Krakowska

16:06 / 26-04-2018

Abp Jędraszewski: nie może zabraknąć głosu Kościoła jako strażnika wiary i moralności

W środowy wieczór w krakowskich „Polach Dialogu” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Gość na Polach”. Tym razem zaproszenie przyjął abp Marek Jędraszewski. W odniesieniu do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę metropolita krakowski zaznaczył, że Kościół nadal ma swoje zadania do wypełnienia: „Nie może zabraknąć głosu Kościoła jako strażnika wiary i moralności”.

13:16 / 26-04-2018

Kraków: wkrótce Copernicus Festiwal na temat przypadku w teologii i kulturze

O przypadku z rozmaitych perspektyw – biologicznej, psychologicznej i teologicznej będą rozmawiać uczestnicy piątej edycji Copernicus Festiwal, który rozpocznie się 22 maja w Krakowie. Wśród uczestników spotkania będzie wielu sławnych naukowców z Polski i zagranicy, m. in. ks. prof. Michał Heller, Daniel Gilbert, psycholog z Uniwersytetu Harvarda i Jean-Pierre Lasota, emerytowany profesor obserwatorium paryskiego.

11:29 / 26-04-2018

Rok Księgi w opactwie tynieckim

Wystawy, prezentacje, wykłady, warsztaty, festiwal rękopisów i wiele innych wydarzeń zaplanowali benedyktyni w ramach obchodzonego w opactwie tynieckim Roku Księgi. Podkrakowski klasztor był pierwszym w Polsce, który na nowo przywołał do istnienia zapomniane rzemiosło kaligrafii i iluminatorstwa.

08:18 / 26-04-2018

W sobotę ruszają Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Blisko 3 tys. młodych ludzi z różnych kontynentów weźmie udział w XXIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które w sobotę rozpoczną się w Krakowie. Do stolicy Małopolski przyjedzie młodzież zrzeszona w organizacjach sportowych, prowadzonych przez salezjanów – zgromadzenie zakonne, którego misją jest praca wychowawcza z dziećmi i młodzieżą.

19:31 / 25-04-2018

Małopolskie kapliczki odzyskają dawny blask

Aż 75 małopolskich przydrożnych krzyży i figur zostanie w tym roku poddanych pracom restauracyjnym. W ramach konkursu „Małopolskie Kapliczki 2018” samorząd regionu przeznaczył na ich odnowę 550 tys. zł.

18:44 / 25-04-2018

Kraków: Spotkanie z franciszkańskim powieściopisarzem z Kongregacji

W sobotę 28 kwietnia o godz. 16.00 w Klasztorze Franciszkanów przy pl. Wszystkich Świętych 5 w Krakowie (wejście przez krużganki) odbędzie się spotkanie z franciszkaninem z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który napisał dwie powieści o wyjątkowych kobietach z XIX w. Spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem poprowadzi red. Anna Łoś z Radia Kraków.

18:34 / 25-04-2018

Spotkanie z franciszkańskim powieściopisarzem z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

W sobotę 28 kwietnia o godz. 16.00 w Klasztorze Franciszkanów przy pl. Wszystkich Świętych 5 w Krakowie odbędzie się spotkanie z franciszkaninem z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który napisał dwie powieści o wyjątkowych kobietach z XIX w. Spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem poprowadzi red. Anna Łoś z Radia Kraków.

13:14 / 25-04-2018

Kraków: konferencja „Ulepszanie człowieka – perspektywa filozoficzna”

Genetyczne próby radykalnego przekształcania człowieka niosą zagrożenia dla wartości, które są osiągnięciami człowieka. Stanowią także poważne zagrożenie dla jego moralności – mówili uczestnicy konferencji „Ulepszanie człowieka – perspektywa filozoficzna”, która odbyła się 25 kwietnia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

09:11 / 25-04-2018

Nowy Targ: studenci Podhalańskiej Alma Mater poznali historię Hanny Chrzanowskiej

Studenci z kierunków medycznych na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej poznali historię przyszłej błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Jej postać 24 kwietnia przybliżył akademickiej społeczności ks. Kazimierz Kubik, autor książki „Hanna Chrzanowska – Błogosławiona pielęgniarka”.

09:07 / 25-04-2018

Zakopane: grupa wyjeżdżająca na ŚDM w Panamie gościła pod Giewontem

Młodzież archidiecezji krakowskiej ma za sobą kolejne spotkanie, które od strony duchowej przygotowuje wszystkich uczestników do wyjazdu na ŚDM w Panamie.

1 2 3 662
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.