Bp Piotrowski: każdy został objęty odkupieńczą miłością Boga

dziar, Kielce, 2016-03-26

„Każdy z nas został objęty odkupieńczą miłością, jaką Bóg nam ukazał w Jezusie Chrystusie. Tę miłość Pan Bóg komunikował człowiekowi od zawsze. Pozostała ona niezmienna, nawet, jeśli synowie i córki Izraela chodzili swoimi drogami” – powiedział w sobotę wieczorem bp Jan Piotrowski w kieleckiej bazylice podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

Biskup przypomniał symbolikę zapalonej świecy oraz fundamentalne znaczenie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. – „Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, wyrzeczenie się zła i wyznanie wiary mają nas zwrócić ku Bogu w Trójcy Jedynemu, bo Jego mocą (…) otrzymaliśmy udział we wspólnocie wiary” – powiedział.

Wspomniał także liczne skupiska ludzi na świecie, które jeszcze nie usłyszały Dobrej Nowiny o zbawieniu, a które pomimo tego „tęsknią za miłością, pokojem”.

Zauważył, że odpowiedzią Boga na ludzkie tęsknoty jest Jezus Chrystus, z którym jesteśmy związania przez sakrament chrztu świętego oraz, że odnawiając chrzcielne wyznanie wiary opowiadamy się za Jezusem.

„Rzeczywistość nowego życia w Jezusie Chrystusie nakazuje nam oderwać się od codzienności i przyjąć słowa anioła z Ewangelii: ‘Dlaczego szukacie żywego wśród umarłych? Nie ma go tutaj, zmartwychwstał’” – mówił bp Piotrowski.

Przypomniał także, że „żyjąc Bogiem i łaską sakramentów świętych, zwłaszcza Eucharystii, obce nam będą kuszące propozycje świata, często niezgodne z duchem Ewangelii”.

„Bóg miłością odkupieńczą, miłością Jezusa Chrystusa nieustannie zmienia świat i tą przemianą nas zespala” – mówił biskup kielecki, zauważając zarazem, że nigdy nie dzieje się to „w gabinetach polityków, ani w kabaretach showmanów”. Podkreślił, że Bóg w Jezusie Chrystusie wciąż na nas czeka.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook