Kielce: całonocna Droga Krzyżowa z Kielc na św. Krzyż (zapowiedź)

dziar, Kielce, 2016-02-15

Całą noc 37-kilometrowanego marszu w Górach Świętokrzyskimi mają przed sobą uczestnicy Nocnej Drogi Krzyżowej, która w piątek 26 lutego wyruszy z kościoła w Kielcach – Dąbrowie, a zakończy się na św. Krzyżu w sobotę 27 lutego. Wydarzenie pod hasłem „Okazuje miłość do końca” organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

„Całe to niełatwe przedsięwzięcie ma wzbudzić w uczestnikach refleksję nad życiem. Nocny przemarsz 37 km to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą oderwać się od codziennego zabiegania i pogłębić relację z Panem” – mówi ks. Marek Blady, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM).

Tego typu nocna Droga Krzyżowa jest organizowana przez KSM po raz drugi. W 2015 roku, pomimo obaw organizatorów, wzięło w niej udział blisko 180 osób, w tym wierni z całej diecezji, a nawet z Warszawy i Krakowa.

„Trasa jest bardzo trudna, ze względu na jej długość, różnice wysokości, czas przemarszu, nocną porę, ale gdy się dojdzie do celu - radość jest nie do opisania, dlatego naprawdę warto podjąć to wyzwanie” – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach – Dąbrowie w piątek, 26 lutego 2016 r. o godz. 20.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Po Mszy św. rozpocznie się przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, wraz z rozważaniem tekstów Drogi Krzyżowej. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest o godz. 8.00 w sobotę, 27 lutego.

Organizatorzy chcą zarazem promować region świętokrzyski. Trasa będzie prowadziła przez rdzenne Góry Świętokrzyskie – miejsca znane z historii i literatury, uwiecznione np. przez Stefana Żeromskiego.
Pielgrzymi przejdą przez następujące miejscowości: Dąbrowa, Domaniówka, Masłów, Klonówka, Dąbrówka – Ameliówka, Radostowa, Wymyślona – Przełęcz Krajeńska, Św. Katarzyna, Łysica, Kakonin, Przełęcz Hucka, Święty Krzyż.

Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu, należy zaakceptować regulamin i dokonać zapisu. Odbywa się to za pośrednictwem strony internetowej: www.kielce.ksm.org.pl

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook