Katowice: Msza św. w int. beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

ks.sk, Katowice, 2016-02-27

W piątkowy wieczór, w przeddzień 29. rocznicy narodzin dla nieba Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego odprawiono w krypcie katowickiej katedry Eucharystię o rychłą beatyfikację śląskiego kapłana.

Abp Wiktor Skworc przewodniczył uroczystej Eucharystii w czasie której zebrani w krypcie katowickiej katedry modlili się o beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie. Przy ołtarzu zebrali się biskupi katowiccy: bp Adam Wodarczyk, wieloletni moderator generalny oazy, bp Marek Szkudło oraz abp senior Damian Zimoń. Towarzyszyli im kapłani związani z Ruchem Światło-Życie.

Krypta katedry została wypełniona oazowiczami. Począwszy od najmłodszych, poprzez młodzież, aż po Domowy Kościół. Obecni w krypcie byli również klerycy śląskiego seminarium wraz ze swoimi przełożonymi.

Metropolita katowicki nawiązał do Ewangelii o rolnikach i winnicy. - Jezus jest winnicą, która przynosi owoc – powiedział abp Wiktor Skworc. Mówiąc natomiast o postaci czcigodnego Sługi Bożego mówił, że „ był on całkowicie oddany dzieciom i młodzieży. Uczył ich”.

Zebrani w krypcie katedry mogli również usłyszeć fragment tekstu pochodzącego z dekretu potwierdzającego heroiczność cnót ks. Blachnickiego. - Sługa Boży w wielu próbach życiowych odznaczył się heroicznością cnoty męstwa – cytował nadesłany w czwartkowe popołudnie dekret abp Witor Skworc.

- Niech spotkanie z heroicznym świadkiem wiary, a przede wszystkim z Jezusem Chrystusem w czasie tej Eucharystii, przypomni nam, że w środowisku Bożej winnicy jesteśmy wszyscy latoroślami. Mamy przynosić plon obfity i oddawać go Bogu we właściwej porze. Ma to być polon świętości – apelował do zebranych abp Skworc.

Po Eucharystii w krypcie katedry miał miejsce premierowy pokaz filmu: Oaza na ŚDM.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook