Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Krakowska

18:45 / 19-02-2017

Libiąż: uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć

W Libiążu została pochowana w niedzielę Helena Kmieć, polska wolontariuszka misyjna zamordowana 24 stycznia w Boliwii. Żegnali ją biskupi, 120 księży, przedstawiciele władz państwowych oraz ok. 4 tys. wiernych, zwłaszcza młodych ludzi, którzy przyjechali autokarami z całej Polski.

17:39 / 19-02-2017

Bp Jan Zając: dziękuję Bogu za to, że tak cudownie stworzył Helenkę

„W imieniu Helenki, całej jej rodziny, pragnę podziękować Bogu za to, że ją tak cudownie stworzył i pozwolił pomnożyć talenty umysłu, woli, serca, by mogła się nimi dzielić z innymi” – mówił bp Zając. Trumna z ciałem zamordowanej w Boliwii wolontariuszki została w procesji przeniesiona na cmentarz komunalny nieopodal kościoła św. Barbary w Libiążu.

17:36 / 19-02-2017

Episkopat Boliwii o Helenie Kmieć: nie sposób pogrzebać miłości

„Miłość Heleny będzie towarzyszyła nam zawsze, miłości bowiem pogrzebać nie sposób” – napisali boliwijscy biskupi w liście skierowanym do Kościoła w Polsce z racji pogrzebu śp. Heleny Kmieć. Na zakończenie Mszy św. pogrzebowej w kościele w Libiążu pismo odczytał wikariusz apostolski w Boliwii bp Antoni Reimann.

17:34 / 19-02-2017

Ks. Ślusarczyk: Helena Kmieć pokazała, że warto pięknie żyć

„Wielką rzeczą jest godnie umierać, ale jeszcze trudniejszą jest mądrze i pięknie żyć” – mówił o śp. Helenie Kmieć ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, który wygłosił w Libiążu homilię podczas Mszy św. pogrzebowej wolontariuszki misyjnej, zamordowanej 24 stycznia w Boliwii. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podkreślał, że streszczeniem jej życia jest miłość względem Boga i wobec bliźnich.

17:30 / 19-02-2017

Ks. Ślusarczyk: testamentem Heleny Kmieć jest troska o ducha jedności w narodzie

Ks. Franciszek Ślusarczyk zaapelował w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej Heleny Kmieć o „ducha jedności, przebaczenia i odwagi w budowaniu naszej przyszłości na fundamencie Bożej prawdy i wzajemnej miłości”. Podczas Mszy św. w kościele w Libiążu – rodzinnej parafii Zmarłej – podkreślił, że Polacy powinni podjąć to wezwanie jako prosty, lecz wymagający testament „młodziutkiej uczennicy Chrystusa”.

15:44 / 19-02-2017

Kard. Dziwisz: Helenko, Twoja śmierć nie jest przegraną!

Poprzez swoją śmierć stałaś się dla wielu młodych na całym świecie powierniczką ich spraw przed Jezusem Chrystusem – mówił kard. Stanisław Dziwisz, rozpoczynając dziś w kościele św. Barbary w Libiążu Mszę św. pogrzebową Heleny Kmieć. Uczestniczy w niej kilka tysięcy osób, zwłaszcza młodych, które przyjechały z całej Polski, by pożegnać zamordowaną 24 stycznia w Boliwii wolontariuszkę misyjną.

15:17 / 19-02-2017

Libiąż: rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. Heleny Kmieć

W kościele św. Barbary w Libiążu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć. Przy białej trumnie tragicznie zmarłej w Boliwii wolontariuszki misyjnej żegnają ją rodzina, przyjaciele, mieszkańcy rodzinnego miasta i salwatoriańscy wolontariusze misyjni z całej Polski. Mszy św. pogrzebowej przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz.

14:00 / 19-02-2017

Kalwaria Zebrzydowska: chrześcijańskie walentynki Stowarzyszenia GPS

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się w sobotni wieczór spotkanie „Kierunek: Miłość!”, zorganizowane przez Stowarzyszenie GPS. Refleksję o ludzkiej miłości w ujęciu chrześcijańskim prowadzili pisarka Beata Kołodziej, Beata i Marcin Mądrzy, Michał Bukowski i Zuzanna Szczypuła. Kalwaryjskie święto zakochanych zwieńczył koncert zespołu niemaGOtu.

10:32 / 19-02-2017

Koninki koło Mszany Dolnej: VII Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM

Były tradycyjne zjazdy na nartach ale i rzucanie kulkami do celu, lepienie rodzinnego bałwana. 18 lutego miała miejsce na wyciągu narciarskim w Koninkach koło Mszany Dolnej miała miejsce VII Ogólnopolska Spartakiada Zimowa organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.
Zawodom towarzyszyło hasło: ” Nabierzcie Ducha i sięgnijcie po 7 cudów nie z tego świata”.

15:53 / 18-02-2017

Czerna: ekshumowano kości męczennika Franciszka Powiertowskiego OCD

Ekshumacji, kanonicznego rozpoznania i przeniesienia doczesnych szczątków sługi Bożego Franciszka od św. Józefa (Jerzego Powiertowskiego) – zabitego przez Niemców w 1944 roku nowicjusza Zakonu Karmelitów Bosych – dokonano dziś na cmentarzu klasztornym w Czernej. Jak poinformowało Biuro Postulatorskie Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, wszystkie te kroki podjęto za zgodą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie.

1 2 3 494
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.