Kielecka

17:45 / 22-09-2018

Kielce: piętnastu uczniów otrzyma stypendium im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka

Piętnastu uczniów uczęszczających do szkół na terenie diecezji kieleckiej otrzyma stypendia im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka. W sobotę 29 września w auli Kurii diecezjalnej bp Marian Florczyk wręczy stypendia osobom, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

10:32 / 21-09-2018

Zrekonstruowano papamobile z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Już od dzisiaj w Muzeum Samochodu Papieskiego JP 2 przy ul. Cmentarnej w Cedzynie k. Kielc można oglądać replikę samochodu papieskiego używanego podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

14:32 / 20-09-2018

Bp Piotrowski: owocem modlitwy różańcowej jest siła i radość

„Owocem odmawiania modlitwy różańcowej jest radość ze spełnionych obowiązków i siła do stawiania czoła nieuniknionym trudnościom” – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski, zapraszając wiernych do Włoszczowy na jubileuszową X Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Całodzienne spotkanie odbędzie się 6 października w sobotę w sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Komunikat biskupa jest odczytywany w kościołach i kaplicach diecezji kieleckiej.

15:13 / 19-09-2018

Abp Mokrzycki w Sobkowie: Jan Paweł II trwał na kolanach przed Bogiem

Św. Jan Paweł II trwał na kolanach przed Bogiem, żył tylko dla Boga, a jego niezwykłość i moc płynęły z głębokiej z Nim łączności – mówił dzisiaj w homilii abp Mieczysław Mokrzycki, przewodnicząc Mszy św. w kościele św. Stanisława w Sobkowie, z okazji nadania imienia Jana Pawła II szkole podstawowej i wprowadzenia relikwii patrona.

15:52 / 18-09-2018

Bp Florczyk na spotkaniu z 2 tys. pierwszoklasistów

W Hali Legionów w Kielcach odbyło się spotkanie uczniów szkół podstawowych z biskupem Marianem Florczykiem. Duchowny poświęcił blisko 2 tys. tornistrów.

12:55 / 17-09-2018

Miechów: zakończenie V Dni Jerozolimy

Duchowość pasyjno-rezurekcyjna zakotwiczona jest w wierze w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a zmartwychwstanie wyznacza nasz stosunek do krzyża. Znacie doskonale to biblijne sformułowanie: gdyby Chrystus nie Zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara – mówił w homilii abp Józef Kowalczyk Prymas Senior, przewodnicząc w niedzielę Mszy św. w miechowskiej bazylice na zakończenie V Dni Jerozolimy.

08:23 / 17-09-2018

Jędrzejów: Marsz i Księga Pamięci na zakończenie Tygodnia Tolerancji i Dialogu Kulturowego

Pokojowy Marsz Pamięci ulicami dawnego getta, prezentacja Księgi Pamięci jędrzejowskich Żydów, wspomnienia i koncerty w Muzeum im. Przypkowskich zakończyły trwający od 10 września Tydzień Tolerancji i Dialogu Kulturowego, dedykowany dawnej społeczności żydowskiej. Mieszkańcy Jędrzejowa licznie stawili się na obchodach – dzisiaj przypada 76. rocznica likwidacji getta w Jędrzejowie.

21:14 / 15-09-2018

Chmielnik: w dawnej synagodze o żydowskich organizacjach skautowych i poezji sztetla

Panel historyczny o dziejach skautingu żydowskiego w II RP, promocja wierszy z tomiku „Jak w Arce Noego” oraz miejski rajd po śladach żydowskiego sztetla z czasów odzyskiwania niepodległości sto lat temu, złożyły się na całodzienne wydarzenie pn. „Niepodległa dla wszystkich”. Spotkanie zorganizował Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w dawnej chmielnickiej synagodze.

20:27 / 15-09-2018

Bp Florczyk odkrywał z piechurami „Kielce mniej znane”

Po śladach niepodległości odbyła się siódma edycja rajdu odbywanego z inicjatywy i z udziałem bp. Mariana Florczyka pn. „Kielce mniej znane”, z udziałem kilkudziesięciu osób.

11:26 / 15-09-2018

Kielce: dobre kino o motywach izraelskich w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu

Pokazy filmów z Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, które miały swoją premierę w latach 2016-2017, ruszają 18 września w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach. Organizatorem pokazu jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego wraz z Żydowskim Muzeum Galicja.

1 2 3 359
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.