Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Kielecka

09:13 / 21-02-2017

Zakonnica, ksiądz i dziennikarz KAI wyróżnieni Nagrodą Miasta Kielce

Siostra Nazarena Scopelliti, przełożona Domu Zgromadzenia Sióstr Kolegium Świętej Rodziny, ks. prał. Jan Iłczyk, proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika i Andrzej Piskulak, dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej otrzymali Nagrody Miasta Kielce.

11:03 / 20-02-2017

„Cuda pod dachem” u Franciszkanów

Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Ośrodkiem San Damiano, świetlica i przedszkola Stowarzyszenia Padre, hostel „Rivotorto”, czyli charytatywne dzieła prowadzone przez ojców franciszkanów z klasztoru w Chęcinach pomogły już tysiącom osób: uzależnionym, dzieciom i rodzinom oraz ubogim. Akcja „Cuda pod dachem” ma pomóc zebrać fundusze na remont dachu, pod którym ta pomoc się odbywa.

17:28 / 19-02-2017

Kielce: 30-lecie święceń biskupich bp. Piotra Skuchy

Biskupi z Kielc, Siedlec, Sosnowca, kapłani i wierni diecezji kieleckiej i sosnowieckiej uczestniczyli dzisiaj w jubileuszu 30-lecia święceń biskupich bp. Piotra Skuchy – pomocniczego biskupa diecezji sosnowieckiej, który pochodzi z diecezji kieleckiej, gdzie wiele lat był kapłanem i m.in. prorektorem seminarium. Dziękczynnej Mszy św. w bazylice kieleckiej przewodniczył jubilat.

10:23 / 19-02-2017

Kielce: zmarła Anna Sowa, pełnomocnik prezydenta Kielc ds. osób niepełnosprawnych

Zmarła Anna Sowa, od 2003 r. pełnomocnik prezydenta Kielc ds. osób niepełnosprawnych. Poruszała się na wózku inwalidzkim, była zaangażowana w likwidowanie barier architektonicznych, sprowadzanie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego, tworzenie nowych ośrodków dla chorych. Laureatka Nagrody Miasta Kielce zmarła w wieku 62 lat.

21:47 / 17-02-2017

Kielce: ośrodek Caritas udzieli pomocy pokrzywdzonym

Od najbliższego poniedziałku fachowcy w zakresie profilaktyki i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielą bezpłatnych porad prawnych w ramach trwającego od 20 do 25 lutego Tygodnia Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

15:33 / 17-02-2017

Wiślica: ruszył remont ołtarza, prace czekają słynny Dom Długosza i dzwonnicę

Ruszyły prace przy ołtarzu głównym w bazylice w Wiślicy, spowolnieniu natomiast uległy prace przy Domu Długosza. Na pilny remont czeka dzwonnica z XV wieku. Ołtarz główny bazyliki kolegiackiej w Wiślicy został już przekazany do pracowni konserwatorskiej w Krakowie, która przeprowadzi jego renowację i złocenie.

17:20 / 16-02-2017

Diecezja kielecka spędzą „trzeźwe” ostatki

Kieleckie wspólnoty Oazy Rodzin, „Zarażę Cię Bogiem ” oraz grupa osób niepełnosprawnych w ostatnich dniach lutego organizuje bezalkoholowe bale karnawałowe. W tym roku pretekstem do abstynencji jest obchodzony w tym czasie Narodowy Tydzień Trzeźwości.

09:14 / 16-02-2017

Bp Piotrowski: dar abstynencji jest cenny

„Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości” – napisał bp Jan Piotrowski z okazji rozpoczynającego się 26 lutego 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Komunikat biskupa kieleckiego będzie odczytany w niedzielę 19 lutego.

11:51 / 14-02-2017

Chmielnik: rozszerzona formuła konkursu „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku mogą dołączyć do uczestników wojewódzkiego konkursu „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, adresowanego dotąd do uczniów szkół wszystkich szczebli w województwie świętokrzyskim. Organizatorom zależy na jak największej liczbie świadectw i relacji, tym bardziej, że ubywa osób pamiętających żydowskich sąsiadów.

16:02 / 13-02-2017

Diecezja kielecka: parafie coraz chętniej transmitują Msze św. przez internet

Parafie coraz chętniej transmitują Msze św. przez internet jako alternatywę dla osób, które z różnych względów, np. zdrowotnych, nie mogą być w kościele albo dla zamieszkałych za granicą.

1 2 3 294
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.