Katowice: ustanowiono 208 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

ks.sk, Katowice, 2016-03-06

Abp Wiktor Skworc w IV niedzielę Wielkiego Postu ustanowił w katedrze Chrystusa Króla 208 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Będą posługiwać w parafiach archidiecezji katowickiej.

W czasie uroczystej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca ustanowiono 208 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Wraz z arcybiskupem Msze św. sprawowali proboszczowie kandydatów na szafarzy. W katowickiej katedrze zebrali się licznie najbliżsi kandydatów, którym metropolita katowicki szczególnie podziękował na zakończenie sprawowanej Eucharystii.

Zwracając się do Szafarzy w czasie homilii metropolita katowicki powiedział, że są „przedłużeniem miłosiernych ramion i rąk Ojca, który dał i daje swojego Jednorodzonego Syna, aby każdy, kto Go przyjmuje miał życie – i to w obfitości. Naśladujcie swoją posługą, ale i życiem, Boga, który – jak miłosierny ojciec z dzisiejszej przypowieści – przygarnia do serca swoich synów i córki, Boga, który nigdy nie męczy się kochaniem”.

- Wasza posługa będzie również poszerzaniem granic parafialnej wspólnoty, które często sprowadzają się do murów świątynnych. Parafia to nie mury i struktury, ale rodzina rodzin – powiedział abp Skworc w czasie homilii.

- Wasza posługa zaczyna się w szczególnym czasie, w Wielkim Poście. Pragnę wam życzyć abyście ten czas Wielkiego Postu owocnie przeżyli, a w okresie Wielkanocy abyście mieli ogromną radość z udzielania Komunii świętej – powiedział metropolita katowicki.

Abp Skworc zaprosił również nowo ustanowionych szafarzy do uczestnictwa w męskiej i żeńskiej pielgrzymce stanowej do Piekar Śląskich. – Pragnę też podziękować wszystkim, którzy was na tej drodze wspierali. Dziękuję waszym małżonkom, waszym rodzinom, waszym dzieciom. To dzisiejsze wydarzenie jest owocem pracy i współpracy wielu osób. To jest też wasza osobista decyzja, która jest decyzją ukierunkowania na Chrystusa i na świętość – mówił do szafarzy.

Metropolita katowicki poprosił również o modlitwę, aby w kościele katowickim nie zabrakło zwyczajnych szafarzy Eucharystii.

Obecnie w archidiecezji katowickiej posługuje ponad 1000 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Są ustanawiani jako pomoc prezbiterom i diakonom w celu rozdzielaniu Komunii świętej, zwłaszcza zanosząc Najświętszy Sakrament do chorych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook