Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Koszalińsko-kołobrzeska

16:05 / 27-05-2017

Skrzatusz: ponad 2 tys. uczestników Diecezjalnego Dnia Dziecka

Ponad 2 tys. osób uczestniczyło w ponad 2 tys. w Diecezjalnym Dniu Dziecka. Spotkanie obyło się 27 maja w głównym sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. – Każdą i każdego z was przytulam do mojego serca – powiedział na powitanie bp Edward Dajczak. Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”.

14:16 / 25-05-2017

Bp Włodarczyk: Marsz dla Życia i Rodziny to pozytywna manifestacja przywiązania do wartości

– Chcemy pokazać nasz entuzjazm dla wartości, jakimi są rodzina i życie – powiedział biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk, w siedzibie koszalińskiego Domu Samotnej Matki 25 maja podczas konferencji prasowej dotyczącej Marszów dla Życia i Rodziny.

21:26 / 20-05-2017

Koszalin: pięciu diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu

Bp Edward Dajczak udzielił dzisiaj w koszalińskiej katedrze święceń prezbiteratu pięciu diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Święcenia otrzymali: ks. Rafał Dresler, ks. Jacek Herman, ks. Rafał Kowalski, ks. Piotr Kuczewski oraz ks. Adam Pałka.

09:00 / 14-05-2017

Koszalin: rekordowa liczba uczestników procesji fatimskiej

Z Fatimy idzie przesłanie wizji piekła i wołanie: nikt się nie modli za grzeszników! Po 100 latach wołania posłuchajmy Matki Bożej, zróbmy to, co do nas należy. Tylko tyle, a to jest ratunek dla świata – powiedział bp Edward Dajczak do pielgrzymów, którzy zebrali się w sanktuarium maryjnym na Górze Chełmskiej, by procesją uczcić 100. rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej.

09:10 / 12-05-2017

Koszalin: W Centrum Edukacji Nauczycieli odbył się finał VIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

Finaliści zmierzyli się z tematem objawień fatimskich. Najlepszy okazał się Konrad Michalik z Białogardu (opiekun – ks. Tomasz Zabielski), drugie miejsce zajęła Kinga Szczęśniak ze Stanomina (opiekun – Tomasz Trybuś), trzecie – Maria Sochoń z Koszalina (opiekun – Emilia Raczyńska.

09:05 / 12-05-2017

Ks. Pawlukiewicz: pochwal męża, wysłuchaj żony

Podczas spotkania na Górze Polanowskiej ks. Piotr Pawlukiewicz podpowiadał małżonkom, jak zrealizować receptę na udane małżeństwo. Wśród wielu rad znalazły się: „pochwal męża za to, że dobrze prowadzi samochód” lub „na przydługie relacje żony reaguj grzecznymi zabiegami: naprawdę? Coś ty? Rewelacja!”

19:19 / 06-05-2017

Skrzatusz: prawie 2 tys. osób na Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca

Czciciele Matki Bożej z ponad 70 parafii przybyli do głównego sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na doroczną pielgrzymkę. – Chyba nie mamy w diecezji większej wspólnoty od Żywego Różańca. Wy jesteście tymi, którzy są w stanie podjąć zmaganie, do którego wzywała Matka Boża w Fatimie; zmaganie o innych, o nawrócenie ludzi, o opamiętanie wielu, o moc dla tych, którzy mocy nie mają, którzy rezygnują z sakramentów – mówił do przybyłych bp Edward Dajczak.

09:15 / 06-05-2017

Koszalin: Wielka Procesja Fatimska (zapowiedź)

5 maja w domu biskupim odbyła się konferencja prasowa z udziałem bp. Edwarda Dajczaka oraz ks. Radosława Siwińskiego, dyrektora Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Jej celem było zaproszenie koszalininan do włączenia się w diecezjalne obchody 100. rocznicy objawień w Fatimie.

22:30 / 03-05-2017

Koszalin: patriotyczne śpiewanie na placu Zwycięstwa

Obywatelski Komitet Wspólnego Śpiewania Pieśni i Piosenek Patriotycznych uczcił w Koszalinie Święto Konstytucji 3 Maja zwołując mieszczan na śpiewanie utworów, które Polakom mówią o ojczyźnie i bohaterstwie jej obrońców. Obok dostojnych pieśni nie zabrakło wojennych szlagierów.

19:40 / 03-05-2017

Bp Zadarko: miłość do ojczyzny może być chrześcijańska

Miłość do ojczyzny niejedno ma imię, ale może mieć imię chrześcijańskie – mówił bp Krzysztof Zadarko podczas Mszy św. w intencji ojczyzny. Hierarcha przewodniczył liturgii w koszalińskiej katedrze w uroczystość NMP Królowej Polski oraz 226. rocznicę ustanowienia konstytucji 3 maja.

1 2 3 44
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.