Kielecka

12:29 / 27-05-2018

Kielce: dobiega końca „Weekend dla małżeństw” z o. Ksawerym Knotzem

Jak przeżyć randkę ze współmałżonkiem i kiedy ona w ogóle była? Czego brakuje w związku i jak z seksem w małżeństwie? – takie i inne kwestie, dotyczące budowania i odbudowywania relacji, poruszają uczestnicy warsztatów pn. „Weekend dla małżeństw”, które odbywają się w dn. 25-27 maja w kieleckiej parafii bł. Jerzego Matulewicza. Gościem i prowadzącym zajęcia jest o. Ksawery Knotz.

10:40 / 26-05-2018

Kielce: konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

155. uczniów szkół wszystkich szczebli z 12. województw uczestniczyło w konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi” organizowanym po raz pierwszy od sześciu lat w formule ogólnopolskiej. Komisja konkursowa w Kielcach oceniała najlepsze prace i wyłoniła finalistów. Gala konkursowa odbędzie się 16 czerwca w synagodze w Chmielniku podczas Spotkań z Kulturą Żydowską.

23:27 / 24-05-2018

Bp Piotrowski do księży: nie możemy być handlarzami Bożego towaru

Nie możemy być handlarzami Bożego towaru, ani najemnikami kogokolwiek, a świat często dla uspokojenia swojego sumienia i spełnienia swoich niewybrednych marzeń, chce z upodobaniem widzieć w nas urzędników i handlarzy, bo za wszystko się płaci. I tu potrzebna jest ewangeliczna roztropność – powiedział bp Jan Piotrowski podczas homilii wygłoszonej do kapłanów diecezji kieleckiej, zebranych dzisiaj w bazylice katedralnej z okazji święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

12:48 / 23-05-2018

Modlitwa i współczucie po tragicznym wypadku w Miedzianej Górze

Parafianie z Makoszyna łączą się w modlitwie i współczuciu dla rodzin ofiar po tragicznym wypadku, do którego doszło w ubiegłą sobotę na drodze krajowej 74 w pobliżu toru wyścigowego w Miedzianej Górze. Zginęły w nim trzy siostry w wieku 37, 36 i 25 lat oraz dwuletnia córeczka jednej z nich. Pogrzeb ofiar odbędzie się w piątek 25 maja.

18:23 / 22-05-2018

Kielce: jutro 75. rocznica zamordowania 45 dzieci żydowskich przez Niemców

Uroczystość z okazji 75. rocznicy zamordowanych w maju 1943 r. przez Niemców 45 dzieci żydowskiego pochodzenia odbędzie się 23 maja na cmentarzu żydowskim w Kielcach. Organizatorem jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

19:05 / 20-05-2018

Kielce: konferencja „Dialogi o religii” – debiut podczas SacroExpo (zapowiedź)

Siostra Małgorzata Chmielewska, dr Tomasz Terlikowski i ks. dr Mirosław Tykfer będą uczestnikami konferencji o Kościele, która towarzyszy tegorocznej edycji największych w Europie Środkowej targów sakralnych SACROEXPO. Konferencja odbędzie się 11 czerwca w Targach Kielce, w pierwszym dniu wydarzenia targowego. Targi potrwają od 11 do 13 czerwca.

18:36 / 19-05-2018

Kielce: 600 osób na majówce rowerowej z bp. Florczykiem

600 osób uczestniczyło w XIII Rodzinnej Majówce Rowerowej, którą jak co roku poprowadził bp Marian Florczyk. W tym roku biskupowi dotarcie do celu uniemożliwił niegroźny wypadek na trasie, wskutek którego duchowny został odwieziony do szpitala na rutynowe badania.

15:39 / 19-05-2018

Piekoszów: 25 lat Domu dla Niepełnosprawnych Caritas, jednego z największych w Polsce

Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, prezentacje multimedialne i filmy „ku po pokrzepieniu serc” opowiadające o 25. latach instytucji, krakowski teatr, nowa publikacja, świadectwa i śpiewy „piekoszowskich przebojów” – złożyły się na obchody ćwierćwiecza Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, który skupia osoby z całej Polski.

15:25 / 18-05-2018

Ojciec Jan Kłoczowski laureatem medalu Per Artem ad Deum

Teolog i filozof o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski i rosyjski reżyser Aleksander Sokurow dołączyli do grona uhonorowanych Medalem Papieskiej Rady ds. Kultury, który jest przyznawany jest podczas Targów SacroExpo już od 13 lat. Prestiżową nagrodę przyznaje Papieska Rada ds. Kultury za osiągnięcia, które w istotny sposób przyczyniają się do pogłębiania dialogu różnych kultur i religii. Uroczysta gala odbędzie się 11 czerwca.

11:58 / 17-05-2018

Kielce: wkrótce Targi SacroExpo – największe wydarzenie na styku sacrum i biznesu

Nietypowe połączenie sztuki sakralnej i biznesu to myśl przewodnia najważniejszego obecnie wydarzenia branży sakralnej w Europie, czyli Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SactroExpo. Jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie komercyjne i kulturalne zaplanowano w Targach Kielce od 11 do 13 czerwca.

1 2 3 347
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.