Panewniki: osoby życia konsekrowanego na adoracji

ks. sk, Panewniki, 2016-01-09

Bp Adam Wodarczyk przewodniczył Eucharystii rozpoczynającej adorację osób życia konsekrowanego z archidiecezji katowickiej przy panewnickiej stajence.

W sobotnie popołudnie panewnickie bazylika wypełniła się osobami życia konsekrowanego. Licznie przybyły siostry ze zgromadzeń obecnych na terenie archidiecezji katowickiej. Wspólnie adorowali też ojcowie i bracia ze zgromadzeń zakonnych, które pełnią podługę w archidiecezji. Nie zabrakło też dziewic konsekrowanych, które także przybyły na modlitwę.

Zgromadzonych w bazylice powitał o. Alan Rusek OFM, proboszcz panewnickiej parafii. Opowiadając o historii oraz wystroju tegorocznej stajenki wskazał, że inspiracją do jej obecnego wyglądu jest ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. – Widzimy zatem w naszej stajence papieża Franciszka pełniącego posługę w konfesjonale. To wyraźne nawiązanie do tego, że wszyscy mamy spełniać uczynki miłosierdzia i mamy być miłosierni – mówił o. Alan na początku Mszy św.

Witając wszystkich zebranych bp Adam Wodarczyk nawiązał do pięknej stajenki, która corocznie jest budowana w Panewnikach. – To właśnie przez tą piękną stajenkę, która tutaj się znajduje stajemy niejako w Śląskim Greccio – mówił.

Homilia wygłoszona przez bp Wodarczyka została oparta o słowa „Nie lękajcie się, Ja jestem z wami”. Kaznodzieja stwierdził, że Chrystus daje nam trudną rolę do spełnienia, „bo jak słyszeliśmy w Ewangelii czasami wieje przeciwny wiatr, a my mamy wiosłać. To jest konkretny trud, konkretna wykonana prze znad praca”. – Nie lękajcie się jednak podjąć tego trudu, on przynosi błogosławione owoce – mówił bp Wodarczyk w czasie homilii.

Po Eucharystii miała miejsce wspólna adoracja Jezusa Chrystusa eucharystycznego przygotowana przez siostry Jadwiżanki. Myśli mówiące o zaufaniu Bogu były przeplatane kolędami. Nabożeństwo zakończyła konferencja wygłoszona przez o. Syracha Janickiego OFM. W krótkich słowach mówił on o wartości adoracji Jezusa Chrystusa. Podkreślił znaczenie jakie ma budowanie relacji ze Zbawicielem właśnie przez adorację.

Całość spotkania zakończyło wspólne spotkanie w klasztornym refektarzu. Tutaj uczestnicy adoracji mieli okazję na wymianę doświadczeń i myśli.

Spotkanie przedstawicieli zakonów męskich i żeńskich z terenu archidiecezji katowickiej ma miejsce dwa razy w roku. Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego (2 lutego) odbywa się ono w katowickiej katedrze. Drugim spotkaniem jest właśnie adoracja żłóbka, która ma miejsce w styczniu w Panewnikach.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook