Bp Piotrowski zaprasza diecezjan do dziękczynienia za dar życia konsekrowanego

dziar, Kielce, 2016-01-17

Biskup kielecki w specjalnym komunikacie zaprasza do udziału w ważnych wydarzeniach związanych z życiem konsekrowanym: zakończenia Roku Życia Konsekrowanego, co nastąpi w bazylice kieleckiej 31 stycznia oraz do klasztoru franciszkanów w Chęcinach, gdzie 2 lutego zaplanowano dziękczynienie za beatyfikację dwóch franciszkanów, zamordowanych za wiarę w Peru. Komunikat będzie odczytywany w kościołach w niedzielę 24 stycznia. Biskup przypomina w nim, że w 2014 r. papież Franciszek zaprosił Kościół do przeżywania Roku Życia Konsekrowanego.

„Różnorodność form życia konsekrowanego i jego charyzmatów ubogaca Kościół i jego posłannictwo w świecie, co papież widzi jako owoc fantazji Ducha Świętego” - pisze bp Jan Piotrowski, cytując sformułowanie Ojca Świętego: „Fantazja Ducha Świętego zrodziła tak różne sposoby życia i działania, że nie możemy ich łatwo sklasyfikować lub umieścić w gotowych schematach”.

Zaprasza do bazyliki kieleckiej 31 stycznia na godz. 11., aby „złożyć dziękczynienie, za tak ubogacającą Kościół obecność Ducha Świętego, który rozlewa w sercach wierzących i osób konsekrowanych miłość Bożą, źródło dynamizmu życia, posługiwania i twórczej fantazji”.
Drugie zaproszenie biskupa Piotrowskiego związane jest z dziękczynieniem Kościoła kieleckiego za beatyfikację dwóch polskich franciszkanów, misjonarzy męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michał Tomaszka, którzy 9 sierpnia 1991 r. zginęli za wiarę w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto, z rąk terrorystów Świetlistego Szlaku.

„Kościół Kielecki (…) pragnie złożyć dziękczynienie Bogu za beatyfikację tych polskich misjonarzy męczenników. Wspólnie z ojcami franciszkanami uczynimy to 2 lutego, w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w kościele franciszkanów w Chęcinach o godz. 17.30” – pisze biskup.

Zaproszenia zawarte w komunikacie biskup kieruje do całego Kościoła kieleckiego, do osób konsekrowanych, do kapłanów i świeckich.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook