Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Koszalińsko-kołobrzeska

17:55 / 18-11-2017

Koszalin: ponad 100 bezdomnych zjadło obiad z bp. Dajczakiem

Dziś w Koszalinie ponad 100 osób skorzystało z zaproszenia bp. Edwarda Dajczaka, Domu Miłosierdzia i diecezjalnej Caritas. Po Mszy św. wszyscy zasiedli do wspólnego, uroczystego obiadu. Był to symboliczny wstęp do jutrzejszego, obchodzonego po raz pierwszy w całym Kościele Światowego Dnia Ubogich.

16:16 / 18-11-2017

Eksperci KEP przygotowują dokument o opiece nad migrantami i uchodźcami

Dokument poświęcony opiece nad migrantami i uchodźcami przygotowuje Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. To odpowiedź na prośbę Stolicy Apostolskiej, która poprosiła poszczególne episkopaty o zaadaptowanie do realiów swoich krajów wskazań Watykańskiej Sekcji ds. Migrantów i Uchodźców.

17:30 / 16-11-2017

Koszalin: do bezdomnych wyruszą patrole i Apostołowie Miłosierdzia

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska przygotowuje się do pierwszego Światowego Dnia Ubogich zapowiedzianego przez Franciszka na niedzielę 19 listopada. Z tej okazji Caritas diecezji i Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie przygotowały kilka akcji charytatywnych: Patrole Miłosierdzia, Apostołowie Bożego Miłosierdzia, Torba miłosierdzia oraz Talon na chleb.

11:10 / 12-11-2017

Koszalin: droga do Maryi wiedzie ścieżką ks. Blachnickiego

24. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie zgromadziła 11 listopada w murach koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego 570 osób pod hasłem „Sługa Niepokalanej”. Doroczne spotkanie ma ich umocnić w powołaniu, które przed laty odkrył przed nimi ich założyciel, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

15:16 / 11-11-2017

Bp Zadarko: nikt nie może dwóm panom służyć

– Upojenie władzą pozwala łatwo szafować słowem „zdrajca”. Przemilcza zasługi ludzi spoza swojej grupy, powoduje, że bardzo łatwo można eksponować czyjeś słabości zapominając o jego zasługach – powiedział bp Krzysztof Zadarko 11 listopada w koszalińskiej katedrze. Msza św. w koszalińskiej katedrze, była częścią miejskich uroczystości z okazji narodowego święta. Uczestniczyli w niej m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe, kombatanci i harcerze.

12:25 / 07-11-2017

Koszalin: Dom Miłosierdzia Bożego w kłopotach finansowych

Koszalińskie stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego, którego drzwi dniem i nocą są otwarte dla potrzebujących materialnej, psychologicznej czy duchowej pomocy, tym razem samo jest w tarapatach finansowych. Sposobem na odzyskanie płynności finansowej ma być koncert charytatywny na rzecz placówki. – Nadszedł czas, że tym razem to Dom Miłosierdzia potrzebuje wsparcia od nas, mieszkańców Koszalina – powiedział Miłosz Janczewski, prezes Fundacji Miłości, współorganizatora koncertu.

08:32 / 05-11-2017

Koszalin: wolontariat może być frajdą – warsztaty Szkolnych Kół Caritas

Najpierw ponad 200 dzieci ze szkół podstawowych w diecezji wzięło udział w warsztatach dla Szkolnych Kół Caritas, by nauczyć się, jak wspomóc sierociniec w Betlejem. Następnie ok. 140 ich starszych kolegów uczyło się, jak zorganizować akcję, która szkolne przerwy przekształci w „ulicę Adwentową”. A wszystko to podczas Dni Formacyjnych Caritas.

16:12 / 03-11-2017

Koszalin: wolontariusze Caritas zakupią opał ubogim

Za sprawą wolontariuszy w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej trwa akcja charytatywna „Zapałka nie ogrzeje”. To autorski projekt koszalińskiej Caritas, którego celem jest zbiórka funduszy na opał dla ludzi niezamożnych. Najczęściej są to osoby z najbliższej okolicy, ale w tym roku akcja ma szanse wykroczyć poza granice diecezji i trafić do poszkodowanych przez letnie nawałnice w Borach Tucholskich.

12:08 / 02-11-2017

Wałcz: sprawa banneru antyaborcyjnego umorzona

Sąd Rejonowy w Wałczu umorzył postępowanie przeciwko nastolatkowi, który w sierpniu i wrześniu w centrum Wałcza wystawił na widok publiczny banner przedstawiający płód dziecka po dokonaniu aborcji.

19:07 / 01-11-2017

Koszalin: diecezjanie uczcili bliskich zmarłych oraz zasłużonych dla Kościoła i ojczyzny

Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziła większość diecezjan na lokalnych nekropoliach. Dla niektórych stało się to okazją nie tylko do modlitw za zmarłych ze swoich rodzin, ale też za zasłużonych dla Kościoła i ojczyzny. W Koszalinie kilkaset osób wstawiało się za nimi pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. – Jedno jest pewne – powiedział biskup w homilii na cmentarzu komunalnym – uczniowie Jezusa, nawet ci o małej wierze, nie chcą się zgodzić na grobowy finał.

1 2 3 52
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.