Panewniki: adoracja ministrantów archidiecezji katowickiej

kssk, Panewniki, 2016-01-16

Pod przewodnictwem abpa Wiktora Skworca w Panewnikach została odprawiona Eucharystia, która była punktem kulminacyjnym adoracji dla ministrantów, kandydatów do bierzmowania oraz pozostałej młodzieży z terenu archidiecezji katowickiej.

- Adoracja ministrantów to już tradycja naszego duszpasterstwa. Spotykamy się w Panewnikach, aby podziękować Nowonarodzonemu za poprzedni rok i prosić o potrzebne dary i łaski dla ministrantów oraz całej młodzieży na następny rok - stwierdza ks. Cezariusz Wala, diecezjalny duszpasterz ministrantów. Razem z nim na adoracji był obecny ks. Marcin Wierzbicki, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Cieszymy się z tego, że również są z nami młodzi, którzy chcą przeżywać w przyszłym roku Światowe Dni Młodzieży, tak w naszej diecezji, jak i w Krakowie - mówił ks. Wierzbicki.

Eucharystię poprzedziła półgodzinna adoracja Jezusa Chrystusa. Wcześniej ministranci i młodzież mieli czas, żeby zobaczyć żywą szopkę przygotowaną przez franciszkanów z Panewnik oraz przyjrzeć się bliżej dużej stajence wybudowanej w prezbiterium panewnickiej bazyliki.

- Przybyliście tutaj na zaproszenie. (…) Do szczególnego Betlejem, (…) Przybyliście tutaj za gwiazdą, jak Trzej Królowie. (…) Podążajcie zawsze za gwiazdą, która prowadzi i wskazuje na Chrystusa. Pamiętajcie, żebyście się nie dali zafascynować gwiazdami, które nie prowadzą do Chrystusa - mówił do zgromadzonej młodzieży abp Wiktor Skworc. - Idziemy, aby adorować Noworadzonego, tzn. chcemy wpatrywać się w Nowonarodzonego Jezusa z Nazaretu - usłyszeli zebrani.

Metropolita katowicki nawiązując do zbudowanej przez franciszkanów stajenki zwrócił uwagę, że szczególnie ministranci powinni być jak pastuszkowie, którzy wpatrują się w Jezusa Chrystusa i go adorują. - Zachęcam was do tego, abyście się wpatrywali w Jezusa Chrystusa, abyście adorowali Pana Jezusa - mówił do młodzieży abp Skworc. Zwrócił też uwagę, że adoracja, to nie tylko mówienie do Boga, ale to również słuchanie tego, co Adorowany ma do powiedzenia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook