Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kielecka

13:48 / 21-06-2017

Kielce: Ponad 600 dzieci wyjedzie w tym roku na kolonie z Caritas

Ponad 600 dzieci skorzysta w tym roku z siedmiu turnusów wakacyjnych organizowanych przez kielecką Caritas. Uczestnicy to dzieci w wieku 9 – 16 lat, w większości bezpłatnie korzystające z letnich obozów.

11:07 / 21-06-2017

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego

Modlitwa przy grobie ofiar na cmentarzu żydowskim, uroczystości pod pomnikiem „Menora” i pod kamienicą przy ul. Planty 7/9 oraz koncert kantorów żydowskich przed budynkiem dawnej synagogi kieleckiej – złożą się na obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego, które odbędą się 4 lipca. Poprzedzi je kilkudniowa prezentacja filmów o tragedii z 1946 r. oraz prezentacja książki „Pamięć – Dialog – Pojednanie”.

16:58 / 20-06-2017

Kielce: piuska Jana Pawła II wśród eksponatów w Muzeum Narodowym

Między innymi piuskę papieża Jana Pawła II można zobaczyć wśród eksponatów wystawy w Muzeum Narodowym w Kielcach. W ramach ekspozycji można obejrzeć kapelusze męskie i damskie, a także wojskowe nakrycia głowy z różnych okresów historycznych. Eksponaty w większości pochodzą z Muzeum Novojicińska w Nowym Jiczynie, a papieska piuska z Muzeum Diecezjalne w Kielcach.

19:19 / 18-06-2017

Busko Zdrój: zakończyły się diecezjalne obchody Roku Brata Alberta w albertyńskiej parafii

Spektaklem i rozdawnictwem chlebów zakończono dzisiaj dwudniowe diecezjalne obchody Roku Brata Alberta w buskiej parafii św. Brata Alberta, słynącej z niekonwencjonalnej propozycji duszpasterskiej w duchu albertyńskim.

15:27 / 18-06-2017

Opatów: 550-lecie klasztoru bernardyńskiego – „duchowego serca” miasta

550-lecie obecności w Opatowie Kieleckim świętuje zakon bernardynów. W jubileuszowej Mszy św., która z tej okazji została odprawiona 18 czerwca, modlili się m.in. sandomierski biskup pomocniczy senior Edward Frankowski oraz współbrat opatowskich bernardynów – bp Damian Muskus OFM z Krakowa.

14:57 / 17-06-2017

Chmielnik: rozstrzygnięto konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Blisko 30 uczestników konkursu „Nasi sąsiedzi – Żydzi” zostało dzisiaj nagrodzonych podczas podsumowania trwającego przez pięć miesięcy konkursu. Celem konkursu rozstrzygniętego w synagodze w Chmielniku była dokumentacja – w wywiadach, filmach, ilustracjach – polsko-żydowskiego sąsiedztwa dawnej Kielecczyzny. Organizatorem przeprowadzonego po raz 5. konkursu jest Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

20:19 / 15-06-2017

Busko Zdrój: diecezjalne obchody Roku Brata Alberta w albertyńskiej parafii (zapowiedź)

W buskiej parafii św. Brata Alberta, słynącej z niekonwencjonalnej propozycji duszpasterskiej w duchu albertyńskim, w sobotę 17 czerwca odbędą się diecezjalne obchody Roku Brata Alberta. Tego dnia Eucharystię odprawi bp Jan Piotrowski. Odbędą się również spektakle, projekcje filmów, pieczenie podpłomyków, festyn i różne konkursy.

14:57 / 15-06-2017

Bp Piotrowski: Bóg daje nam chleb na życie wieczne

„Jako konsekrowani łaską chrztu, jesteśmy zaproszeni na Boży eucharystyczny bankiet, gdzie Bóg daje nam chleb, który jest pokarmem na życie wieczne” – mówił dzisiaj bp Jan Piotrowski, w homilii podczas centralnej procesji Bożego Ciała prowadzącej z bazyliki katedralnej do kościoła św. Wojciecha w Kielcach.

18:02 / 14-06-2017

Wiślica: XV diecezjalne spotkanie młodzieży – podziękowaniem za ŚDM

„U źródeł wiary”, to hasło diecezjalnego spotkania młodzieży kieleckiej, które po raz piętnasty odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Młodzi z całej diecezji kieleckiej zbiorą się, aby na wzór Lednicy świętować we wspólnocie życie wiarą i dziękować za pomyślny przebieg Światowych Dni Młodzieży oraz modlić się za kolejne spotkanie – w Panamie.

16:58 / 13-06-2017

Kielce: naukowcy i artyści na konferencji podczas SacroExpo

Ks. prof. Michał Heller, ks. prof. Tomáš Halík, Claudia Henzler i Leszek Mądzik – to goście dzisiejszej konferencji, która po raz pierwszy towarzyszyła Targom SacroExpo. 18 edycja tego wyjątkowego wydarzenia łączącego elementy branży sakralnej i biznesowej trwa w Tragach Kielce od 12 do 14 czerwca.

1 2 3 308
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.