Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kielecka

18:23 / 25-09-2017

Czarkowy: rocznica chrztu bojowego Legionów Polskich

103. rocznicę chrztu bojowego Legionów Polskich – bitwy pod Czarkowami, obchodzono 24 września w miejscu historycznego wydarzenia przy Pomniku Zwycięstwa Legionów w Czarkowach w gminie Nowy Korczyn. Zorganizowały je parafia, lokalny samorząd i Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie.

17:13 / 25-09-2017

Kielce: tydzień modlitw w intencji uchodźców – zapowiedź

Nabożeństwo „Umrzeć z nadziei”, koncert dedykowany uchodźcom i warsztaty o raz okolicznościowe spotkanie – tak w Kielcach zapowiada się Tydzień modlitwy za uchodźców od kilku lat obchodzony w pierwszym tygodniu października.

19:21 / 22-09-2017

Kielce: wsparcie ministerstwa na mauzoleum w Michniowie i zabytki Wiślicy

Unikatowe zabytki sakralne w Wiślicy i rozbudowa muzeum martyrologicznego w Michniowie – to dwa poważne projekty, dotyczące działań na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, wpisane do kontraktu terytorialnego województwa świętokrzyskiego, które właśnie uzyskały ministerialne wsparcie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach unijnego dofinansowania przekaże na te cele prawie 23 miliony złotych.

16:07 / 21-09-2017

Kielce: w Archiwum Diecezjalnym o kościelnych falsyfikatach i pamiętnikach

Fałszerstwo średniowiecznych dokumentów kościelnych diecezji kieleckiej i wspomnieniowa oraz pamiętnikarska twórczość księży w XIX i XX wieku były przedmiotem dzisiejszego panelu naukowego w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach. Jest to część większej całości – VII Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich, który obraduje w Kielcach od 20 do 22 września.

10:26 / 21-09-2017

Kielce: czciciele Różańca z całej diecezji spotkają się w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej

Kilku tysięcy osób – czcicieli Różańca spodziewają się organizatorzy IX Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca, która pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w sobotę 7 października.

15:16 / 20-09-2017

Kielce: pojadą rowerami i pójdą pieszo do sanktuarium Świętego Krzyża

Czterdzieści kilometrów po Górach Świętokrzyskich przejadą uczestnicy V Rowerowej Pielgrzymki Rowerowej na Święty Krzyż, która odbędzie się w najbliższą sobotę 23 września. Organizatorami imprezy są: Diecezja Kielecka i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Tego samego dnia na Św. Krzyż dotrze także 18. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy, organizowany przez diecezje: kielecką, sandomierską i radomską.

09:11 / 20-09-2017

Uroczystości pogrzebowe bp. Kazimierza Ryczana

Kilka tysięcy wiernych, delegacja rządowa i kancelarii prezydenta RP oraz blisko 40 hierarchów Kościoła katolickiego uczestniczyło we wtorek 19 września w Kielcach w uroczystościach pogrzebowych bp. Kazimierza Ryczana.

20:52 / 19-09-2017

Abp Michalik: Biskup Ryczan stróżem Tajemnic miłości Boga i godności człowieka

„W jego głos wsłuchiwała się cała Polska i była mu wdzięczna za ducha odwagi, szczególnie wtedy, gdy jeszcze całkiem niedawno wzywano do odejścia od chrześcijańskiej kultury i tradycji, a także do „wygaszania Polski” – mówił w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej abp Józef Michalik, były Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Biskup senior diecezji kieleckiej zmarł 13 września w wieku 78 lat.

17:27 / 19-09-2017

Abp Józef Michalik: w głos bp. Kazimierza Ryczana wsłuchiwała się cała Polska

„W jego głos wsłuchiwała się cała Polska i była mu wdzięczna za ducha odwagi, szczególnie wtedy, gdy jeszcze całkiem niedawno wzywano do odejścia od chrześcijańskiej kultury i tradycji, a także do „wygaszania Polski” – mówił w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej abp Józef Michalik, były Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Biskup senior diecezji keileckiej zmarł 13 września w wieku 78 lat.

18:25 / 18-09-2017

Uroczystości żałobne bp. Kazimierza Ryczana

W Kielcach odbyły się w poniedziałek uroczystości żałobne zmarłego 13 września biskupa seniora diecezji kieleckiej Kazimierza Ryczana. Wzięło w nich udział kilkunastu biskupów, w tym prymas Polski abp Wojciech Polak – kard. Stanisław Dziwisz, którzy modlili się przy trumnie zmarłego wraz z najbliższymi i rodziną oraz koncelebrowali Mszę św. żałobną w kieleckiej katedrze.

1 2 3 318
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.