Katowice: kolędowanie w centrum handlowym

ks. sk, Katowice, 2016-01-25

Na placu Tropikalnym w centrum handlowym Silesia City Center w niedzielne popołudnie zebrała się ponad setka młodzież wraz ze wspólnotą Przymierza Rodzin Mamre z Katowic, aby wspólnie kolędować.

- Wychodzimy z tradycją, z tym czym żyjemy w przestrzeń publiczną – mówi ks. Bogdan Kania, moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej.

- Część osób włączała się w kolędowanie i wspólnie z nami śpiewała. Część z nich dziwi się, co my tutaj robimy, a niektórzy są oburzeni, ale myślę, że to taki dobry znak dania świadectwa i wychwalania Boga w miejscu publicznym – przekonuje ks. Kania. W kolędowanie mógł się włączyć każdy, korzystając z przygotowanych na tę okazję tekstów.

Młodzieży w trakcie kolędowania towarzyszyli także dorośli oraz siostry zakonne. Wspomagał ich zespół składający się z gitarzystów oraz innych instrumentalistów. Kolędujący grali na skrzypcach oraz instrumentach perkusyjnych. Na zakończenie kolędowania każdy z uczestników otrzymał słodki podarunek od ks. Kani.

Kolędowanie w centrum handlowym Silesia City Center zostało zorganizowane już po raz czwarty. Każdorazowo jest zainicjowane i koordynowane przez moderatora ds. nowej ewangelizacji, który jest równocześnie rektorem kaplicy przy SCC.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook