Koszalińsko-kołobrzeska

09:03 / 17-10-2018

Kołobrzeg: śp. kard. Jeż mistrzem i nauczycielem pojednania

16 października w Kołobrzegu wspomniano kard. nom. Ignacego Jeża i jego dziedzictwo: życie w wolności i budowanie mostów między narodami.

15:22 / 16-10-2018

Koszalin: Caritas zatroszczy się o marznących

Caritas rozpoczęła akcję “Zapałka nie ogrzeje”. Wolontariusze przez kilka tygodni będą kwestować na rzecz ludzi potrzebujących pomocy w sezonie zimowym. Ten problem dotyczy głównie ludzi starszych i samotnych, o niskich świadczeniach emerytalnych i rentowych, ocenia ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

18:26 / 15-10-2018

Koszalin: dom studencki przy parafii

Przy parafii Ducha Świętego w Koszalinie powstał dom studencki. Wprowadziło się do niego 8 osób. Ks. Remigiusz Szauer, duszpasterz akademicki liczy, że nowe miejsce, do którego zawsze będzie można przyjść, napić się kawy, porozmawiać na ważne tematy, przyciągnie do duszpasterstwa nowe osoby.

13:19 / 14-10-2018

Koszalin: XVIII Dzień Papieski

Obecność wolontariuszy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia to w “niedzielę papieską” już tradycyjny widok. Zanim parafianie zakupią kremówki, wrzucają datki na rzecz podopiecznych fundacji – zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. Oprócz zbiórki do puszek w niektórych parafiach wychodzący z kościołów mogą także kupić papieskie kremówki, świętowanie połączyć ze spotkaniem przy kawie lub festynem, pójść na okazjonalne koncerty lub spotkanie artystyczne, czy zakupić literaturę.

18:01 / 13-10-2018

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska: pogrzeby dzieci utraconych

W Koszalinie, Pile, Słupsku i Szczecinku 13 października po raz kolejny pochowano prochy dzieci zmarłych przed urodzeniem. Koszalin jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których organizuje się tego typu pogrzeby. Na tamtejszym cmentarzu komunalnym w zbiorowym grobie spoczywają prochy już ponad 3 tys. dzieci.

07:44 / 08-10-2018

Koszalin: obłóczyny Braci Miłosiernego Pana

Na ulicach diecezji będzie można spotkać rodzimych zakonników w granatowo-szarych habitach. Takie ubrali czterej bracia z nowego zgromadzenia Bracia Miłosiernego Pana, powstałego w koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego. Gdy odbędą nowicjat, ruszą do pracy z ubogimi i bezdomnymi. W niedzielę czterech braci przywdziało habity z rąk swego moderatora ks. Radosława Siwińskiego, dyrektora Domu Miłosierdzia Bożego.

15:07 / 06-10-2018

Skrzatusz: Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej

W Sanktarium w Skrztuszu – głównym sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej – zgromadziło się na 6. pielgrzymce ok. 100 miłośników nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego, czyli tzw. Mszy trydenckiej. – Nie powinno być wojny między formami rytu. W obu dokonuje się to, co najistotniejsze – powiedział ks. prof. Janusz Bujak, duszpasterz miłośników tradycji łacińskiej w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

13:33 / 06-10-2018

Szczecinek: przy kościele Mariackim został odsłonięty chaczkar

Charakterystyczny ormiański krzyż, będący znakiem obecności diaspory ormiańskiej na danym terenie, odsłonięto przy kościele Mariackim w Szczecinku. – My tutaj w Polsce naprawdę czujemy się bardzo dobrze – powiedział KAI Jurik Kurshudyan, prezes Szczecineckiego Stowarzyszenia Kultury Ormiańskiej. W piątkowej uroczystości uczestniczył m.in. ambasador Armenii w Polsce, Edgar Ghazaryan.

16:46 / 29-09-2018

Young Caritas formuje liderów

28-29 września odbyła się pierwsza edycja “Nocy przygody”. Projekt Young Caritas zgromadził 21 młodych wolontariuszy. Jego celem jest wykształcenie samodzielnych liderów szkolnego wolontariatu.

17:12 / 28-09-2018

Bp Edward Dajczak o roli mądrości w życiu człowieka

Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego na Politechnice Koszalińskiej. W homilii bp Dajczak nawiązał do czytania z Księgi Mądrości i zwrócił uwagę na rolę mądrości w życiu człowieka.

1 2 3 66
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.