Katowice: abp Wiktor Skworc spotkał się z niepełnosprawnymi

ks. sk, Katowice, 2016-01-11

W Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbyło się w poniedziałek spotkanie niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia SPES z metropolitą katowickim abp. Wiktorem Skworcem.

Co roku ma miejsce poświąteczne spotkanie niepełnosprawnych, wśród których posługują klerycy śląskiego seminarium. Wziął w nim udział również metropolita katowicki, który skierował do wszystkich przed Eucharystią słowa pozdrowienia. – Spes z języka łacińskiego oznacza nadzieję. Ale nie tylko, jest to również siła, żeby iść dalej – mówił do podopiecznych i wolontariuszy metropolita katowicki.

Eucharystię w intencji podopiecznych Stowarzyszenia sprawowali: ks. Adam Palion, który wygłosił homilię, ks. Izydor Harazin, były kapelan Stowarzyszenia oraz ks. Janusz Wilk – opiekun kleryków posługujących w Stowarzyszeniu.

- Spes to nadzieja ku lepszemu. W tym słowie kryje się dobro, które możemy ofiarować drugiemu człowiekowi – powiedział ks. Adam Palion w homilii. Zauważył, że żyjąc nadzieją znajdujemy się w sytuacji w której „Bóg przychodzi do nas przez drugiego człowieka” – Jest On obecny w każdym z nas. W każdym wolontariuszu i każdym podopiecznym. A my mamy tą nadzieję w Roku Miłosierdzia okazywać drugiemu człowiekowi. Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ma być dla nas siłą, impulsem, by zachęcać innych do dawania czegoś z siebie przez wolontariat, uśmiech, podanie dłoni potrzebującemu człowiekowi – usłyszeli zebrani w seminaryjnej kaplicy.

W czasie Mszy św. nie zabrakło słów podziękowania pod adresem wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych w pomoc niepełnosprawnym. Słowa wdzięczności wyrażono również dla śląskiego seminarium za gościnę.

Drugą częścią spotkania była wspólna agapa połączona z kolędowaniem, które miało miejsce w auli Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. – To było bardzo owocne spotkanie, w czasie którego mogliśmy się wzajemnie ubogacić i jeszcze lepiej poznać z podopiecznymi – mówił po wydarzeniu Maciej Soluch, odpowiedzialny za posługę kleryków wśród podopiecznych Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych „Spes” od wielu już lat współpracuje z Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. Klerycy z poszczególnych roczników powadzą dla podopiecznych regularną katechezę oraz organizują m.in. spotkania świąteczne.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook