Kielecka

21 marca 2019 | 23:41

O. Wiśniewski OP: nadszedł czas, żeby katolicy świeccy wzięli sprawy Kościoła w swoje ręce

Nadszedł czas, żeby katolicy świeccy wzięli sprawy Kościoła w swoje ręce – mówił dominikanin o. Ludwiki Wiśniewski OP, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, podczas ostatniego dnia II Festiwalu Literatury Faktu i Poezji „Dialog przeciw nienawiści”, który odbywał się od 4 do 21 marca w Kielcach.

21 marca 2019 | 23:34

Kielczanie zbierają odzież na pomoc krajom misyjnym

Kielecka zbiórka odzieży przy kościołach dołączyła do diecezjalnej zbiórki elektrośmieci, aby wesprzeć akcje pomocy misjom realizowane przez Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej. Za zebrane w ub. roku 300 ton elektrośmieci uzyskano fundusze umożliwiające budowę kliniki okulistycznej na Jamajce oraz zbudowane już cztery studnie w Afryce.

21 marca 2019 | 15:00

Przewodniczący episkopatu i prezydent Węgier przyjadą do Kielc

Msza św. koncelebrowana przez biskupa kieleckiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Węgier, uroczysta Gala z udziałem par prezydenckich Polski i Węgier, turnieje sportowe, wystawy, pokazy historyczne, spotkanie głów państw z kielczanami – takie wydarzenia odbędą się w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach od 21 do 24 marca.

19 marca 2019 | 19:02

Kieleccy maturzyści na Jasnej Górze

Ponad 2,1 tys. maturzystów z 30 szkół na terenie diecezji kieleckiej uczestniczyło we wtorek 19 marca w pielgrzymce na Jasną Górę. W częstochowskim sanktuarium uczniowie w ciszy i skupieniu uczniowie zawierzali swoją przyszłość Matce Bożej.

18 marca 2019 | 20:51

Kielce: 1800 maturzystów z diecezji pielgrzymowało na Jasną Górę

Bp Jan Piotrowski przewodniczył dzisiaj pielgrzymce 1800 maturzystów z 21 szkół na terenie diecezji kieleckiej, którzy przed obrazem Madonny Jasnogórskiej zawierzali swoją maturę i przyszłość.

17 marca 2019 | 04:00

Bp Piotrowski: mamy obowiązek modlić się za misje i misjonarzy

Ciąży na nas niejako obowiązek modlitwy za misje i misjonarzy, a każdy ochrzczony nosi w sobie wielki dynamizm misyjny – powiedział bp Jan Piotrowski w programie „Misjonarz na Post” zrealizowanym z okazji Tygodnia Misyjnego.

16 marca 2019 | 18:39

Mieronice: kościół św. Jakuba typowany do ministerialnej nagrody Zabytek Zadbany

Jeden z najpiękniejszych i najmniejszych wczesnogotyckich kościołów diecezji kieleckiej – w Mieronicach, pw. św. Jakuba, został wytypowany do prestiżowej nagrody Zabytek Zadbany, przyznawanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

15 marca 2019 | 23:04

Jędrzejów: cystersi mają nowego opata

Ojciec Rafał Ściborowski został nowym opatem cysterskim w Jędrzejowie. Decyzję podjęła wczoraj Kapituła Archiopactwa Cystersów. 39-letni zakonnik zastąpił na tym stanowisku o. opata Edwarda Stradomskiego, który tę funkcję sprawował przez 22 lata.

15 marca 2019 | 11:12

Ok. 35 tys. osób skorzystało w 2018 roku z pomocy Caritas

Ok. 35 tysięcy osób – chorych, starszych, niepełnosprawnych, bezrobotnych, bezdomnych i z ubogich rodzin, skorzystało w ubiegłym roku z różnych form pomocy Caritas diecezji kieleckiej.

13 marca 2019 | 18:32

Kielce: nocna Droga Krzyżowa do świętokrzyskiego sanktuarium

Noc, górzysty teren z gołoborzami i ok. 37 kilometrów pieszej trasy – takie wyzwanie czeka uczestników bodaj najtrudniejszej terenowej Drogi Krzyżowej, prowadzącej z podkieleckiej Dąbrowy na św. Krzyż, którą po raz piąty organizuje Katolickie Stowarzyszenie Diecezji Kieleckiej. Pomimo wyzwania, rokrocznie przybywa chętnych.

1 2 3 381
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.