Diecezja koszalińsko-kołobrzeska uruchomiła portal adoracja.net

alg, Słupsk, 2012-06-29

„Portal internetowy adoracja.net ma być pomocny w ożywieniu modlitwy, zwłaszcza adoracyjnej, w diecezji”- przekonuje bp Edward Dajczak, biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, która uruchomiła stronę internetową, gdzie m.in. transmitowana będzie przez 24 godziny na dobę adoracja Najświętszego Sakramentu z kaplicy sióstr klarysek i kościoła pw. św. Ottona w Słupsku. Po Mszy św. wieczornej w 40. rocznicę utworzenia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskup diecezjalny uroczyście go uruchomił i pobłogosławił.

Bp Dajczak przyznaje w rozmowie z KAI, że portal adoracja.net jest owocem obchodów 40-lecia utworzenia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, które odbyły się w maju tego roku. Jego celem jest budowanie wspólnoty wiary i modlitwy. „Wykorzystujemy internet, jako narzędzie, które mamy we współczesnym świecie po to, żeby bardziej doświadczyć wspólnoty wiary. To nie jest retransmisja, czy tylko fotografia monstrancji, to jest obraz wysyłany na bieżąco z miejsca, gdzie całymi dniami i nocami adorowany jest Najświętszy Sakrament. Portal ten umożliwia duchową łączność z tym miejscem i tam modlącymi się osobami”- tłumaczy inicjatywę bp Dajczak, który jednocześnie zastrzega, że z teologicznego punktu widzenia adoracja Najświętszego Sakramentu przez internet nie jest możliwa. „Łączymy się duchowo modlitwą z modlącymi się tam siostrami i świeckimi, a nie faktem oglądania obrazu”- przekonuje i podkreśla, że portal ten ma stać się jednym z narzędzi wychowania do modlitwy, a zwłaszcza do uczestnictwa w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Biskup koszalińsko-kołobrzeski dodaje, że na tym portalu będzie można składać deklaracje adoracji przed Najświętszym Sakramentem w swoich kościołach, co przyczyni się do tworzenia kolejnych miejsc adoracji w diecezji. Można tam także, poprzez specjalny formularz, poprosić o modlitwę w jakiejś intencji. „Ktoś, proszący o modlitwę z małej miejscowości, będzie miał świadomość, że inni ludzie w diecezji, ale nie tylko, bo internet to umożliwia, będzie się za niego modlił. Dzięki portalowi ktoś usłyszy jego wołanie o modlitwę i to jest Kościół.”- wyjaśnia bp Dajczak.

„Od dziś to miejsce będzie ciągle wołało, byśmy adorowali Pana, byśmy przez to narzędzie, jakim jest internet, modlili się”- mówił do zebranych w kościele pw. św. Ottona w Słupsku bp Dajczak i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do założenia tego portalu.

Biskup w rozmowie z KAI zachęca do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, chociaż przyznaje, że to trudna w dzisiejszych czasach modlitwa, bo wymagająca ciszy i skupienia. „Jesteśmy pokoleniem osób, które pozwala się kulturze masowej zagłuszać i przez to zatracamy umiejętność odkrywania nie tylko Boga w głębi nas obecnego, ale też i siebie”- zauważa bp Dajczak i tłumaczy, że adoracja jest modlitwą serca, której nie da się wypełnić atrapą, jaką są czasami nasze wyobrażenia Boga. „Modlitwa adoracyjna, niezależnie od tego, ile trwa, daje wewnętrzne doświadczenie bliskości Boga i duchową moc”- przekonuje bp Dajczak.

Transmisji w internecie z miejsc, gdzie odbywa się wieczysta adoracja na świecie jest kilka, m.in. z kaplicy Bożej Miłości w Filadelfii, gdzie Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji nieustannie modlą się od 1916 r.

Komentarze (1)

Danuta

1 rok, 2 miesiące temu

Proszę omodlitwę w intencji moich wnuków Mateusza , Łukasza i Córki Małgorzty aby dobry Bóg im błogosławił w całym życiu ,aby obdarzył ich ,zdrowiem miłością ipokojem .Pragnę tagże podziękować za wszystkie udzielone nam łaski.Jezu zmiłuj się nad nami.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook