Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Krakowska

11:23 / 20-09-2017

Kraków: zbiórka książek do Mobilnej Biblioteki dla Bezdomnych

Książki historyczne, kryminały i wszystkie publikacje, które są lubiane i warte polecenia – tego szukają twórcy Mobilnej Biblioteki dla Bezdomnych, która działa na krakowskich Plantach. Ruszyła zbiórka lektur do unikatowego księgozbioru dla osób bez dachu nad głową.

10:30 / 18-09-2017

Kard. Dziwisz do górali: na was można liczyć

Miniony weekend w parafii św. Krzyża w Zakopanem obfitował w wiele ważnych wydarzeń. W stolicy polskich Tatr gościł kard. Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski, który wspominał wizytę Jana Pawła II na Podhalu w 1997 r. Jego zdaniem górale ciągle odpowiadają na zawołanie Jana Pawła II, że „na was można liczyć”.

21:05 / 17-09-2017

Kraków: abp Jędraszewski przewodniczył na Wawelu Mszy św. w 78. rocznicę agresji sowieckiej

Wiemy z całą pewności, że ci którzy walczyli wtedy za Polskę, ci którzy oddawali swoje życie za honor, za Boga, za ojczyznę, żyli dla Chrystusa i umierali dla Chrystusa, i stąd takie wobec nas wielkie zobowiązanie do wdzięczności, do pamięci i wielkie zobowiązanie byśmy my dzisiaj, ludzie 2017 roku, byśmy dzisiaj żyli dla Chrystusa i umierali dla Chrystusa, żyjąc dla Polski, naszej ojczyzny, tego kraju, który dał nam od tylu już wieków nasz Bóg i Stwórca – mówił abp Marek Jędraszewski 17 września podczas Mszy w katedrze na Wawelu z okazji 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

14:54 / 17-09-2017

Abp Jędraszewski: są dziś dwie formy walki z krzyżem – jego banalizacja i przemilczenie

Można zapytać, co się proponuje w imię tej pustki, która musiałaby zaistnieć w kulturze Europy, jeżeli pozwolimy na usunięcie krzyża, który jest symbolem miłości i miłosierdzia? – mówił abp Marek Jędraszewski podczas sumy pontyfikalnej odprawionej dziś z okazji trwającego odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w opactwie cystersów w Krakowie – Mogile. Hierarcha powiedział, że istnieją dzisiaj dwie formy walki z krzyżem: jego banalizacja i przemilczenie.

11:31 / 17-09-2017

Międzynarodowy Kongres Mariologiczno-Maryjny w Zakopanem

Przesłaniem tego spotkania jest uświadomienie sobie na nowo, że objawienia fatimskie nie są jedynie faktem historycznym, ale całemu światu i każdemu z nas są dane tu i teraz – mówi w rozmowie z KAI ks. Marian Mucha SAC, kustosz sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, podsumowując trzydniowe obrady Międzynarodowego Kongresu Mariologiczno-Maryjnego, który trwa w Zakopanem.

10:28 / 17-09-2017

Kraków: dzięki technologii laserowej Jan Paweł II znów w oknie na Franciszkańskiej

Jan Paweł II znów „przemówił” w słynnym Oknie Papieskim na Franciszkańskiej. W sobotę wieczorem krakowianom i turystom został zaprezentowany specjalny mapping 3D przypominający postać papieża Polaka. Mapping 3D wyświetlony na ścianie frontowej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich to niezwykłe połączenie nagrań wideo, muzyki oraz animacji.

17:36 / 16-09-2017

Kraków: misjonarze na Targach Dobroczynności

Od czwartku na Targach Dobroczynności Veritatis Splendor odbywających się w Krakowie prezentuje się ponad 40 instytucji charytatywnych i społecznych. Dziś krakowianie i przyjezdni mogli zapoznać się z misjonarskim wymiarem okazywania dobra bliźniemu.

16:58 / 16-09-2017

Kraków: czy Boga interesują nasze pieniądze? – konferencja „Biblia o finansach”

Czy Boga interesują nasze pieniądze? Co to znaczy być wiernym zarządcą? Czy trzeba płacić dziesięcinę? Na te pytania szukano odpowiedzi podczas konferencji „Biblia o finansach”, która odbyła się w Domus Mater w Krakowie. Organizatorem wydarzenia była Edukacja Finansowa CROWN.

11:46 / 16-09-2017

O dialogu w podzielonym świecie

O sztuce budowania dialogu w podzielonym świecie rozmawiali uczestnicy międzynarodowej konferencji „Veritatis Splendor”, która odbyła się dziś w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczyli hierarchowie kościelni oraz osobistości ze świata kultury, nauki, religii i polityki. Prelegenci zgodnie podkreślali ogromną rolę Jana Pawła II w budowaniu dialogu międzykulturowego.

11:32 / 16-09-2017

Bp Kaszak w Kalwarii Zebrzydowskiej: musimy powstrzymać mord na nienarodzonych dzieciach

Musimy więc powstrzymać mord na niewinnych, nienarodzonych dzieciach, które są chore. Kiedy człowiek jest chory, to się go leczy, a nie zabija – mówił w sobotę bp Grzegorz Kaszak podczas pielgrzymki diecezji sosnowieckiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Hierarcha podkreślał, że na Kościele i państwie spoczywa obowiązek troski o kobiety spodziewające się dziecka.

1 2 3 562
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.