Bp Dajczak: trzeba znieruchomieć przed Panem Bogiem 2016-09-18

- Każdy, kto chce spotkać Boga, musi nauczyć się czekać. To czekanie nazywa się też modlitwą. Chodzi o to, abyśmy na chwilę przed Nim znieruchomieli - powiedział bp Edward Dajczak do wiernych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy w niedzielę wzięli udział w corocznej pielgrzymce do sanktuarium w Skrzatuszu. Wzięło w niej udział kilka tysięcy osób.

Więcej...

Skrzatusz: ponad 5 tys. osób na Czuwaniu Młodych 2016-09-18

Pod hasłem: "Zanurzeni w Jezusie" w Skrzatuszu odbyło się w sobotę kolejne diecezjalne Czuwanie Młodych. - Spójrzcie na naszą Cudowną Pietę. Maryja trzyma na niej Jezusa i wyciąga Go w naszym kierunku, mówiąc: "Przyjmij Go!". Po to tutaj jesteśmy - powiedział bp Edward Dajczak, witając młodych zgromadzonych w specjalnym namiocie ustawionym obok skrzatuskiego sanktuarium.

Więcej...

Ruszyła "Karawana Miłosierdzia" 2016-09-05

Ruszyła "Karawana Miłosierdzia"

To nietypowa akcja ewangelizacyjna pod patronatem Domu Miłosierdzia i z błogosławieństwem bp. Edwarda Dajczaka.

Więcej...

Góra Chełmska: 6 tys. osób na Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin 2016-08-16

- Czasem przekaz o złu, biedzie, nędzy, powoduje, że dobro znika nam z oczu. Chciałabym, żebyśmy spojrzeli na nasze rodziny i powiedzieli sobie: "Jest w nas dużo dobra. I zrobimy wszystko, by było ono jeszcze większe" - mówił bp Edward Dajczak 15 sierpnia podczas 20. Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin w koszalińskim sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Więcej...

Na Jasnej Górze modlitwa za pielgrzymów poszkodowanych w wypadku 2016-08-13

Na Jasnej Górze modlitwa za pielgrzymów poszkodowanych w wypadku

Paulini i jasnogórscy pielgrzymi modlą się za pątników z diec. koszalińsko–kołobrzeskiej poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Zawady – 30 km od Częstochowy.

Więcej...

Bp Włodarczyk: alkoholik może być szczęśliwy, jeśli wstąpi na Górę Przemienienia 2016-08-06

W sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie, 6 sierpnia odbyła się 26. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości. - Alkoholik może być szczęśliwy - powiedział biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk w homilii. - Pod warunkiem, jak podkreślił, odnosząc się do Ewangelii o Przemienieniu Pańskim, że ta ciężka choroba, stanie się dla człowieka swoistą Górą Tabor, czyli miejscem doświadczenia majestatu i bliskości Boga, po którym na świat i na życie patrzy się już zupełnie inaczej.

Więcej...

Kołobrzeg: w ramach ŚDM Ukraińcy zwiedzili nadmorski kurort 2016-07-27

Sześćdziesiąt osób z Ukrainy należących do neokatechumenatu, przyjechało 27 lipca wieczorem do Kołobrzegu. Członkowie Wspólnoty w ramach Światowych Dni Młodzieży wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice konkatedralnej, spotkali się z proboszczem ks. Jerzym Chęcińskim, a następnie zwiedzili nadmorski kurort.

Więcej...

Kołobrzeg: ewangelizacja podczas Przystani z Jezusem 2016-07-22

Ponad stu ewangelizatorów „Przystani z Jezusem” (PJ) wyruszyło 22 lipca z kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia w Kołobrzegu w okolice amfiteatru, gdzie odbywać się będzie festiwal muzyki techno – Sunrise. Młodzi ludzie uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu, a po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia kolorowy pochód, na przedzie którego niesiony był wielki Krzyż, wyruszył ulicami Kołobrzegu w kierunku ul. Solnej, blisko morza.

Więcej...

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska 2016-07-06

Dane teleadresowe

Więcej...

Bp Lityński apeluje o ograniczeniu handlu w niedzielę 2016-07-04

Bp Lityński apeluje o ograniczeniu handlu w niedzielę

Apel o poparcie inicjatywy ustawodawczej o ograniczeniu handlu w niedzielę wystosował w specjalnym komunikacie biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Tadeusz Lityński. Apel odczytano w niedzielę w kościołach całej diecezji.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook