Kielce: dobiegają końca świąteczne akcje Caritas kieleckiej

dziar, Kielce, 2016-03-23

80 tys. zł ze sprzedaży baranków cukrowych, 11 ton zebranej żywności, kilkaset świątecznych paczek, które osoby ubogie i bezdomne otrzymają podczas śniadania wielkanocnego – tyle udało się zebrać Caritas kieleckiej podczas tegorocznego Wielkiego Postu.

Do parafii trafiło 21 tys. cukrowych baranków. „Dzięki ofiarności wiernych udało się zebrać ok. 80 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą zorganizować kolonie letnie oraz dożywanie dla ubogich dzieci” – podsumowuje ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

11 ton artykułów spożywczych zebrano w marcu w ponad 50 sklepach regionu. Kwestowało 950 wolontariuszy. Dzięki zbiórce co najmniej 500 paczek zostanie wręczonych osobom w potrzebie – samotnym, bezdomnym, ubogim, które spotkają się na śniadaniu wielkanocnym z biskupami w Wielką Sobotę o godz. 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury.

W marcowej zbiórce żywności w sklepach regionu uczestniczyli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, nauczyciele, pracownicy Caritas, członkowie Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracownicy i wolontariusze innych organizacji i stowarzyszeń.Świąteczne paczki są także dystrybuowane w Biurze Caritas w Kielcach oraz za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas.

Jak co roku, prowadzona była także kampania społeczna Jałmużna Wielkopostna. W ramach akcji rozprowadzono 18 tys. tekturowych skarbonek. W tym roku celem kampanii jest głównie wsparcie leczenia chorych i rehabilitacji. Skarbonki trafiły do szkół i parafii. Pieniądze zebrane w czasie Wielkiego Postu będą rozdysponowane przez Parafialne Zespoły Caritas.

Ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas kieleckiej, podkreśla, że włączenie się w akcję "Jałmużna Wielkopostna”, to wyraz solidarności z potrzebującymi i chorymi, szczególnie, jeżeli w zbiórkach brały udział całe rodziny. „Mama i tata powinni uczyć swoje dziecko, że odmawiając sobie np. słodyczy, pieniądze przeznaczone na ich zakup można przekazać dla osób potrzebujących” - mówi.

Otwarcie skarbonek odbędzie się w niedzielę Miłosierdzia Bożego - w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. W minionych latach, podczas "Jałmużny Wielkopostnej”, w parafiach diecezji kieleckiej zgromadzono każdorazowo po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook