Koszalin: bp Edward Dajczak wyświęcił czterech nowych diakonów 2016-10-25

- We współczesnym świecie na Kościół patrzy się przez pryzmat postawy uczniów Chrystusa – powiedział bp Edward Dajczak podczas Mszy św. w koszalińskiej katedrze, gdzie wyświęcono czterech nowych diakonów.

Więcej...

Koszalin, Słupsk, Szczecinek: pogrzeby dzieci utraconych 2016-10-15

- Wierzymy, że te dzieci są już w ramionach Ojca, a Matka Boża otula je swoim płaszczem. Jesteśmy tutaj, aby wesprzeć rodziców, którzy stracili swoje dzieci, ale także po to, żeby przypomnieć, że dziecko zmarłe przed urodzeniem to człowiek, któremu należy się pogrzeb taki sam, jak każdemu innemu człowiekowi - mówił dziś na cmentarzu komunalnym w Koszalinie ks. Piotr Subocz, kapelan miejscowych szpitali.

Więcej...

II Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej w Skrzatuszu 2016-10-10

II Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej w Skrzatuszu

Na II Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej w Skrzatuszu, która odbyła się w sobotę, 8 października, przybyło ok. 120 wiernych z dziewięciu diecezji północno-zachodniej Polski. Pątnicy modlili się w tamtejszym Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Mszy św. przewodniczył ks. Dawid Pietras.

Więcej...

Bp Dajczak: trzeba znieruchomieć przed Panem Bogiem 2016-09-18

- Każdy, kto chce spotkać Boga, musi nauczyć się czekać. To czekanie nazywa się też modlitwą. Chodzi o to, abyśmy na chwilę przed Nim znieruchomieli - powiedział bp Edward Dajczak do wiernych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy w niedzielę wzięli udział w corocznej pielgrzymce do sanktuarium w Skrzatuszu. Wzięło w niej udział kilka tysięcy osób.

Więcej...

Skrzatusz: ponad 5 tys. osób na Czuwaniu Młodych 2016-09-18

Pod hasłem: "Zanurzeni w Jezusie" w Skrzatuszu odbyło się w sobotę kolejne diecezjalne Czuwanie Młodych. - Spójrzcie na naszą Cudowną Pietę. Maryja trzyma na niej Jezusa i wyciąga Go w naszym kierunku, mówiąc: "Przyjmij Go!". Po to tutaj jesteśmy - powiedział bp Edward Dajczak, witając młodych zgromadzonych w specjalnym namiocie ustawionym obok skrzatuskiego sanktuarium.

Więcej...

Ruszyła "Karawana Miłosierdzia" 2016-09-05

Ruszyła "Karawana Miłosierdzia"

To nietypowa akcja ewangelizacyjna pod patronatem Domu Miłosierdzia i z błogosławieństwem bp. Edwarda Dajczaka.

Więcej...

Góra Chełmska: 6 tys. osób na Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin 2016-08-16

- Czasem przekaz o złu, biedzie, nędzy, powoduje, że dobro znika nam z oczu. Chciałabym, żebyśmy spojrzeli na nasze rodziny i powiedzieli sobie: "Jest w nas dużo dobra. I zrobimy wszystko, by było ono jeszcze większe" - mówił bp Edward Dajczak 15 sierpnia podczas 20. Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin w koszalińskim sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Więcej...

Na Jasnej Górze modlitwa za pielgrzymów poszkodowanych w wypadku 2016-08-13

Na Jasnej Górze modlitwa za pielgrzymów poszkodowanych w wypadku

Paulini i jasnogórscy pielgrzymi modlą się za pątników z diec. koszalińsko–kołobrzeskiej poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Zawady – 30 km od Częstochowy.

Więcej...

Bp Włodarczyk: alkoholik może być szczęśliwy, jeśli wstąpi na Górę Przemienienia 2016-08-06

W sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie, 6 sierpnia odbyła się 26. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości. - Alkoholik może być szczęśliwy - powiedział biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk w homilii. - Pod warunkiem, jak podkreślił, odnosząc się do Ewangelii o Przemienieniu Pańskim, że ta ciężka choroba, stanie się dla człowieka swoistą Górą Tabor, czyli miejscem doświadczenia majestatu i bliskości Boga, po którym na świat i na życie patrzy się już zupełnie inaczej.

Więcej...

Kołobrzeg: w ramach ŚDM Ukraińcy zwiedzili nadmorski kurort 2016-07-27

Sześćdziesiąt osób z Ukrainy należących do neokatechumenatu, przyjechało 27 lipca wieczorem do Kołobrzegu. Członkowie Wspólnoty w ramach Światowych Dni Młodzieży wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice konkatedralnej, spotkali się z proboszczem ks. Jerzym Chęcińskim, a następnie zwiedzili nadmorski kurort.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook