Kielecka

19:19 / 23-01-2018

Kielce: wystawa o Stefanie Kisielewskim – „intelektualnym chuliganie”

„Głową w ścianę. Stefan Kisielewski – historia intelektualnego chuligana” to tytuł wystawy, którą można aktualnie oglądać w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Wystawa poświęcona jednemu z najznamienitszych publicystów polskich XX wieku, potrwa do 28 lutego.

08:56 / 23-01-2018

Kielce: 1,6 mln zł na ochronę m.in. sakralnych zabytków

Uporządkowanie polityki w zakresie ochrony zabytków i zarządzania dziedzictwem kulturowym, związanym m.in. z obiektami sakralnych – to główny cel przyjętego przez miejskich radnych „Gminnego programu opieki nad zabytkami Miasta Kielce na lata 2018-2021”.

16:33 / 21-01-2018

Kielce: obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

Marsz pamięci na Karczówkę szlakiem powstańców, uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, salwa honorowa i Apel Pamięci przy Pomniku Powstańców Styczniowych obok klasztoru oraz powstańczy poczęstunek – złożyły się na kieleckie obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

12:31 / 21-01-2018

Diec. kielecka i radomska: rocznica powstania styczniowego

Marsze historyczne, rekonstrukcje, modlitwa w m.in. w Szydłowcu, Suchedniowie, Michniowie, Wąchocku, Bodzentynie to wydarzenia – trwających wczoraj i dzisiaj obchodów 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego na Kielecczyźnie, w obrębie diecezji kieleckiej i radomskiej. Zakończą się jutro 21 stycznia w Kielcach na Karczówce.

18:59 / 20-01-2018

Diecezja kielecka: peregrynacja relikwii i ikony bł. Bartolo Longo

Parafie diecezji kieleckiej z początkiem lutego staną się miejscem peregrynacji relikwii oraz ikony bł. Bartolo Longo – apostoła różańca, żyjącego na przełomie XIX i XX wieku w Pompejach koło Neapolu.

18:38 / 19-01-2018

Kielce: młodzież w debacie o biskupie Czesławie Kaczmarku

Spotkanie młodzieży z kilku kieleckich szkół w Wyższym Seminarium Duchownym, projekcja filmu o bp. Czesławie Kaczmarku – więźniu i ofierze pokazowego procesu w latach 50. i dyskusja o jego życiu – złożyły się na dzisiejsze spotkanie o jednej z najważniejszych postaci Kościoła w powojennej Polsce.

21:35 / 18-01-2018

Pastor Jeziernicki: słowa „Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie…” brzmią dziś w Europie szczególnie

Słowa Ewangelii „Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie…” brzmią szczególnie w Europie w tym czasie – powiedział w czwartek pastor Andrzej Jeziernicki, naczelny prezbiter Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej w Kielcach, głosząc słowo do wiernych podczas nieszporów ekumenicznych inaugurujących Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nieszporom przewodniczył bp Jan Piotrowski.

16:23 / 17-01-2018

Kielce: proboszczowie ostrzegają przed zagrożeniami pożarem i zaczadzeniem

Kuria Diecezjalna w Kielcach na prośbę Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy, po uzyskaniu aprobaty biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, zachęca i apeluje o podanie w ramach ogłoszeń parafialnych oraz umieszczenie na tablicy ogłoszeń komunikatu Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z zagrożeniami pożarem i zaczadzeniem we wzmożonym sezonem ogrzewczym.

21:57 / 16-01-2018

Chmielnik: Dzień Judaizmu z debatą o pokoju

Debata pomiędzy delegatami Judaizmu i Kościołów różnych wyznań dotycząca istoty pokoju, otwarcie wystawy „Kościół wobec Zagłady Żydów na Kielecczyźnie”, panel konferencyjny, śpiewa psalmów, ogłoszenie konkursu i degustacja kuchni inspirowanej tradycją sztetli – tak w dawnej synagodze w Chmielniku, obchodzono we wtorek 16 stycznia Dzień Judaizmu.

20:39 / 15-01-2018

Kielce: dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów – spotkanie w ramach Dnia Judaizmu

O tym, dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów mówił prof. Jan Grosfeld w ramach obchodów Dnia Judaizmu 15 stycznia w Kielcach. Spotkanie zorganizowane w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego cieszyło dużym zainteresowaniem kielczan.

1 2 3 333
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.