Katowice: spotkanie parlamentarzystów z metropolitą katowickim

ks. sk, Katowice, 2016-01-12

Abp Wiktor Skworc w poniedziałkowe popołudnie zaprosił parlamentarzystów z terenu archidiecezji katowickiej na tradycyjne świąteczno-noworoczne spotkanie.

"Na progu Nowego Roku pragniemy złożyć sobie serdeczne życzenia; przyjąć znak błogosławieństwa, aby z nowymi siłami podjąć wezwania, jakie przynosi nam codzienność" - napisał w zaproszeniu do przedstawicieli Sejmu i Senatu metropolita katowicki.

Abp Skworc podczas spotkania dokonał podsumowania ważnych wydarzeń w Kościele powszechnym i lokalnym w roku 2015. Zapowiedział ważne wydarzenia roku obecnego. Zaprosił do włączenia się w różnego rodzaju spotkania i działania.

Szczególną uwagę metropolita katowicki położył na Światowe Dni Młodzieży, których centralne wydarzenia będą odbywały się w nieodległym Krakowie, natomiast na tydzień przed nimi Archidiecezja Katowicka będzie gościła 20 tys. młodych pielgrzymów z całego świata. – Jest to dla nas wielka szansa. Możemy pokazać naszą, śląską, gościnność - podkreślił.

Noworoczne spotkanie metropolity katowickiego z parlamentarzystami pochodzącymi z terenu archidiecezji katowickiej jest już tradycją. Odbywa się w domu arcybiskupa katowickiego i ma charakter spotkania duszpasterskiego. Podkreślił to abp Skworc, mówiąc do posłów i senatorów: „jestem waszym duszpasterzem”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook