Kielce: bp Jan Piotrowski debatował z młodzieżą kielecką

dziar, kielce, 2016-02-04

Bp Jan Piotrowski spotkał się z młodzieżą szkół kieleckich w Domu Kultury Zameczek na debacie, zorganizowanej w ramach cyklu „Ludzie i ich pasje”. Księdza biskupa pytano o dzieciństwo, pracę misyjną, stosunek do „innych religii” oraz o plany i marzenia.

Bp Piotrowski nazwał spotkanie „bardzo wartościowym” oraz „ciekawym rodzajem świadectwa”. Porównał je do spotkania z przyjacielem, któremu można zaufać. – „Im lepiej się poznajemy tym więcej mamy do siebie zaufania” – mówił.

Pytany przez młodzież o odmienność kulturową i religijną, wspominał posługę misyjną w Afryce i Ameryce Środkowej. Zauważył, że podczas pracy w Afryce nauczył się, że różnorodność kultur utrudnia zrozumienie drugiego człowieka i by to pokonać, trzeba najpierw przełamać strach. „Naszym wspólnym nieszczęściem jest fakt, że boimy się siebie nawzajem. Ja przestałem się bać ludzi, co stało się moim sukcesem w pracy misyjnej. Dlatego ważne są takie rozmowy, jak dzisiaj” – mówił bp Piotrowski.

Spotkanie z biskupem Piotrowskim zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach im. Danuty Siedzikówny „Inka” oraz V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego.

Na debaty do „Zameczku” z cyklu „Ludzie i ich pasje” zapraszane są osoby związane z Kielcami i regionem, m.in. politycy, artyści, lekarze, dziennikarze, znane osobistości. Debaty są kierowane do młodzieży szkół średnich. „Młodzi ludzie, którzy stoją u progu ważnych wyborów życiowych potrzebują odpowiednich wzorów i wskazówek” - mówiła Teresa Wołczyk-Rosołowska, dyrektor Domu Kultury „Zameczek”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook