Kielce: 15 ton produktów zebrali wolontariusze Kieleckiego Banku Żywności

dziar, Kielce, 2016-03-15

15 ton produktów spożywczych uzyskano podczas zbiórki żywności zorganizowanej w miniony weekend przez Kielecki Bank Żywności. Jak informuje Marcin Koza – dyrektor ŚBŻ – zebrano o tonę więcej produktów niż w 2015 roku.

Wielkanocna Zbiórka Żywności została przeprowadzona w ok. 90 sklepach w 20 świętokrzyskich miastach i mniejszych miejscowościach, m.in. w Kielcach, Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Pińczowie, Włoszczowie, Suchedniowie. Żywność zbierała rekordowa liczba 1250 wolontariuszy.

Darczyńcy do specjalnie wystawionych koszy najczęściej wkładali mąkę, cukier, olej, makaron, konserwy oraz słodycze.

Obecnie zebrana żywność jest segregowana, a potem zostanie przekazana organizacjom charytatywnym, zajmującym się dożywianiem osób ubogich, hospicjom, domom samotnej matki, schroniskom, noclegowniom oraz świetlicom środowiskowym. Z pomocy skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

Wielkanocna Zbiórka Żywności to tylko jedno z działań prowadzonych przez Kielecki Bank Żywności. Jest to organizacja pożytku publicznego, która prowadzi działalność charytatywną zmierzającą do zmniejszenia obszarów niedożywienia najuboższych grup społecznych, zapobiegania marnowaniu żywności oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Kielecki Bank Żywności działa przez cały rok w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, a także poprzez odbiór darowizn od producentów i sprzedawców żywności oraz od rolników. Żywność przekazywana jest do organizacji charytatywnych na terenie regionu. Kielecki Bank Żywności w 2015 roku wsparł ponad 35 000 osób, przekazując łącznie ponad 1 600 ton żywności.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook