Katowice: Flash Mob promujący Światowe Dni Młodzieży

ks. sk, Katowice, 2016-01-25

Grupa młodzieży postanowiła promować Światowe Dni Młodzieży w nietypowy sposób, organizując flash mob. Akcja ewangelizacyjna miała miejsce na Placu Szewczyka w Katowicach oraz w Galerii Katowickiej.

- Plan był prosty. Od 19:00 do 19:15 na ławkach w Galerii Katowickiej pleciemy różańce z przygotowanych wcześniej sznurków w barwach logo ŚDM – nasz prezent dla pielgrzymów, którzy przyjadą do archidiecezji katowickiej – tłumaczy Bartosz Kajdan, inicjator akcji. Oczywiście moglibyśmy robić to w tym czasie w domu, ale mieliśmy szczególny cel. Przechodzący obok nas ludzie z zaciekawieniem zerkali, co robimy. Była to świetna okazja, by opowiedzieć im o idei Światowych Dni Młodzieży – wydarzeniu, o którym nie wszyscy jeszcze wiedzą, a na które przyjedzie przecież więcej ludzi niż na EURO 2012 - dodaje Bartosz.

Po kwadransie od rozpoczęcia akcji, uczestnicy wydarzenia przeszli przed główne wejście do Galerii Katowickiej. Wymachując flagami z logo ŚDM oraz trzymając napis „Zapraszamy na ŚDM” odśpiewali hymn Światowych Dni Młodzieży - „Błogosławieni miłosierni”.

- Reakcja ludzi bywała różna. Od zupełnej ignorancji po zatrzymanie i zaciekawienie się tym, co robimy. Niektórzy nawet nagrywali nas i robili zdjęcia. Bardzo nas to ucieszyło i dało nadzieję, że przesłanie Flash mobu i zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży dotrze do szerszej grupy ludzi – mówi Agnieszka Talik, współorganizator akcji.

Archidiecezja katowicka w ramach Światowych Dni Młodzieży przyjmie grupę ok. 20 tys. pielgrzymów z całego świata. Z racji sąsiedztwa z głównym organizatorem ŚDM jest również zaangażowana w główne wydarzenia, które będą miały miejsce 26-31 lipca 2016 r.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook