Kazimierza Wielka: indywidualne w regionie przygotowania do ŚDM

dziar, Kazimierza Wielka, 2016-02-16

Jako jedyny w regionie powiat kazimierski przygotowuje się do ŚDM wykraczając terminem poza etap diecezjalny - łącznie wydarzenie potrwa tam od 21 do 31 lipca. – „Powiat kazimierski to wielka sypialnia dla uczestników Światowych Di Młodzieży w Krakowie, konieczny jest także dla nich wieczorny program w miejscach noclegów” – tłumaczy Katarzyna Bernat, pełnomocnik wojewody świętokrzyskiego ds. organizacji ŚDM.

W powiecie kazimierskim zatrzyma się dodatkowo ok. 6–8 tys. uczestników ŚDM, w całym województwie świętokrzyskim – ok. 12 tys. osób.

W Kazimierzy Wielkiej od 25 do 31 lipca planowane są trzy spotkania z dużą liczbą uczestników. Pierwsze – nad zbiornikiem retencyjnym, gdzie będzie głoszona katecheza ze specjalnie zbudowanej barki. Drugie spotkanie przewidziane jest na rynku w Kazimierzy, adresowane głównie do miejscowej ludności, a kolejne – w parku miejskim. Będą to katechezy głoszone przez księży biskupów w językach, którymi będą mówili pielgrzymi.
Ponadto na rynku odbędzie się tzw. Festiwal Młodych, gdzie będą koncertowały zaproszone zespoły muzyczne.
- Planujemy także, aby na specjalnie ustawionym telebimie odbyła się transmisja z Krakowa wszystkich wydarzeń z udziałem papieża Franciszka. Światowe Dni Młodzieży w naszym mieście będą także na pewno wielką promocją regionu – uważa burmistrz Adam Bodzioch.

Do przygotowań włącza się m.in. parafia Kazimierza Wielka. W 2015 r. w Dzień Matki rozprowadzano na ten cel kwiaty przed kościołem, na Dzień Ojca – czekoladowe ciastka. Na rok 2016 został wydany Kalendarz Dekanalny, w którym historia dekanatu została przetłumaczona na 10 języków.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook