Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Koszalińsko-kołobrzeska

11:15 / 26-03-2017

Pogrzeby dzieci utraconych

W Koszalinie, Słupsku i Pile, 25 marca, w Dzień Świętości Życia, odbyły się pogrzeby dzieci utraconych, czyli zmarłych przed urodzeniem. W zbiorowych grobach spoczęły prochy w sumie ponad 200 dzieci.

22:02 / 25-03-2017

Koszalin: ruszyły prace komisji tematycznych II synodu diecezjalnego

Mszą św. sprawowaną 25 marca w kaplicy Bursy Szkolnej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku rozpoczęło się pierwsze posiedzenie komisji synodalnej ds. wiernych świeckich. Liturgii i pracom komisji przewodniczył ks. Zbigniew Woźniak, dyrektor bursy.

11:35 / 25-03-2017

Inauguracja akcji „Pielucha dla malucha”

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz z Fundacją Moja Mama i Ja rozpoczęły 25 marca akcję „Pielucha dla malucha i środki czystości podaruj z miłości”. To kolejna edycja działań podejmowanych na rzecz matek i ich dzieci zamieszkałych w Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

21:17 / 24-03-2017

Charytatywna zbiórka żywności „Tak, pomagam”

Wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas ruszyli do dwudniowej akcji przedświątecznej na rzecz osób ubogich, chorych, samotnych i rodzin wielodzietnych. Zbierają żywność z długim terminem ważności, by przekazać ją im jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

08:52 / 23-03-2017

Koszalin: rekolekcje akademickie z bp. Włodarczykiem

Siła serca ludzkiego jest tak duża, że dynamizuje nasze życie, pragnienie bycia kochanym czyni istotą naszej egzystencji. Od tego pragnienia nie uciekniemy – przekonywał koszalińskich studentów bp Krzysztof Włodarczyk. Rozmowami z biskupem przy herbacie na „Strychu” zakończyły się wielkopostne rekolekcje akademickie w Koszalinie.

22:01 / 21-03-2017

Akcja „Pomagam bliźniemu” w Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

– To piękna okazja, by zrobić ze swoimi pieniędzmi coś dobrego, bo każdy z nas może zadecydować o tym, co będą wspierały pieniądze z jego podatków – powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Tomasz Roda. Trwa doroczna akcja Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pn. „Pomagam bliźniemu”. Kampania notuje coraz większą skuteczność.

10:18 / 21-03-2017

Słupsk: blisko 160 czcicieli św. Józefa przyjęło szkaplerz jego imienia

Po raz pierwszy w historii młodego diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Słupsku odbyła się uroczystość przyjęcia szkaplerza św. Józefa. – Istotą szkaplerza jest przede wszystkim codzienna modlitwa do św. Józefa, zwieńczona aktem oddania się w jego opiekę oraz gotowość szerzenia kultu świętego – wyjaśnia kustosz sanktuarium ks. Władysław Stec-Sala.

19:25 / 19-03-2017

Koszalin: Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego

Msza Św. w kościele pw. Św. Wojciecha, konferencja dla rodziców, harcerskie zbiórki. Na koniec przedstawienie o św. Bracie Albercie i wspólny apel. Tak w Koszalinie wyglądał Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego.

10:13 / 18-03-2017

Ustka, Słupsk, Piła i Szczecinek – z tych miast wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe

Piesza, nocna wędrówka na dużym dystansie, każdy z uczestników ma inny powód, dlaczego idzie. To również doświadczanie własnej słabości. W tym roku na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej uczestnicy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych wyruszą z czterech miast – Ustki, Słupska, Piły i Szczecinka.

13:33 / 17-03-2017

Koszalin: Tutaj każdy otrzyma pomoc. 5 lat Domu Miłosierdzia

Koszaliński Dom Miłosierdzia to miejsce, w którym osoby znajdujące się w przeróżnych potrzebach zostają objęte długotrwałym i kompleksowym wsparciem. Budynek został zakupiony przez twórców domu 5 lat temu.

1 2 3 41
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.