Koszalińsko-kołobrzeska

18:44 / 15-12-2018

Koszalin: VII edycja akcji “Pusta choinka” dla dzieci zza wschodniej granicy

Po raz siódmy koszalinianie obdarzyli prezentami najmłodszych w ramach charytatywnej akcji Caritas i Polskiego Radia Koszalin. W tym roku na kurtki, buty i czapki czeka 250 dzieci, także tych ze Wschodu. – Ta akcja pozwala tym nasyconym, którzy zgromadzili już bardzo dużo dóbr, zejść z tego pułapu i dostrzec ludzi, którzy potrzebują rzeczy podstawowych – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk podczas inauguracji “Pustej choinki”.

16:03 / 15-12-2018

Koszalin: Diecezjalny Konkurs Biblijny

VII Diecezjalny Konkurs Biblijny Ministrantów Młodszych skupił wokół Ewangelii wg św. Mateusza ponad 30 uczniów szkół podstawowych z całej diecezji. Przygotowanie do konkursu były dla nich okazją nie tylko do poznania życia Pana Jezusa, ale i do wyciągnięcia życiowych wniosków.

21:32 / 13-12-2018

Bp Zadarko: gruba kreska okazała się nie najlepszym pomysłem

Bp Krzysztof Zadarko przewodniczył w koszalińskiej katedrze Mszy św. w 37. rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. Biskup w słowach homilii wzywał do pamięci o ofiarach, którymi są nie tylko ci, którzy zginęli, ale także osoby internowane oraz ci, którzy musieli opuścić Polskę.

19:24 / 12-12-2018

Słupsk: samotni zjedzą świąteczny obiad w restauracji

Caritas troszczy się o ludzi, którzy są samotni w święta. Zaprasza ich do spędzenia pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia przy świątecznym stole w słupskiej restauracji.

08:44 / 09-12-2018

Koszalin: weekend Wspólnoty Emmanuel dla mężczyzn

O kondycji współczesnego mężczyzny, o jego sile, której nie musi udowadniać i słabości, której nie musi się wypierać rozmawiali uczestnicy męskiego weekendu „Moc w słabości” w Koszalinie.

18:03 / 08-12-2018

Trwa przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

Po raz piętnasty wolontariusze Caritas przeprowadzili w całym kraju dwudniowy dyżur w sklepach spożywczych, gdzie przekonywali klientów do troski o ubogich i samotnych. Już pierwszego dnia produktami podstawowymi, ale i smakołykami, zapełniły się kosze z logo akcji. W ramach ogólnopolskiej akcji “Tak, pomagam” Caritas liczy na kilkanaście ton produktów.

14:22 / 04-12-2018

Koszalin: konferencja „Kościół wobec homoseksualizmu”

W ramach cyklu “Niewygodne pytania, jasne odpowiedzi” w 3 grudnia w kościele św. Wojciecha w Koszalinie odbyła się konferencja „Kościół wobec homoseksualizmu”. Wykład wygłosił ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor koszalińskiego Wyższego Seminarium duchownego. Organizatorem spotkania była Wspólnota Emmanuel.

10:10 / 03-12-2018

Festiwal Pieśni Religijnej “Cantate Domino”

30 finalistów z całej diecezji walczyło o Złoty Witraż, statuetkę XXIX Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Domino w Koszalinie. Natomiast Nagrodą im. prof. Ireny Maculewicz-Żejmo uhonorowano Szymona Cieślara, dyrygenta szczecineckiego chóru Orantes.

21:22 / 28-11-2018

Kończy się remont koszalińskiej katedry

– Nasza świątynia odzyskała to wszystko, co do tej pory było w niej ukryte. Zapraszam parafian, diecezjan, turystów do powrotu do katedry. Czas wracać do kościoła matki – oznajmił na konferencji prasowej biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

19:15 / 16-11-2018

Koszalin: propozycje na 2. Światowy Dzień Ubogich

W przededniu 2. Światowego Dnia Ubogich, o tym jak ich usłyszeć, mówili w Koszalinie o przedstawiciele różnych organizacji. Poszukując nowych obszarów biedy, stwierdzili, że problemem najuboższych diecezjan jest nie tylko bieda materialna, ale też niewystarczające więzi społeczne. Zaproponowali kilka akcji, której beneficjentami są biedni, starsi i samotni.

1 2 3 68
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.