Diecezja kielecka: 21 tys. baranków wielkanocnych trafiło do parafii

dziar, Kielce, 2016-03-13

Aż 21 tys. baranków wielkanocnych trafiło już do wszystkich parafii diecezji kieleckiej, można je także nabyć w Biurze Caritas przy Placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Środki zebrane podczas nabywania baranków przez wiernych Caritas kielecka przeznaczy na dzieła miłosierdzia.

Cukrowe baranki są od lat symbolem Wielkanocnego Dzieła Miłosierdzia Caritas. Umieszczane są w koszykach wielkanocnych wraz z innymi pokarmami, przynoszonymi do poświęcenia w Wielką Sobotę.

Cukrowy baranek nie ma określonej ceny, natomiast przyjęło się, że będzie to tyle, ile kosztuje obiad dla jednego dziecka. Akcja organizowana w okresie wielkopostnym, przypomina o potrzebach bliźnich, szczególnie doświadczonych ubóstwem i trudną sytuacją, dzieci. Tegoroczne dzieła miłosierdzia koncentrują się głównie na dożywianiu i organizacji kolonii letnich.

Kielecka Caritas prowadzi także akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Wśród dzieci rozprowadzono 18 tys. tekturowych skarbonek. Pieniądze do nich zebrane pozostaną w parafiach. Przeznaczane będą głównie na leczenie i rehabilitację.

Skarbonkę można promować poprzez katechezę, a także bezpośrednio w kościołach. Zebrane ofiary pozostają w parafiach i są przeznaczane na lokalne cele miłosierdzia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook