Diecezja kielecka

Zobacz dane teleadresowe diecezji kieleckiej

Kielce: „Betlejem w Kielcach” – wyjątkowy koncert z udziałem gwiazd 2017-01-21

W piątkowy wieczór blisko 2, 5 osób wysłuchało w Hali Legionów koncertu pt. „Betlejem w Kielcach”, kolędując z artystami i dzieląc się opłatkiem. Kielce znalazły się na trasie 12 miast, w których zorganizowano wielki koncert bożonarodzeniowy z cyklu „Betlejem w Polsce” Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na projekt „Głodnych nakarmić”.

Więcej...

Jerozolima: naczelny rabin Polski umieścił błogosławieństwa kielczan w Ścianie Płaczu 2017-01-20

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich, umieścił w Ścianie Płaczu w Jerozolimie kartki z błogosławieństwami, jakie wypisali uczestnicy uroczystości otwarcia „pokoju błogosławieństw”, które odbyło się 15 stycznia br. w Kielcach. Wydarzenie odbyło się w ramach Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Rabin Schudrich towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w jego oficjalnej wizycie w Izraelu.

Więcej...

Kielce: nabożeństwo ekumeniczne na Karczówce 2017-01-20

Refleksja nad Biblią i dziejami reformacji, wystawa o Biblii, koncert kolęd, nabożeństwo Słowa Bożego w kościele klasztornym na Karczówce - to kolejne wydarzenie kieleckich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Więcej...

Kielce: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu 2017-01-19

Modlitwa przy pomniku Menroa oraz projekcja filmów „Historia Ireny Sendlerowej”, „Przy Planty 7/9” – złożą się na obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, które odbędą się 27 stycznia br. w Kielcach.

Więcej...

Kielce: inauguracja Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2017-01-18

Nabożeństwo Słowa Bożego w kościele ewangelicko-metodystycznym rozpoczęło dzisiaj obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kielcach. - Reformacja podkreśla zbawienie poprzez wiarę w Jezusa i jego naukę – powiedział ks. Janusz Daszuta, który przewodniczył modlitwie.

Więcej...

Kościół w Polsce obchodził XX Dzień Judaizmu 2017-01-18

Kościół w Polsce obchodził XX Dzień Judaizmu

Współczesny świat znajduje się na zakręcie historii, trzeba na nowo pokazać światu ład Ewangelii - powiedział rabin prof. Abraham Skórka w Kielcach, gdzie we wtorek odbyły się centralne obchody Dnia Judaizmu. W programie organizowanego po raz 20. międzyreligijnego spotkania znalazło się nabożeństwo biblijne, modlitwa za ofiary pogromu kieleckiego oraz żydowsko-chrześcijańska dyskusja. Kolejny, 21. Dzień Judaizmu odbędzie się w Warszawie.

Więcej...

Kielce: wspólne nabożeństwo biblijne Żydów i chrześcijan w Dniu Judaizmu 2017-01-17

Najważniejszym elementem modlitewnym XX Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Kielcach było nabożeństwo biblijne w bazylice katedralnej, z udziałem biskupów katolickich, duchownych innych Kościołów chrześcijańskich oraz delegatów społeczności żydowskiej. XXI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce odbędzie się w Warszawie - zapowiedział bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem.

Więcej...

Kielce: otwarcie wystawy „Nasi sąsiedzi - Żydzi” podczas ogólnopolskiego Dnia Judaizmu 2017-01-17

Z okazji obchodów XX Dnia Judaizmu w Kielcach w Muzeum Diecezjalnym, bp Jan Piotrowski oraz wiceambasador Izraela Ruth Cohen–Dar, otworzyli wystawę „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, obrazującą w fotografiach, dokumentach i relacjach sąsiedztwo polsko –żydowskie na Kielecczyźnie.

Więcej...

Bp Cisło w Dniu Judaizmu: bez Jana Pawła II dialog nie przybrałby takiego tempa 2017-01-17

- Nie wiem czy bez Jana Pawła II dialog przybrałby takie tempo i przyniósł takie owoce, jakie dziś mamy - powiedział bp Mieczysław Cisło podczas centralnych obchodów Dnia Judaizmu, którego gospodarzem w tym roku są Kielce.

Więcej...

Rabin Skórka w Kielcach: światu trzeba na nowo pokazać ład Ewangelii 2017-01-17

Współczesny świat znajduje się na zakręcie historii, trzeba na nowo pokazać światu ład Ewangelii - powiedział dziś w Kielcach rabin prof. Abraham Skórka podczas centralnych obchodów Dnia Judaizmu. Rektor Latynoamerykańskiego Seminarium Rabinicznego w Buenos Aires wskazywał, że światu zagraża dziś m.in. walczący ateizm.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook