Nocna Droga Krzyżowa wzdłuż Małopolskiego Szlaku św. Jakuba

dziar, Kielce, 2016-03-19

25 km nocą od Czarnocina do Pałecznicy w diecezji kieleckiej przeszło ok. 400 pielgrzymów – uczestników III Nocnej Drogi Krzyżowej Małopolskim Szlakiem św. Jakuba , prowadzącej z Czarnocina przez Kobylniki, Skalbmierz, Tępoczów-Rędziny i Niezwojowice. Punktem docelowym był kościół św. Jakuba w Pałecznicy.

„Wierni wykazali się piękną postawą, a swoją motywację tłumaczyli m.in. tym, że potrzebują modlitwy w grupie, we wspólnocie” – mówi KAI ks. Marian Fatyga, proboszcz w Skalbmierzu, pomysłodawca i główny organizator nocnego nabożeństwa w drodze.

Nocną Drogą Krzyżową przeszli wierni ze Skalbmierza, liczne grupy m.in. z Kazimierzy Wielkiej, z Pałecznicy, Miechowa oraz mniejsze grupki z Kielc, Krakowa, Buska Zdroju, Pińczowa, Krosna , Jasła.
Rozpoczęto w piątek 18 marca o godz. 19 - Koronką do MB w kościele w Czarnocinie, a o północy była sprawowana Msza św. koncelebrowana w kolegiacie w Skalbmierzu, gdzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej były rozlokowane na długości 25 km wzdłuż przydrożnych krzyży i kapliczek, przy których zapalono znicze. Rozważania prowadzili pątnicy w oparciu o 14 uczynków miłosierdzia do duszy i do ciała.

Nocna Droga Krzyżowa zakończyła się dzisiaj o godzinie 5 rano w Pałecznicy. Jej organizatorami byli: parafia św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, Urząd Miasta i Gminy w Pałecznicy, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, parafia Wniebowzięcia NM Panny w Czarnocinie.

„To trzecia tego typu nocna Droga Krzyżowa zorganizowana w obrębie Małopolskiego Szlaku św. Jakuba” – dopowiada ks. Fatyga. Punktem docelowym dwóch poprzednich były sanktuaria maryjne w Zielenicach i Pałecznicy.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook