Koszalińsko-kołobrzeska

09:00 / 25-04-2018

Piła: Jasiek Mela na festiwalu nauki

Gościem Festiwalu Nauki pn. „WodoWskazy 2018 – Eksploracje Strefy Polarnej”, który odbył się 24 kwietnia na Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile był Jasiek Mela. Zarówno w części naukowej festiwalu, jak i luźniejszej, otwartej dla chętnych, rozmawiano nie tylko o gospodarce wodnej, ale także na tematy dotyczące wartości.

12:18 / 22-04-2018

Koszalin: drugi koncert charytatywny dla Góry Chełmskiej

Udziałem w koncercie „Rzeczypospolitej pieśni dla Góry Chełmskiej” koszalinianie pospieszyli na pomoc budowie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, które upamiętni historię pomorskiej ziemi i Kościoła.

12:15 / 22-04-2018

Jastrowie: finał ligi ministranckiej

Po raz trzeci mistrzami diecezjalnej ligi ministranckiej zostali gracze z Czarnego. Prócz nich na najwyższym podium stanęli też młodsi piłkarze – z Bornego Sulinowa i słupskiej parafii św. Maksymiliana. W tegorocznych rozgrywkach ligowych wzięło udział 56 zespołów. To więcej niż przed rokiem.

09:17 / 19-04-2018

Koszalin: biblijna rywalizacja na szczeblu diecezjalnym

W siedzibie delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbył się diecezjalny etap 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział blisko 40 osób. Pierwsze miejsce zajął Paweł Nowak z II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.

14:03 / 18-04-2018

Bp Dajczak o tragicznym wypadku w Słowinie: ból i współczucie

Nie może być innej reakcji, jak ból i współczucie tym wszystkim, którzy zostali dotknięci dramatem niewyobrażalnym. Ja sam zginam kolana i jestem na modlitwie – powiedział KAI biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak na wiadomość o tragicznym wypadku drogowym, do jakiego doszło we wtorek w pobliżu Słowina w województwie zachodniopomorskim. W wyniku zderzenia busa z ciężarówką życie straciło dwoje młodych ludzi.

20:28 / 15-04-2018

W Szczecinku otwarto Okno Życia

W Szczecinku otwarto Okno Życia. Jest to trzecie takie miejsce, po Koszalinie i Słupsku, w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a 64. pod patronatem Caritas w całej Polsce. – Okno Życia jest szansą na uratowanie człowieka – powiedział bp Edward Dajczak, który 15 kwietnia je pobłogosławił.

20:26 / 15-04-2018

Kołobrzeg: nowy portal o życiu lokalnego Kościoła

Świeccy katolicy z Kołobrzegu otworzyli internetowy portal „kolobrzegwiary.pl”. Ma on promować wydarzenia, twórczość i sylwetki ludzi związanych z miastem i Kościołem. – Zauważyliśmy, że potrzebna jest silniejsza integracja wspólnoty ludzi związanych z Kościołem w naszym mieście – wyjaśnia cel inicjatywy Jacek Pechman, jeden z jej pomysłodawców.

08:08 / 10-04-2018

Bp Włodarczyk: życie zagrożone aborcją warto powierzyć św. Józefowi

Czterdzieści osób wzięło udział w obchodach Dnia Świętości Życia w koszalińskim Domu Samotnej Matki. Kilkanaście osób podjęło podczas Mszy św. duchową adopcję dziecka poczętego. Przewodniczący jej bp Krzysztof Włodarczyk przekonywał o skuteczności św. Józefa jako orędownika w obronie życia zagrożonego aborcją.

14:33 / 06-04-2018

Biskupi przepraszają za księży porzucających kapłaństwo

Biskupi i prezbiterzy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przepraszali i modlili się za współbraci, którzy opuścili szeregi kapłańskie. Specjalne nabożeństwo odbyło się 5 kwietnia w sanktuarium w Skrzatuszu.

16:53 / 01-04-2018

Koszalin: ubodzy i bezdomni świętowali Wielkanoc z bp Dajczakiem

W koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego poranek wielkanocny świętowało wspólnie 140 osób. Goście wzięli udział we Mszy św. a następnie zasiedli do świątecznego śniadania razem z pasterzem diecezji bp. Edwardem Dajczakiem.

1 2 3 59
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.