Kielecka

07:37 / 17-03-2018

Święta Katarzyna: młodzi szukają wsparcia u klauzurowych bernardynek

O modlitwę i rozmowę w czasie Wielkiego Postu prosi siostry bernardynki klauzurowe w klasztorze w Świętej Katarzynie coraz więcej młodych osób, które pukają do furty klasztoru, umawiają się telefonicznie, a najczęściej kontaktują się za pomocą poczty elektronicznej.

20:25 / 16-03-2018

Święta Katarzyna: coraz więcej młodych prosi o modlitwę i rozmowę u klauzurowych bernardynek

O modlitwę i rozmowę w czasie Wielkiego Postu prosi siostry bernardynki klauzurowe w klasztorze w Świętej Katarzynie coraz więcej młodych osób. Pukają one do furty klasztoru, umawiają się telefonicznie, a najczęściej kontaktują się za pomocą poczty elektronicznej.

13:44 / 15-03-2018

Kielce: Caritas zachęca do nabywania czekoladowych baranków

Święta coraz bliżej i czekoladowe baranki rozprowadzane w parafiach diecezji kieleckiej cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku Caritas rozprowadzi 25 tysięcy baranków z białej czekolady.

17:16 / 14-03-2018

Kielce: Kuria i Kościół Domowy zapraszają na najstarszą Drogę Krzyżową ulicami miasta

Do klasztoru na wzgórze Karczówka, ulicami miasta – po historycznej trasie kaplic krzyżowych, wyruszy w piątek 23 marca terenowa Droga Krzyżowa, prowadzona przez bp. Jana Piotrowskiego, na którą w specjalnym komunikacie zaprasza Kuria w Kielcach i wikariusz generalny ks. Dariusz Gącik.

19:06 / 13-03-2018

Bp Piotrowski: dajmy światu promień chrześcijańskiej nadziei

„Papież Franciszek zaprosił młodzież całego świata do Panamy, w Środkowej Ameryce. Zaprosił także i nas byśmy dali światu promień chrześcijańskiej nadziei” – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski zachęcając diecezjan do wsparcia wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Panamy i zarazem zapraszając młodych do Kielc na wigilię Niedzieli Palmowej 24 marca. Komunikat biskupa będzie odczytywany w kościołach diecezji w niedzielę 18 marca.

20:37 / 12-03-2018

Kielce: Caritas zebrała 16 ton produktów w przedświątecznej zbiórce

Szesnaście ton produktów spożywczych zebrali wolontariusze Caritas kieleckiej podczas przedświątecznej zbiórki żywności, przeprowadzonej z zamiarem pomocy najuboższym w zorganizowaniu świąt wielkanocnych. Zbiórka odbywała się w 70 sklepach regionu w ostatni piątek i sobotę 9-10 marca.

16:33 / 11-03-2018

Kielce: w Niedzielę Palmową pierwsza Msza z autodeskrypcją

Pierwsza w Kielcach Msza św. z audiodeskrypcją – z przeznaczeniem dla środowiska osób niewidzących i niedowidzących – zostanie odprawiona w kościele akademickim w Niedzielę Palmową, 25 marca.

12:46 / 10-03-2018

Rycerstwo Niepokalanej w Kalwarii Świętokrzyskiej

Około 400 osób, przybyłych z kilkudziesięciu parafii diecezji kieleckiej oraz goście z innych diecezji wzięło udział w XXI Pielgrzymce Pokutnej Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy. Modlitwie pielgrzymów przewodniczyli bp Jan Piotrowski i o. Stanisław Piętka OFMConv – prezes Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce.

20:03 / 08-03-2018

Gorzków: bp Jan Piotrowski poświęcił nowy dom Caritas i świetlicę dla seniorów

Dzięki wspólnym działaniom gminy Kazimierza Wielka i Caritas diecezji kieleckiej w Gorzkowie k. Kazimierzy w budynku dawnej szkoły powstał Dzienny Dom Pobytu „Senior Plus” ze świetlicą dla osób powyżej 60. roku życia. 8 marca poświęcił go bp Jan Piotrowski.

18:21 / 07-03-2018

Diecezja kielecka: 1200 maturzystów wraz z bp. Andrzejem Kaletą modliło się na Jasnej Górze

Ok. 1200 maturzystów z opiekunami i alumnami kieleckiego seminarium, pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety, odbyło dzisiaj pielgrzymkę wielkopostną na Jasną Górę, zawierzając Maryi Częstochowskiej maturę i swoją przyszłość. Organizatorzy szacują, że w minionych latach w tej formie pielgrzymowania wzięło udział znacznie ponad sto tysięcy maturzystów z diecezji kieleckiej.

1 2 3 339
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.