. – Podczas wykładu Ojciec święty poruszył wątek tego, jaką muzykę lubi Bóg. Moja teza jest taka, że Bóg lubi muzykę bez fałszu. Natomiast myślę, że szczególnie lubi kolędy – mówił abp Skworc. Wskazał, że kolędy przybliżają prawdę o wcieleniu. – W tych tekstach przybliżamy sobie teologię Bożego Narodzenia – dodał.

- Chcemy żyć treścią Bożego Narodzenia. A to oznacza życie Słowem Bożym, które stało się ciałem – zachęcał hierarcha. W kontekście przeżywanego Roku Miłosierdzia abp Skworc zauważył, że to właśnie Boże Słowo jest manifestacją miłosierdzia. Nawiązując do liturgii słowa przypomniał wszystkim, że są zobowiązani do głoszenia słowa o Jezusie Chrystusie. – Jesteśmy wezwani do tego, aby mówić: znaleźliśmy tego, o którym mówi Prawo i Prorocy” – powiedział abp Skworc.

Andrzej Dawidowski, prezes Klubu, poprowadził drugą część spotkania, która miała miejsce w auli Jana Pawła II. Tutaj wszyscy uczestnicy mogli podzielić się opłatkiem i złożyć sobie serdeczne życzenia.

- Dziękujemy za wszelkie inicjatywy, jakie podejmuje Klub Inteligencji Katolickiej, doceniamy je – powiedział do zebranych prezydent Katowic Marcin Krupa. Głos zabrał również senator Czesław Ryszka, który złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach działa już od 35 lat. Od 2006 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. Organizuje zebrania otwarte i dyskusje, odczyty, sesje naukowe, imprezy artystyczne, wycieczki, pielgrzymki, jak również prowadzi bibliotekę i współpracuje z innymi organizacjami religijnymi i społecznymi.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook