Mysłowice: noworoczny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II archidiecezji katowickiej

ks. sk (KAI), Katowice, 2016-01-14

Przedstawiciele 26 spośród 32 szkół noszących imię Jana Pawła II z terenu archidiecezji katowickiej przybyli 14 stycznia do Szkoły Podstawowej nr 17 w Mysłowicach na spotkanie noworoczne. Wziął w nim udział również metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

"Zawsze, gdy jest jakiś problem, to mówię do naszego patrona: «Ty masz to w swoich rękach, ja nie mam na to wpływu, ty to musisz załatwić»” – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II w Mysłowicach Gabriela Laufer przed rozpoczęciem uroczystości. Zwróciła uwagę, że mając tak szczególnego patrona zawsze w trudnych chwilach ucieka się do niego o pomoc.

Świętego wspomniał również abp Wiktor Skworc. "Co by nam dzisiaj powiedział św. Jan Paweł II? Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – zaakcentował metropolita katowicki. Poprosił również dzieci i młodzież o to, by otwarły się na Jezusa Chrystusa.

Głównym punktem programu były przygotowane przez uczniów i nauczycieli SP 17 jasełka. Nie obyło się też bez wspólnego kolędowania. Po obejrzeniu jasełek i śpiewaniu kolęd uczniowie mogli również wziąć udział w warsztatach.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i delegacje uczniów ze szkół noszących imię Jana Pawła II. Obecni byli również naczelnik Wydziału Edukacji, reprezentant Prezydenta Mysłowic i duchowy opiekun szkół ks. Jerzy Lisczyk.

Do rodziny szkół noszących imię Jana Pawła II należą przede wszystkim podstawówki i gimnazja. W tym roku szkolnym do tego grona dołączył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Siemianowic. Współpraca szkół noszących imię papieża z Polski trwa od 10 lat.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook