Wojewódzki etap XIV Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

ks. sk, Katowice, 2016-02-29

O miejsce urodzenia El Mas'udiego, dziedziczenie władzy w państwach Azande, pierwszą ekspedycję pieprzu z Gwinei do Europy czy duchowy świat ludów afrykańskich byli pytani uczestnicy wojewódzkiego etapu XIV Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.

25 uczniów z 12 szkół całego województwa śląskiego spotkało się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kolejnym etapie Olimpiady Misyjnej. Byli oni przygotowywani przez swoich pedagogów.

- Nasze zadanie polegało głównie na zapoznaniu uczniów z literaturą przedmiotu. Również rozwiązywaliśmy z uczniami testy z poprzednich edycji olimpiady - mówią nauczyciele z Częstochowy.

Uczestnicy etapu wojewódzkiego podkreślają, że nie był on łatwy. - Praktycznie żadne pytanie, które było w tym roku na olimpiadzie nie powtórzyło się z olimpiad z poprzednich lat. Po cichu liczyliśmy na to, że kilka będzie podobnych - mówi Paulina Burgiel z Bielska-Białej.

O samej olimpiadzie opowiedział ks. dr Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji - To już XIV edycja Olimpiady Misyjnej. Zawsze dotyczy ona Afryki, jej wiary i kultury. Literatura zawsze jest podana. Przy organizacji olimpiady współpracujemy z Polskim Towarzystwem Afrykanistycznym - mówi ks. Wita. - Współpracujemy również z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego - dodaje.

Uczestnicy etapu wojewódzkiego zostali wyłonieni spośród startujących w olimpiadzie uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzisiejsze prace będą wysłane i ocenione w Warszawie na UKSW. Tam również 13 kwietnia odbędzie się etap ogólnopolski olimpiady.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook