Kielecka

21:24 / 19-10-2018

Bp Kaleta: bł. ks. Popiełuszko uczy, że każdy powinien być człowiekiem sumienia

Przykład bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczy, że każdy z nas powinien być człowiekiem sumienia, którego nie można skrzywić, kupić, zastraszyć – mówił dzisiaj w kieleckiej bazylice bp Andrzej Kaleta, przewodnicząc Mszy św. w 34. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

17:07 / 18-10-2018

W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny

Wszystkie parafie diecezji kieleckiej włączają się – poprzez katechezy, specjalne animacje, pogadanki i spotkania z misjonarzami – w Tydzień Misyjny, który rozpocznie Światowy Dzień Misyjny w niedzielę 21 października. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Pełni Ducha i posłani”.

19:57 / 17-10-2018

Kielce: naukowo o bp. Kaczmarku w 80. rocznicę jego ingresu do katedry kieleckiej

W 80. rocznicę ingresu do katedry kieleckiej środowisko Wyższego Seminarium Naukowego oraz twórcy filmu biograficznego zapraszają na sesję popularno-naukową o bp. Czesławie Kaczmarku, która odbędzie się 23 października w gmachu WSD. W programie wydarzenia jest ponadto Msza św. i projekcja fabularyzowanego dokumentu o jednym z najtragiczniej zapisanych biskupów w dziejach Kościoła polskiego.

19:06 / 17-10-2018

Michniów: ostatni etap prac przy unikatowym Muzeum Martyrologii Wsi Polskich

10 mln zł to koszt dokończenia budowanego w Michniowie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Ostatni etap trwających blisko rok prac wykona warszawska firma Erekta Budownictwo. Prace obejmują wykończenie obiektu, przygotowanie multimedialnej wystawy stałej i sali przeznaczonej do organizowania wystaw czasowych. Dzisiaj Muzeum Wsi Kieleckiej – organ prowadzący placówkę, podpisało stosowne umowy.

21:33 / 15-10-2018

Bp Piotrowski: nie szukajmy rekordów w pontyfikacie Jana Pawła II

Wzorem świata, nie szukajmy sensacji i rekordów w tym pontyfikacie, ale szukajmy dobra i świętości – powiedział w poniedziałek w kieleckiej bazylice bp Jan Piotrowski, przewodnicząc uroczystej Eucharystii w przeddzień 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

21:18 / 15-10-2018

Kielczanie modlili się w intencji dzieci utraconych

Eucharystia przy ołtarzu z białą trumienką i wymowną dekoracją była dzisiaj sprawowana w kieleckim kościele Chrystusa Króla za dzieci utracone i nienarodzone, z udziałem dość licznie przybyłych parafian oraz wiernych z innych parafii, m.in. z Bielin.

16:16 / 15-10-2018

Kielce: zagrożona kwesta na cmentarzach – brakuje wolontariuszy

Zaledwie kilkanaście osób zgłosiło się do kwestowania na kieleckich cmentarzach podczas Wszystkich Świętych, którego celem jest ratowanie zabytkowych nagrobków nekropolii. Do kilkudniowej kwesty potrzeba co najmniej 400 osób. Dzięki zebranym podczas jej 25. edycji funduszom i wsparciu ze strony miasta udało się przeprowadzić renowację blisko 400 zabytkowych nagrobków.

23:16 / 14-10-2018

Niewidomi aktorzy zagrali sztukę Karola Wojtyły

Tylko trzech aktorów profesjonalnych oraz grupa niewidzących i niedowidzących zostały zaangażowane w projekt teatralny na podstawie sztuki Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Spektakl odbędzie się w czwartek 18 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

13:31 / 14-10-2018

Diecezja kielecka: XVIII Dzień Papieski

Pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” trwa dzisiaj w kościołach diecezji XVIII Dzień Papieski. Zbiórki na wsparcie stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia odbywają się we wszystkich parafiach w diecezji kieleckiej.

21:00 / 13-10-2018

Kielce: diecezjalne spotkanie stowarzyszeń i ruchów katolickich

Reprezentacje 25 stowarzyszeń, wspólnot i ruchów katolickich uczestniczyły dzisiaj w diecezjalnym spotkaniu pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, które odbyło się w kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach.

1 2 3 362
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.