Koszalińsko-kołobrzeska

19 lutego 2019 | 10:34

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska: w marcu Wielkopostne Czuwania Młodych

Podczas 11 wieczorów młodzi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wezmą udział w Wielkopostnym Czuwaniu Młodych wokół kopii krzyża Światowych Dni Młodzieży. 8 marca krzyż ŚDM rozpocznie wędrówkę po kościołach diecezji.

17 lutego 2019 | 16:12

Dalęcino: parafianie napisali ikony do swojego kościoła

W Dalęcinie pod Szczecinkiem parafianie sami ozdobili swój kościół: napisali ikony i zawiesili je w świątyni. To efekt warsztatów ikonopisarstwa, które odbyły się w parafii w lipcu ubiegłego roku.

17 lutego 2019 | 08:50

Darłowo: bal charytatywny na rzecz hospicjum Caritas

Po raz 13. przyjaciele i dobroczyńcy darłowskiego hospicjum spotkali się na balu charytatywnym. Jak co roku zabawę połączyli z dobroczynnością. Licytowano takie fanty jak koszulka mistrza świata w piłce siatkowej Bartosza Kurka, piłka Roberta Lewandowskiego czy fotel używany przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę.

15 lutego 2019 | 20:36

Bp Zadarko do funkcjonariuszy służby więziennej: możecie otwierać ludziom oczy

Bp Krzysztof Zadarko przewodniczył dziś uroczystej Mszy św. w koszalińskiej katedrze z okazji 100-lecia Służby Więziennej. Uczestniczyli w niej funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz emeryci związani z tą formacją. – Jesteście zdolni do tego, aby powierzonym wam ludziom otworzyć oczy i uszy – mówił w homilii bp Zadarko.

11 lutego 2019 | 19:19

Bp Zadarko: choroba nie umniejsza chorego

W hospicjum Caritas w Darłowie świętowano 27. Światowy Dzień Chorego. – Chory nie jest przedmiotem naszej opieki, to jest minimum tego, co możemy mu dostarczyć. Trzeba mu pokazać, że ma on do spełnienia ważne zadanie, otworzyć mu oczy, że choroba go nie umniejsza – powiedział w homilii bp Krzysztof Zadarko. Ponadto po raz pierwszy uroczystość miała również charakter naukowy.

10 lutego 2019 | 15:22

Koszalin: rekolekcje dla charyzmatyków o rozeznawaniu

160 członków Odnowy w Duchu Świętym z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 8-10 lutego w koszalińskim CEF uczyło się rozeznawania charyzmatów i posług we wspólnocie oraz w Kościele. Ta wiedza jest potrzebna, nie tylko by zachęcić katolików do posługiwania darami duchowymi, ale także do podejmowania różnych służb w grupach i wspólnotach.

10 lutego 2019 | 01:00

Bp Zadarko: więcej niewolników niż kiedykolwiek

Wydaje się, że w XXI wieku sprawa handlu ludźmi jest już nieaktualna, tymczasem liczby i fakty są przerażające – powiedział o 40 mln współcześnie żyjących bp Zadarko podczas Mszy św. sprawowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

07 lutego 2019 | 18:19

Ostrowiec: zimowe warsztaty Young Caritas

Młodzi wolontariusze z Young Caritas zamierzają naprawiać świat. Jak to robić, zastanawiali się podczas zimowych warsztatów w Ostrowcu koło Wałcza. Organizatorzy liczą, że młodzi nie tylko nauczą się, jak i komu nieść pomoc, ale też że to oni sami pokażą, jakie akcje chcieliby przeprowadzać.

03 lutego 2019 | 09:45

Powstało Bractwo Adoracyjne

Pięćdziesięciu mieszkańców Słupska zostało przyjętych do Bractwa Adoracyjnego w tamtejszym sanktuarium św. Józefa. – Musimy znajdować drogi do Pana, znajdować chwile na spotkanie z Nim – powiedział bp Edward Dajczak.

02 lutego 2019 | 19:01

Bp Dajczak do osób konsekrowanych: bądźcie wyraziście niewygodni

Bp Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. w koszalińskiej katedrze z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Mszę św. koncelebrowali wszyscy biskupi pomocniczy oraz biskupi seniorzy diecezji.

1 2 3 71
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.