Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Koszalińsko-kołobrzeska

10:51 / 21-07-2017

Kołobrzeg: XVII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w katedrze”

Już po raz 17. w kołobrzeskiej bazylice konkatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP odbywa się Międzynarodowy Festiwal pod nazwą „Muzyka w katedrze”. Niecodzienny koncert z wizualizacją pod hasłem: „Jazz spotyka klasykę” zagrali 20 lipca organista Marek Smoczyński i trębacz Maciej Fortuna. Festiwal pod patronatem ordynariusza diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bp. Edwarda Dajczaka, posła Marka Hoka i prezydenta miasta Janusza Gromka, rozpoczął się 6 lipca i potrwa do 24 sierpnia.

21:55 / 20-07-2017

Bp Dajczak: Pozwólmy Bogu, aby stawiał nam pytania

– Jezus nie oczekuje od nas konkretnych deklaracji, wypowiedzianych słowem. Jezus pragnie odpowiedzi, którą dajemy własnym życiem – mówił bp Edward Dajczak do ewangelizatorów przygotowujących się w Koszalinie do głoszenia Dobrej Nowiny podczas Festiwalu Sunrise w Kołobrzegu.

10:00 / 20-07-2017

Bądźcie Kościołem, pokażcie ludziom Jezusa!

Nie od ilości wypowiedzianych słów jest zależne owocowanie Ewangelii. Bądźcie Kościołem, pokażcie ludziom Jezusa – powiedział bp Edward Dajczak podczas rekolekcji dla członków IV Ewangelizacji Nadmorskiej w koszalińskim Domu Miłosierdzia.

21:47 / 09-07-2017

Kołobrzeska bazylika solidarna z gorzowską katedrą

Kołobrzeska bazylika konkatedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny solidaryzuje się z parafią katedralną w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas niedzielnych Mszy św. 9 lipca prowadzona była zbiórka pieniędzy na odbudowę spalonej wieży gorzowskiej katedry.

16:27 / 08-07-2017

Zakończyła się 8. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Zakończyła się 8. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wszyscy pątnicy dotarli na Jasną Górę cali i zdrowi – dokładnie 172 osoby.

15:18 / 03-07-2017

Koszalin: ministranci z Katedralnego Klubu Sportowego na rowerach do Macedonii

Ministranci z Katedralnego Klubu Sportowego w Koszalinie rozpoczęli dziś swoją wyprawę do Macedonii. Po Mszy św. w katedrze uczestnicy wyruszyli busem w okolice Przemyśla, skąd na jednośladach wyjadą do Skopje.

10:46 / 03-07-2017

Skrzatusz: znak, że przed wojną mieszkali tu katolicy

Biskup senior diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Paweł Cieślik pobłogosławił 2 lipca w Skrzatuszu kaplicę poświęconą pamięci „Freien Prälatur Schneidemühl”. Jest ona wotum dziękczynnym wiernych dawnej Wolnej Prałatury Pilskiej i ma przypominać o przedwojennych katolickich mieszkańcach tych ziem.

18:24 / 01-07-2017

Koszalin: wyruszyła 8. rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę

Rowerową wyprawę rozpoczęli Mszą św. na Górze Chełmskiej uczestnicy ósmej pielgrzymki na Jasną Górę. Cyklistom przyświeca w tym roku hasło „Idźcie i głoście”.

13:46 / 30-06-2017

Na Pomorzu rozpoczyna się 51. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

W lipcu i sierpniu w kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w całej krasie zabrzmią organy piszczałkowe. W tym roku wirtuozów instrumentu posłuchamy w Koszalinie, Darłowie, Dźwirzynie, Sarbinowie, Mielnie, Białogardzie, Bobolicach, Szczecinku oraz po raz pierwszy w Szczeglinie.

17:54 / 27-06-2017

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska: 2 tys. dzieci i młodzieży spędzi wakacje z Caritas

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej nie brakuje dzieci, które ze względów finansowych nie wyjadą latem poza miejsce swojego zamieszkania. Zatroszczyła się o nie diecezjana Caritas. W skali całego kraju Caritas bierze pod opiekę kilkadziesiąt tysięcy dzieci z niezamożnych rodzin, którym zapewnia atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek.

1 2 3 46
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.