Jastrzębie-Zdrój: diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych

ks. sk, Jastrzębie-Zdrój, 2016-01-09

Ks. Grzegorz Wita wraz z ks. Adamem Kępowicz z parafii św. Apostołów Cyryla i Metodego z Katowic odprawili w parafii p.w. Matki Kościoła uroczystą Eucharystię w intencji grup Kolędników Misyjnych Archidiecezji Katowickiej.

Do Jastrzębia-Zdroju zjechało się ponad 15 grup kolędników misyjnych z terenu archidiecezji katowickiej. Byli przedstawiciele m.in. z Ruptawy, Grzawy, Turzy Śląskiej, Wodzisławia, Rybnika, Katowic. – Jest to podsumowanie akcji Kolędników Misyjnych, która miała miejsce zaraz po Świętach Bożego Narodzenia w parafiach naszej Archidiecezji. W kolędowanie zaangażowało się ponad 60 wspólnot parafialnych. Byli to ministranci, Dzieci Maryi, oazowicze wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami – mówi ks. dr Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji.

W tym roku akcja kolędników misyjnych była nakierowana na pomoc dla Madagaskaru. Ks. Wita podkreśla, że udało się zebrać dla Malgaszy (ludności Madagaskaru) bardzo konkretną ofiarę w wysokości blisko 100 tys. złotych, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Dzieła Misyjnego naszej archidiecezji.

- Kto to jest kolędnik? - pytał ks. Wita zebranych na początku kazania. – To ten, który przez swoją postawę, świadectwo, śpiew przybliża Nowonarodzonego – mówił dalej.

W czasie homilii przedstawił również plany związane z Kolędnikami na najbliższą przyszłość. - Chcemy kontynuować to dzieło. Chcemy pokazać, że Kolędnicy Misyjni poruszają nasze parafie. Chcemy pokazać, że to nie tylko dzieci; w niektórych parafiach nawet dorośli się przebierają, bo wiele jest w tym Bożej radości. A z kolędowania są również konkretne owoce – podkreśla ks. Wita.

Na zakończenie homilii złożył serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w dzieło Kolędników Misyjnych. Zaprosił również wszystkich do udziału w akcji kolędowania na rzecz misji w przyszłym roku. Skierował też do zebranych zaproszenie na kongres misyjny, który niebawem się odbędzie w Rudach Raciborskich.

Kończąc homilię ks. Wita stwierdził, że „wszyscy jesteśmy gwiazdami, które świecąc, odsyłają do źródła, do Jezusa, który jest źródłem naszej radości”.

Od drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia - 26 grudnia, w parafiach wyruszają grupy Kolędników Misyjnych. Ich celem jest podzielenie się radością z narodzenia Zbawiciela oraz wspieranie swych rówieśników, którzy żyją w uboższych warunkach. W tym roku adresatami pomocy są dzieci na Madagaskarze.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook