Piotrowice: modlitewne przygotowanie przed ŚDM

ks. sk, Piotrowice, 2016-03-05

Wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, Eucharystia, świadectwa uczestników ŚDM oraz informacje Diecezjalnego Centrum ŚDM wypełniły nocne czuwanie z piątku na sobotę (4/5 marca) w Piotrowicach.

- Zanim cokolwiek powiemy, zanim cokolwiek zrobimy, zanim kogokolwiek przywitamy, pomódlmy się wspólnie i przywołujmy Ducha Świętego, aby był Panem tego czasu – rozpoczął modlitwę młodzieży ks. Jacek Michalski, organizator czuwania. - Cieszymy się bardzo, że udało się zorganizować to czuwania. Nikt nie spodziewał się tego, że nabierze ono aż takiego rozmachu – mówił ks. Michalski.

Zebraną w kościele młodzież katowickich dekanatów przywitał proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach, ks. Zenon Buchalik, który w kilku zdaniach opowiedział o kościele i parafii.

W czuwanie mocno zaangażowała się Grupa 33, która animowała muzycznie całość spotkania.

Niezwykłym doświadczeniem dla uczestników było utworzenie żywej flagi ŚDM. W tym celu młodzież udała się na zewnątrz kościoła, gdzie została podzielona na odpowiednie kolory. Każdy dostał kolorową kartkę z którą miał stanąć we wcześniej wyznaczonym miejscu. W ten sposób powstał symbol ŚDM złożony z katowickiej młodzieży.

Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele diecezjalnego centrum ŚDM, którzy opowiedzieli o obecnym stanie przygotowań do tego wydarzenia. Ks. Marcin Wierzbicki, duszpasterz młodzieży archidiecezji katowickiej, zaprezentował symbol Roku Miłosierdzia tłumacząc jego poszczególne elementy.

Gościem specjalnym wieczoru był bp Matthias Koenig z diecezji Paderborn. W czasie ŚDM przyjedzie do Katowic wraz z blisko 300 przedstawicielami młodzieży swojego lokalnego Kościoła.

Modlącą się młodzież odwiedził również bp Marek Szkudło, który w swoim słowie podziękował wszystkim za obecność oraz modlitwę w intencji ŚDM. Udzielając pasterskiego błogosławieństwa życzył młodym ludziom wytrwałości i siły.

W czasie czuwania młodzi zobaczyli oficjalny spot promujący ŚDM. Mieli też okazję, by spróbować swoich sił podczas wyplatania różańców, które będą prezentem dla przyjeżdżających z całego świata pielgrzymów.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook