Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Kielecka

19:24 / 19-11-2017

Kielce: w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn obchodzono Światowy Dzień Ubogich

Msza św. w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn, spotkanie parafialnych kół Caritas i złożenie darów dla osób w potrzebie, wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, integracyjna agapa oraz tzw. Tytka Charytatywna, złożyły się na organizowane dzisiaj po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Ubogich. Wydarzenie miało miejsce w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn.

15:20 / 19-11-2017

Skała k. Krakowa: bł. Salomea została ogłoszona patronką ufundowanego przez siebie miasta

Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, uroczysta sesja Rady miejskiej, spektakle, wystawy, przyznanie tytułów i statuetek złożyły się na trwające 18 i 19 listopada uroczystości ogłoszenia patronką miasta Skała k. Krakowa – bł. Salomei Piastówny – księżnej, klaryski i fundatorki miasta. W tym roku Skała świętuje jubileusz 750-lecia założenia.

14:14 / 18-11-2017

Skorzeszyce: zakończyły się ogólnopolskie rekolekcje duszpasterzy sportowców

Ponad 60 księży uczestniczyło w zakończonych dziś czterodniowych rekolekcjach duszpasterzy sportowców. Inicjatorem spotkań jest od lat bp Marian Florczyk – delegat KEP ds. duszpasterstwa sportowców. Rekolekcje zorganizowane w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej im. abp Jerzego Matulewicza.

11:52 / 18-11-2017

Kielce: ok 12 tys. zł dla Polonii

Podsumowano zbiórkę zorganizowaną przez środowisko wspomagające Polaków na Kresach – łącznie ok. 12 tys. zebrali członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowowschodnich, kieleccy licealiści oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach im. Orląt Lwowskich. Zbiórka została przeprowadzona we Wszystkich Świętych.

20:45 / 16-11-2017

Chęciny: konferencja naukowa rozpoczęła obchody 75. rocznicy likwidacji getta

Konferencja „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, wystawa o dawnych sztetlach i koncert „Przy szabasowych świecach” złożą się na trwające 16 i 19 listopada obchody 75. likwidacji getta w Chęcinach. Gmina Chęciny zorganizowała je pod hasłem „Żydzi w historii i kulturze Chęcin – przeszłość, pamięć, teraźniejszość”.

21:57 / 15-11-2017

Kielce: 290 lat seminarium duchownego – najstarszej uczelni w mieście

Z okazji jubileuszu 290. rocznicy powołania seminarium duchownego w Kielcach, które było erygowane dekretem bp. Felicjana Szaniawskiego, środowisko profesorów uczelni zaprasza na sympozjum naukowe, poświęcone wybitnym postaciom – homiletom i kaznodziejom, kapłanom represjonowanym przez władze komunistyczne, czy mecenasom sztuki. Sympozjum odbędzie się 25 listopada w auli WSD.

11:39 / 15-11-2017

Kielce: film o Brunonie Schulzu w 75. rocznicę śmierci pisarza (zapowiedź)

Projekcja filmu „Bilder finden” („Odnaleźć obrazy”) o Brunonie Schulzu zorganizowana w ramach obchodów 75. rocznicy tragicznej śmierci pisarza, odbędzie się 19 listopada w Kielcach. Pokaz filmu Benjamina Geisslera będzie częścią międzynarodowego wydarzenia „100 kin wspomina Brunona Schulza”. Znakomity pisarz zginął w Drohobyczu zastrzelony przez gestapowca.

13:52 / 14-11-2017

Kielce: po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Ubogich

Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn, spotkanie parafialnych kół Caritas i złożenie darów dla osób w potrzebie, wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, integracyjna agapa oraz tzw. Tytka Charytatywna, złożą się na organizowane po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Ubogich, które zaplanowano na niedzielę 19 listopada. Jest to odpowiedź Caritas kieleckiej na apel papieża Franciszka.

19:36 / 13-11-2017

Kielce: konferencja i warsztaty o zmniejszaniu zachorowalności na cukrzycę

Konferencja na temat programów zdrowotnych mających na celu zmniejszenie zachorowalności i przedwczesnej umieralności z powodu cukrzycy oraz bezpłatne warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki – odbyły się 13 listopada w Kielcach. Spotkania odbywały się pod hasłem „Razem koordynujmy cukrzycę”.

13:54 / 12-11-2017

Skała k. Krakowa: błogosławiona Salomea patronką ufundowanego przez siebie miasta (zapowiedź)

Bp Jan Piotrowski 19 listopada będzie przewodniczył uroczystościom ogłoszenia patronką miasta Skała k. Krakowa – bł. Salomei Piastówny – księżnej, klaryski i fundatorki miasta. W tym roku Skała świętuje jubileusz 750-lecia założenia.

1 2 3 324
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.