Kielecka

17 stycznia 2019 | 18:07

Caritas kielecka realizuje projekt Żółty Talerz

Caritas kielecka jest partnerem w realizacji projektu Żółty Talerz, zainicjowanego przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce, dzięki czemu w placówkach Caritas diecezji kieleckiej wydano już tysiące zdrowych posiłków.

16 stycznia 2019 | 22:02

Debaty, wystawy i konkursy podczas Dnia Judaizmu w Chmielniku

Rabini, ewangelicy, księża i katolicy świeccy spotkali się podczas Dnia Judaizmu w dawnej synagodze Chmielniku na debacie inspirowanej słowami przewodnimi tegorocznych obchodów „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11, 9). – Każdy lubi kuchnię i muzykę żydowską, ale to za mało do dialogu. Dobrze, że dyskutujemy o biblijnym korzeniu wiary, o historii, o edukacji – mówił rabin Yehoshua Ellis, reprezentujący Naczelnego Rabina Polski.

15 stycznia 2019 | 13:08

Prawie 100 wiernych z polskiego duszpasterstwa przyjęło szkaplerz

Około stu osób – Polaków, wśród których były także dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. – przyjęło szkaplerz karmelitański w parafii pw. św. Mikołaja z Bari w Ostii-Lido pod Rzymem. Od ponad dziesięciu lat gromadzą się tu wierni objęci duszpasterstwem przez ks. prał. dr. Adama Dalacha, kapłana z diecezji kieleckiej, który prze dwie kadencje był koordynatorem duszpasterstwa Polaków we Włoszech.

14 stycznia 2019 | 19:52

Kolędy z różnych stron świata podczas „Betlejem w Polsce”

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata śpiewane razem z publicznością, znakomici artyści, oryginalne muzyczne aranżacje i opracowania literackie z różnych epok, kultur i stron świata – to atuty koncertu „Betlejem w Polsce”, który odbył się w niedzielę 13 stycznia w Hali Legionów.

14 stycznia 2019 | 03:04

Bp Piotrowski konsekrował osiem wdów

Biskup Jan Piotrowski konsekrował w niedzielę w kościele Ducha Świętego osiem wdów. Obecnie w diecezji kieleckiej jest 17 takich kobiet oraz jedyny w Polsce wdowiec konsekrowany, Andrzej Grzegorski z parafii Małogoszcz.

13 stycznia 2019 | 18:36

Bp Piotrowski dokonał uroczystego posłania młodzieży do Panamy

Podczas Sumy w kieleckiej bazylice, gdzie zebrała się ponad 80-osobowa grupa młodzieży diecezji kieleckiej wylatująca jutro na ŚDM do Panamy, bp Jan Piotrowski dokonał uroczystego posłania i błogosławieństwa. – Posłanie jest aktem żyjącego Kościoła w mocy Ducha Świętego. Zapraszam więc wszystkich wiernych naszej diecezji, chorych, cierpiących, aby podczas tych styczniowych dni, towarzyszyli młodzieży całodzienną modlitwą – zachęcał biskup.

12 stycznia 2019 | 20:24

Kielce: Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

Ponad 200 dzieci z kilkudziesięciu parafii diecezji kieleckiej uczestniczyło w sobotę 12 stycznia w Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w kieleckim sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety.

11 stycznia 2019 | 23:30

Kielce: od piątku – nabożeństwa Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Od 18 do 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań z diecezji kieleckiej będą uczestniczyli Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który rozpocznie nabożeństwo ekumeniczne w kościele seminaryjnym Świętej Trójcy w Kielcach o godzinie 18.30.

10 stycznia 2019 | 16:26

Liceum nazaretanek w ścisłej czołówce krajowej

Prowadzone przez siostry nazaretanki Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, zwane popularnie „Nazaretem”, podtrzymało najwyższą lokatę w regionie i awansowało z 14. na 12. miejsce w Polsce. Nazaret to od lat niekwestionowany lider wśród liceów województwa świętokrzyskiego.

09 stycznia 2019 | 21:41

Diecezja kielecka: wkrótce osiem nowych wdów konsekrowanych

W niedzielę 13 stycznia bp Jan Piotrowski w kościele Ducha Świętego w Kielcach dokona konsekracji ośmiu wdów – kobiet pochodzących z diecezji kieleckiej. Aktualnie tę posługę już pełni dziewięć wdów, wkrótce będzie ich łącznie 17. W diecezji kieleckiej jest także jedyny w Polsce wdowiec konsekrowany – Andrzej Grzegorski z parafii Małogoszcz.

1 2 3 373
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.