Nie obrażajcie się na Kościół - rekolekcje dla związków niesakramentalnych

dziar, Kielce, 2009-03-28

- Nie obrażajcie sie na Kościół po rozwodzie, jesteście ważną część jego wspólnoty - mówił ks. Witold Świąder do blisko 250 uczestników rekolekcji dla osób rozwiedzionych i związków niesakramentalnych, które odbyły się w kościele św. Józefa w Kielcach 26–28 marca. Nauki głosił ks. Witold Świąder, który na co dzień prowadzi ośrodek rekolekcyjny „Wyspa” na terenie parafii Piasek Wielki. Członkowie duszpasterstwa sami poprosili księdza o rekolekcje, po wizycie na popularnej w diecezji „Wyspie”.

Podczas trzech spotkań ks. Świąder mówił o miłości Boga, która sięga poza grób. Podkreślał, że podczas rekolekcji każdy ma szansę „dotknąć Boga bardzo głęboko”. On dla wszystkich „rozmontowuje zło przez miłość”. Wystarczy czytać Ewangelię, aby znaleźć ukazane przez Jezusa „poplątane życiorysy ludzkie”. Jezus podczas ziemskiego bytowania otaczał się grzesznikami, ponieważ kochał i kocha każdego. – Szansą zbawienia jest spojrzenie na krzyż z miłością – mówił rekolekcjonista.

Uczestnicy rekolekcji wzięli udział w przygotowanym dla nich nabożeństwie światła, krzyża oraz w Eucharystii. Sami opracowali i prowadzili rozważania Drogi Krzyżowej oraz specjalne śpiewniki na rekolekcje.

Każdego dnia po nabożeństwach była okazja do spotkań z ks. Stanisławem Królem, ich diecezjalnym duszpasterzem i organizatorem rekolekcji, a tym samym omówienia problemów natury duchowej i prawnej albo zasygnalizowania ich na anonimowych kartkach. – Nie obrażajcie się na Kościół po rozwodzie, wy wciąż jesteście ważną częścią jego wspólnoty – mówił duszpasterz, zachęcając szczególnie do komunii duchowej.

To już szóste rekolekcje dla osób rozwiedzionych i par niesakramentalnych. Środowisko spotyka się co dwa tygodnie w grupie kilkudziesięciu osób, aby przede wszystkim pogłębiać swoją wiarę w katechezie dla dorosłych. – Obecny rok poświęciliśmy sakramentom - mówi KAI ks. Król.

Szacuje się, że w samych Kielcach żyje ok. 20 tys. osób rozwiedzionych lub żyjących w związkach niesakramentalnych.

Komentarze (1)

Joanna

6 lat, 11 miesięcy temu

Bardzo cieszę się,że dotarłam do tych stron.Sama jestem rozwiedziona i te problemy mnie nurtują.Cieszy mnie,że Kościół nie odrzuca ludzi,którzy i tak przeżyli ogromny dramat fiaska i rozpadu ich rodziny-nie zawsze będąc winnymi.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook