Piekoszów: księża organizują akcję honorowego oddawania krwi w Roku Miłosierdzia

dziar, Piekoszów, 2016-03-10

W niedzielę 13 marca przy Domu dla Niepełnosprawnych Caritas w Piekoszowie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi, której dramatycznie brakuje w regionie. Kapłani z Piekoszowa odpowiadają w ten sposób na apel bp. Jan Piotrowskiego, w którym prosi on o wrażliwość na tę sprawę, szczególnie w Roku Miłosierdzia.

„Każdy, kto chciałby podzielić się cząstką siebie z potrzebującymi będzie mógł to uczynić w godzinach od 8 do 14. Tak uczył nas św. Jan Paweł II: - „To gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia. Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata" – apelują księża z Piekoszowa.
Chętni do oddania krwi muszą mieć ze sobą dowód osobisty.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Bp Jan Piotrowski w specjalnym komunikacie z 25 lutego 2016 r. prosi o systematyczne oddawanie krwi wpisując tę inicjatywę w uczynki Roku Miłosierdzia. „Dzięki temu gestowi miłosierdzia, wiele osób będzie mogło wrócić do zdrowia i życia” – stwierdza biskup kielecki.
Zauważa, że w ostatnim czasie spada liczba czynnych krwiodawców na terenie województwa świętokrzyskiego. Przyczyną niedoboru krwi dla ciężko chorych pacjentów jest przede wszystkim wciąż wzrastające zapotrzebowanie z powodu licznych przypadków chorób, przy których wymagana jest transfuzja krwi. – „Jedynym źródłem tego bezcennego leku jest każdy zdrowy i pełnoletni człowiek” – przypomina biskup.

Przyłącza się zarazem do apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, pisząc: - „W trosce o chorych, proszę was, drodzy diecezjanie, o systematyczne honorowe oddawanie krwi dla tych, którzy jej potrzebują i na nią czekają”.

Parafia Piekoszów, w której znajduje się wielofunkcyjny Dom dla Niepełnosprawnych, gdzie leczą się tysiące chorych z całej Polski oraz przy której istnieje sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, odpowiedziała na ten apel.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook