Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Koszalińsko-kołobrzeska

10:48 / 20-09-2017

Bp Zadarko odwiedził wyspę uchodźców

Migracje z Afryki do Europy będą trwały dziesięciolecia – ocenił w rozmowie z KAI bp Krzysztof Zadarko, który właśnie powrócił z włoskiej wyspy Lampedusa. Delegat KEP ds. Imigracji podkreśla, że na świecie toczy się dziś kilkadziesiąt wojen i tłumaczy, że „nie da się tak łatwo zahamować fali ludzi, którzy uciekają przed śmiercią”.

18:00 / 17-09-2017

Skrzatusz: Pielgrzymka Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Podczas Diecezjalnej Pielgrzymki do Skrzatusza, głównego sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył Mszy św. w obecności tysięcy pielgrzymów. Przypomniał, że dzięki męczennikom i pierwszym pokoleniom dzieci Kościoła zrodził się przełom kulturowy, cywilizacyjny i polityczny w Europie.

12:30 / 17-09-2017

Skrzatusz: biskup na kolanach prosił młodzież o przebaczenie

Nietypowo rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu. Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak uklęknął przed 6 tysiącami młodych ludzi i poprosił o przebaczenie. – Chcę przed wami uklęknąć, ja, człowiek święceń, i prosić was, abyście przebaczyli mi oraz moim braciom kapłanom, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób was skrzywdzili – powiedział biskup.

23:59 / 16-09-2017

Skrzatusz: 6 tys. uczestników Diecezjalnego Spotkania Młodych

W tym roku największe spotkanie dla młodzieży w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyło się pod hasłem: „Daj się dotknąć Jezusowi”. – Mam nadzieję, że we wszystkim, co będzie się tutaj działo, Pan Bóg będzie nas dotykał. Mamy w sumie zaledwie kilka godzin, ale Jemu to wystarczy. On może wszystko – powiedział bp Edward Dajczak, witając młodych ludzi przybyłych 16 września do Skrzatusza.

11:15 / 15-09-2017

Darłowo: procesja w rocznicę tsunami

Mieszkańcy Darłowa wzięli udział w procesji pokutno-błagalnej przypominającej o wielkiej fali, która spustoszyła miasto, prosili Boga o opiekę nad nim i ochronę przed morskim żywiołem. – Idziemy z procesją, żeby dziękować Bogu za dar, jakim jest życie. Chcemy też prosić o Jego błogosławieństwo, by uchronił nas od katastrof i kataklizmów – powiedział ks. Bogusław Fortuński, proboszcz parafii św. Gertrudy.

11:39 / 12-09-2017

Koszalin: Caritas zapewni darmowe usługi opiekuńcze

Ruszył projekt Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ułatwiający codzienne funkcjonowanie osobom mającym problem z samodzielnością. – Jest wiele osób w naszym regionie, dla których codzienne czynności są dużym wyzwaniem. Proponujemy takim osobom usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze – powiedziała Agnieszka Pluta, koordynator projektu.

20:04 / 09-09-2017

Koszalin: „Różaniec Do Granic” na plażach Bałtyku

Mamy około 150 km linii brzegowej Bałtyku, która zarazem stanowi strefę graniczną. I właśnie w strefach na plażach zgromadzą się wierni naszej diecezji oraz ci, którzy będą chcieli u nas dołączyć do tej ogólnopolskiej akcji – powiedział ks. Paweł Wojtalewicz, koordynator akcji Różaniec Do Granic w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

22:19 / 07-09-2017

Koszalin: weterani wojenni wspierają więźniów

Podczas XIV Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja osadzeni w koszalińskim Zakładzie Karnym, mieli okazję przekonać się, że nie tylko mury więżą człowieka. Jak je opuścić podpowiadali im weterani wojenni. – Temat przewodni festiwalu „Życie można zacząć wiele razy” mocno wpisuje się w jednostki penitencjarne, w więzienne mury – powiedziała ppłk Wiesława Panaszewska, dyrektor ZK.

12:12 / 04-09-2017

Rowerowa Karawana Bożego Miłosierdzia już w drodze

Po roku na drogi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ponownie wyruszyła Karawana Bożego Miłosierdzia. Tym razem wizerunek Jezusa Miłosiernego wiozą do wiosek diecezji nie konie, lecz rowerzyści. – Ewangelizatorzy wyruszają na 2 tygodnie, żeby iść i głosić Boże Miłosierdzie. To bardzo proste i zwykłe działanie: chcą okrasić ludzkie serca dobrocią i mówić o Bożej miłości – powiedział ks. Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie i pomysłodawca akcji.

09:21 / 04-09-2017

Słupsk: Marsz dla Jezusa

Blisko pół tysiąca osób dało w Słupsku świadectwo wiary krocząc ulicami miasta w Marszu dla Jezusa. – Pokazujemy światu, że Jezus żyje i że są ludzie, dla których jest to najważniejsze. Chcemy całemu miastu zamanifestować naszą miłość do Niego – powiedział organizator wydarzenia Piotr Borowiec ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Krzysztofa w Słupsku.

1 2 3 49
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.