Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kielecka

22:07 / 27-05-2017

Kielce: siedmiu diakonów przyjęło dzisiaj święcenia prezbiteratu

Bp Jan Piotrowski udzielił dzisiaj w bazylice kieleckiej święceń prezbiteratu siedmiu diakonom, pochodzącym z różnych stron diecezji kieleckiej. Uroczystą Eucharystię wraz z biskupem kieleckim koncelebrowali m.in.: bp Marian Florczyk, bp senior Kazimierz Ryczan.

18:50 / 25-05-2017

Kielce: niełatwe czasy dla Boga – konferencja „Per Artem Ad Deum”

„Przez sztukę do Boga” tak w języku polskim brzmi tytuł organizowanej po raz pierwszy konferencji „Per Artem Ad Deum”, która odbędzie się 13 czerwca w Targach Kielce podczas międzynarodowej wystawy SACROEXPO. Głos zabiorą laureaci prestiżowej nagrody Papieskiej Rady ds. Kultury – ksiądz profesor Michał Heller – znakomity teolog i profesor nauk teologicznych, Tomáš Halík – czeski duchowny katolicki, filozof, psycholog i teolog, prof. Leszek Mądzik – polski reżyser teatralny, scenograf, malarz sztuk plastycznych, Claudia Henzler – sławną artystką-fotografikiem.

13:35 / 25-05-2017

Tallin: znany kompozytor Arvo Pärt odebrał medal „Per Artem Ad Deum”

Wybitny estoński kompozytor muzyki chóralnej i instrumentalnej Arvo Pärt odebrał wczoraj w Tallinie medal „Per Artem Ad Deum” nadawany co roku artystom w ramach targów „SacroExpo” w Kielcach, a przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

09:18 / 25-05-2017

Targi „SacroExpo”

Wystawcy z co najmniej 11 krajów zaprezentują się od 12 do 14 czerwca w halach targowych Targów Kielce podczas tegorocznej edycji największych targów branży sakralnej w Europie Środkowej „SacroExpo”. W ubiegłym roku wydarzenie przyciągnęło ponad 4500 zwiedzających, a swoje produkty zaprezentowało 280 wystawców.

21:50 / 23-05-2017

Kielce: kwiaty dla zamordowanych dzieci żydowskich

Uczniowie kieleckich szkół gimnazjalnych, sadząc 45 kwiatów przy pomniku Menora, uczcili 23 maja 74. rocznicę zamordowania przez żołnierzy niemieckich 45. żydowskich dzieci, mieszkających w obozie pracy w Kielcach.

19:20 / 23-05-2017

Piotrkowice: Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Ok. 300 uczniów z ponad 20 szkół z obszaru diecezji kieleckiej uczestniczyło dzisiaj w sanktuarium MB Loretańskiej w Piotrkowicach w Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, z Mszą św. i zwiedzaniem sanktuarium oraz z zabawami rekreacyjnymi i grą terenową „Być dobrym jak chleb”. Wydarzenie zorganizowała Caritas Diecezji Kieleckiej.

08:35 / 23-05-2017

Kielce: ulicami miasta przeszła Droga Światła

W godzinach wieczornych kielczanie wraz z bp. Janem Piotrowskim przeszli ulicami Kielc, modląc się nabożeństwem Drogi Światła. Uczestniczyło w niej około stu osób.

14:16 / 22-05-2017

Sokolina: pierwsza pustelnica w diecezji złożyła śluby wieczyste

W położonej w polach i wśród łąk, pustelni pw. Matki Bożej z Góry Karmel na trenie parafii Sokolina w dekanacie wiślickim – modlitwę, pokutę i przebywanie w ciszy praktykuje pierwsza w diecezji kieleckiej pustelnica Izabela. W sobotę 20 maja złożyła śluby wieczyste i odtąd pełni posługę w indywidualnej formule życia konsekrowanego.

08:16 / 21-05-2017

Ponad tysiąc osób na Rodzinnej Majówce Rowerowej

Ponad tysiąc osób wyruszyło z Kielc do Karczyna, aby uczcić pamięć Jana Pawła II, aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie, poznawać piękno przyrody i reaktywować tradycję nabożeństw majowych. W Rodzinnej Majówce Rowerowej już po raz dwunasty uczestniczy bp Marian Florczyk.

09:40 / 19-05-2017

Kielce: podczas Nocy Muzeów zwiedzanie wystawy o pogromie kieleckim

Zwiedzanie wystawy poświęconej pogromowi kieleckiemu, wysłuchanie opowieści o losach kieleckich Żydów podczas II wojny światowej, a także projekcja filmu „Przy Planty 7/9” – złożą się na program Nocy Muzeów, w którą 20 maja włączy się Instytut Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7 w Kielcach.

1 2 3 305
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.