Panewniki: adoracja mężczyzn i młodzieńców

ks. sk, Panewniki, 2016-01-10

W niedzielne popołudnie abp Wiktor Skworc przewodniczył adoracji mężczyzn i młodzieńców przy panewnickiej stajence. - Postawy adoracji Dziecka chcemy się uczyć od św. Józefa – mówił metropolita katowicki do zgromadzonych. Zwrócił uwagę, że w Ewangelii nie znajdujemy ani jednego słowa wypowiedzianego przez św. Józefa. Wskazał, że św. Józef został powołany do tego by przyjąć Słowo Boże, Światłość ze Światłości.

W swoim słowie skierowanym do zebranych mężczyzn zaznaczył, że nie wraz z Maryją nie sprzeniewierzyli się swemu posłannictwu. – Józef miał ludziom wiele do powiedzenia, ale wybrał milczenie (…) I to był właściwy wybór, bo żadna z tajemnic, przeżytych przez Józefa i Maryję, nie może być wyrażona w ludzkim języku – mówił abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki wskazał, że to „do Przedwiecznego Słowa, które stało się Ciałem, należało ujawnieni Siebie – kiedy chciało i jak uważało za stosowne. Dlatego Józef uczy nas milczenia i trwania!”.

Abp Skworc wskazał też na postawę św. Józefa, którą jest konsekwentne ojcostwo, niezależne od trudności i okoliczności jak również trwanie czyli wierność słowu danemu Bogu. Równocześnie metropolita katowicki wskazał, że postawa zarówno Józefa, jak i Maryi jest najbardziej godna naśladowania. – Nikt nie był tak blisko Wcielonego Słowa, jak Maryja i Józef. Zbliżając się do nich, zbliżamy się do światła; możemy się bardziej nim radować i obficiej rozlewać je na innych – mówił metropolita katowicki.

Panewnicka świątynia w niedzielne popołudnie wypełniła się ponad pół tysiącem mężczyzn, którzy przybyli na wspólną adorację Bożego żłóbka. Pielgrzymów przywitał o. Alan Rusek OFM, proboszcz panewnickiej parafii. W słowie wstępnym witając wszystkich opowiedział o historii powstawania stajenki w Panewnikach oraz możliwości zyskania odpustu zupełnego, gdyż bazylika panewnicka jest kościołem jubileuszowym.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook