Kielecka

10:54 / 19-02-2018

Caritas kielecka pomagająca tysiącom ludzi w regionie – apeluje o 1 procent podatku

Blisko 560 tys. zł w 2017 roku i pomoc dla ok. 350 tys. potrzebujących – taki był efekt przekazania 1 procenta podatku dla Caritas kieleckiej, największej organizacji pozarządowej w regionie, która prowadzi hospicja, domy opieki społecznej, pomaga rodzinom, niepełnosprawnym, starszym, dzieciom i młodzieży.

16:13 / 18-02-2018

Bp Piotrowski: nie ustawajmy w trosce o misje

„Zachęcam, abyśmy nie ustawali w trosce o misje i wsparli w najbliższą niedzielę postem, modlitwą i ofiarą złożoną do puszek 2032 misjonarzy polskich i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną” – pisze bp Jan Piotrowski w komunikacie odczytywanym dzisiaj w kościołach diecezji kieleckiej.

09:47 / 18-02-2018

Radość po zwycięstwie Kamila Stocha

– Na ulicach pustki, wszyscy ludzie przed telewizorami, a jutro na Mszach świętych będzie okazja pogratulować, choć na odległość – Honorowemu Obywatelowi Proszowic, Kamilowi Stochowi, mistrzowi olimpijskiemu – mówi KAI ks. dr Jan Zwierzchowski, proboszcz parafii w Proszowicach.

20:24 / 17-02-2018

Diecezja kielecka: wierni wezwani do jałmużny wielkopostnej

18 tysięcy skarbonek na jałmużnę wielkopostną rozprowadza kielecka Caritas – skarbonki okazały się oczekiwaną pomocą duszpasterską, pytają o nie wierni. Jak poinformował podczas konferencji prasowej ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas – proboszczowie zgłaszali zapotrzebowanie na skarbonki już w Środę Popielcową.

11:54 / 17-02-2018

Święty Krzyż: nocna Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości

Ponad 200 osób – trzeźwiejących alkoholików, doświadczonych nałogiem i ich rodzin – uczestniczyło wczoraj późnym wieczorem w terenowej Drodze Krzyżowej z Nowej Słupi na Święty Krzyż, która jest organizowana w pierwszy piątek Wielkiego Postu. Wydarzenie, któremu przewodniczył bp Jan Piotrowski, włączono w rozpoczęty 11 lutego Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

10:52 / 16-02-2018

Kielce: o ewolucji prawosławia w Rosji – spotkanie z Pawłem Przeciszewskim

O ewolucji Kościoła prawosławnego na tle przemian dokonujących się w Rosji od połowy XIX wieku do czasów obecnych opowiadał Paweł Przeciszewski – badacz myśli prawosławnej i historii Rosji, Bałkanów oraz Karpat. Spotkanie odbyło się 15 lutego w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach.

12:27 / 15-02-2018

Bp Piotrowski apeluje o modlitwę za pokój w Kongu i Sudanie Płd.

„Owoce naszej modlitwy i postu ofiarujemy w intencji ludności Demokratycznej Republiki Konga i Południowego Sudanu” – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski, zachęcając wiernych diecezji kieleckiej do odpowiedzi na apel papieża Franciszka o przyłączenie się do modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie, głównie w tych dwóch krajach Afryki.

19:52 / 14-02-2018

Bp Piotrowski: Wielki Post jest czasem umocnienia całego zastępu cnót

Wielki Post jest czasem łaski i nawrócenia, umocnienia wiary i całego zastępu cnót, w który Bóg nas wprowadza w przyjętych sakramentach świętych – mówił dzisiaj w kieleckiej bazylice bp Jan Piotrowski przewodnicząc uroczystej liturgii Środy Popielcowej.

16:06 / 13-02-2018

Kielce: obchody Światowego Dnia Chorego w hospicjum Caritas

Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety w kieleckim hospicjum Caritas, konferencja naukowa z udziałem gości z innych diecezji, integracja z chorymi – to były najważniejsze wydarzenia obchodzonego dzisiaj w Kielcach XXVI Światowego Dnia Chorego, które zorganizowała Caritas Diecezji Kieleckiej.

08:38 / 13-02-2018

Książnice Wielkie: ekspozycja pasyjnych wątków ołtarza

Długowieczną tradycję ma odsłonięcie w Środę Popielcową pasyjnych scen ołtarza głównego w kościele Książnicach Wielkich, przypisywanego Witowi Stwoszowi. Na cały 40-dniowy czas Wielkiego Postu eksponowane są kwatery przypominające Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

1 2 3 336
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.