Knurów: poświęcenie kaplicy w ośrodku Caritas

ks.sk, Knurów, 2016-02-11

Abp Wiktor Skworc poświęcił nową kaplicę pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w knurowskim ośrodku Caritas. Zastąpi ona wcześniejszą, która przestała mieścić modlących się w niej wiernych.

Istniejąca w ośrodku kaplica była przeznaczona dla 15 podopiecznych, bo tyloma zajmował się pierwotnie ośrodek. - Przez te 22 lata ośrodek rozrósł się - mówi jego dyrektor Aleksander Szendzielorz. Obecnie całodobowo korzysta z niego stu podopiecznych. Drugie tyle przychodzi tutaj na zajęcia.

Metropolita katowicki w czasie Eucharystii nawiązał do czytań liturgicznych i zachęcił wszystkich zebranych do tego, aby zawsze wybierali dobro. - Odrzucamy zło i wybieramy Boga, tak jak Izraelici, którzy byli nad Jordanem. Wybieramy Boga, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego – powiedział w czasie homilii.

Abp Skworc wskazał też na Maryję, jako wzór uczennicy Jezusa Chrystusa. Zachęcił, żeby wraz z Nią wszyscy podopieczni ośrodka wypraszali potrzebne łaski dla siebie, swoich bliskich, ale także dla tego ośrodka.

W czasie homilii nie zabrakło również podziękowań skierowanych pod adresem wszystkich pracowników i wolontariuszy Caritas. Padły też konkretne liczby. - Nasza Caritas ma aż 15 tys. podopiecznych w domach na terenie archidiecezji. To armia ludzi - stwierdził abp Skworc.

Knurowski Ośrodek Matka Boża Uzdrowienie Chorych powstał w 1994 roku. Mieści się w dawnym kopalnianym hotelu robotniczym, który wyremontowano oraz dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook