Kielce: ok. 400 dzieci spędza ferie zorganizowane przez Caritas

dziar, Kielce, 2016-01-26

Blisko 400 dzieci spędza zimowe ferie korzystając z oferty Caritas kieleckiej, z czego ok. stu to uczestnicy stacjonarnego wypoczynku zimowego w Zakopanem i Kaczynie, a ok. 300 - półkolonii, które odbywają się w świetlicach środowiskowych i ogniskach wychowawczych.

„Poza typową ofertą wypoczynkową i sportową, turnusy stacjonarne spełniają także cele profilaktyczne, ucząc dzieci np. reagowania w sytuacjach przemocy, radzenia sobie ze stresem, zagrożeń wobec uzależnień, w tym od Internetu” – mówi KAI ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas kieleckiej. Organizatorzy zadbali także o wyprawy na basen, wyjścia do kina, zajęcia na świeżym powietrzu.

Z turnusów w Zakopanem i Kaczynie korzystają dzieci z powiatów buskiego i kieleckiego.

Caritas zorganizowała także półkolonie na bazie świetlic i ognisk wychowawczych, w m.in. Kielcach, Jędrzejowie, Mniowie, Chmielniku, Cudzynowicach, Desznie, Ślęcinie. Zajęcia obfitują w ciekawe zabawy, konkursy, projekcje filmowe oraz wycieczki pozwalające na odkrywanie piękna najbliższej okolicy. Są realizowane w godz. od 9 do 14.

Turnusy zimowe zostały zorganizowane ze środków własnych Caritas pochodzących z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego oraz stowarzyszenia „Razem dzieciom” z Buska - Zdroju.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook