Katowice: Wieczór Miłosierdzia w kaplicy przy galerii handlowej

ks.sk, Katowice, 2016-02-18

W czwartkowy wieczór, 18 lutego, w kaplicy św. Barbary przy Silesia City Center odbył się Wieczór Miłosierdzia – modlitewne spotkanie z konferencją, Eucharystią oraz modlitwą uwielbienia.

- Brak ufności jest podstawową przyczyną naszych nieszczęść – powiedział Franciszek Kucharczak, redaktor Gościa Niedzielnego, podczas konferencji na rozpoczęcie Wieczoru Miłosierdzia zorganizowanego przez ks. Bogdana Kanię, moderatora ds. Nowej Ewangelizacji w archidiecezji katowickiej.

- Gdy zbliżyłem się do tajemnicy Bożego Miłosierdzia, to zacząłem bardziej cierpieć, bo uświadomiłem sobie, że budowałem na sobie, a nie na Bogu – powiedział redaktor Gościa Niedzielnego. Mówiąc o tajemnicy miłosierdzia zwrócił uwagę na fakt, że Bóg podsuwa nam tajemnicę miłosierdzia, bo jest ona odwrotna do sytuacji, gdy człowiek powiedział Bogu: „nie ufam Tobie”.

W konferencji mocno podkreślał różnicę między zaufaniem Bożemu miłosierdziu, a zaufaniem światu. – Bóg mówi: jeśli Mi zaufasz, to będę z tobą choćbyś nie wiem przez jakie trudności przechodził – powiedział redaktor.

Homilię w czasie Eucharystii wygłosił ks. Kania. - Czy była taka sytuacja kiedy prosiłeś o coś Pana Boga, a Bóg tego nie spełnił? – zapytał uczestników liturgii. – Był czas, kiedy prosiłem o doświadczenie miłości Pana Boga – kontynuował. Nawiązując do liturgii słowa mówił o modlitwie prośby. Zwrócił uwagę, że przed Bogiem trzeba stanąć w prawdzie. Dopiero wtedy doświadczymy Bożego miłosierdzia. – Przecież Bóg zrobił dla nas wszystko. Teraz czas na nas. Musimy przyjść do Niego i stanąć w prawdzie – powiedział.

Po Eucharystii rozpoczęła się modlitwa uwielbienia – Chcemy, żebyście nie bali się otworzyć na działanie Pana Boga. Na działanie Jego łaski. Otwórzcie się na Jego miłość – zachęcała zebranych w kaplicy przy Silesia City Center Joanna Juroszek, animująca spotkanie modlitewne.

Wieczór uwielbienia był kolejnym dziełem modlitewnym zorganizowanym przez Nową Ewangelizację diecezji katowickiej. Inne akcje ewangelizacyjne to m.in. Mariacka Bless Night czy Noc Konfesjonałów.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook