Inauguracja Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Koszalinie 2017-01-19

Inauguracja Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Koszalinie

Nabożeństwu inaugurującemu Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przewodniczył 18 stycznia bp Krzysztof Zadarko.

Więcej...

Bp Włodarczyk: samorządowiec powinien być człowiekiem sumienia 2017-01-10

Samorządowiec powinien być człowiekiem sumienia - podkreślił biskup pomocniczy koszalińsko-kołobrzeski Krzysztof Włodarczyk, podczas noworocznego spotkania z biskupami diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, które odbyło się 10 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Wzięło w nim udział ponad 100 włodarzy z regionu.

Więcej...

Słupsk: na cmentarzu stanął pomnik dzieci utraconych 2016-12-18

- Rodzice przeżywają ogromny dramat, kiedy z miłością oczekują na dziecko, ale zamiast radości przeżywają ból straty. Ten pomnik będzie przypominał, że rodzic może pożegnać swoją pociechę przez godny pochówek. Pogrzeb daje bowiem szansę łagodzenia bólu - mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas uroczystości pobłogosławienia pomnika, 18 grudnia.

Więcej...

5 tys. młodych na czuwaniach adwentowych 2016-12-18

5 tys. młodych na czuwaniach adwentowych

W koszalińskiej katedrze 17 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Adwentowych Czuwań Młodych. Jak podaje diecezjalne duszpasterstwo młodzieży, tegoroczna edycja zgromadziła w sumie ponad 5 tys. młodych ludzi z całej diecezji.

Więcej...

Koszalin: bp Edward Dajczak wyświęcił czterech nowych diakonów 2016-10-25

- We współczesnym świecie na Kościół patrzy się przez pryzmat postawy uczniów Chrystusa – powiedział bp Edward Dajczak podczas Mszy św. w koszalińskiej katedrze, gdzie wyświęcono czterech nowych diakonów.

Więcej...

Koszalin, Słupsk, Szczecinek: pogrzeby dzieci utraconych 2016-10-15

- Wierzymy, że te dzieci są już w ramionach Ojca, a Matka Boża otula je swoim płaszczem. Jesteśmy tutaj, aby wesprzeć rodziców, którzy stracili swoje dzieci, ale także po to, żeby przypomnieć, że dziecko zmarłe przed urodzeniem to człowiek, któremu należy się pogrzeb taki sam, jak każdemu innemu człowiekowi - mówił dziś na cmentarzu komunalnym w Koszalinie ks. Piotr Subocz, kapelan miejscowych szpitali.

Więcej...

II Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej w Skrzatuszu 2016-10-10

II Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej w Skrzatuszu

Na II Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej w Skrzatuszu, która odbyła się w sobotę, 8 października, przybyło ok. 120 wiernych z dziewięciu diecezji północno-zachodniej Polski. Pątnicy modlili się w tamtejszym Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Mszy św. przewodniczył ks. Dawid Pietras.

Więcej...

Bp Dajczak: trzeba znieruchomieć przed Panem Bogiem 2016-09-18

- Każdy, kto chce spotkać Boga, musi nauczyć się czekać. To czekanie nazywa się też modlitwą. Chodzi o to, abyśmy na chwilę przed Nim znieruchomieli - powiedział bp Edward Dajczak do wiernych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy w niedzielę wzięli udział w corocznej pielgrzymce do sanktuarium w Skrzatuszu. Wzięło w niej udział kilka tysięcy osób.

Więcej...

Skrzatusz: ponad 5 tys. osób na Czuwaniu Młodych 2016-09-18

Pod hasłem: "Zanurzeni w Jezusie" w Skrzatuszu odbyło się w sobotę kolejne diecezjalne Czuwanie Młodych. - Spójrzcie na naszą Cudowną Pietę. Maryja trzyma na niej Jezusa i wyciąga Go w naszym kierunku, mówiąc: "Przyjmij Go!". Po to tutaj jesteśmy - powiedział bp Edward Dajczak, witając młodych zgromadzonych w specjalnym namiocie ustawionym obok skrzatuskiego sanktuarium.

Więcej...

Ruszyła "Karawana Miłosierdzia" 2016-09-05

Ruszyła "Karawana Miłosierdzia"

To nietypowa akcja ewangelizacyjna pod patronatem Domu Miłosierdzia i z błogosławieństwem bp. Edwarda Dajczaka.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook