Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Krakowska

09:10 / 27-03-2017

Kraków: odbyła się Muzyczna Droga Krzyżowa

Niezwykłe nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiono w niedzielę w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie. Podczas nabożeństwa słowne rozważania zastąpiła wykonywana na żywo muzyka.

11:45 / 26-03-2017

109. urodziny najstarszej dominikanki

Niezwykły jubileusz 109. urodzin i 86. rocznicy ślubów zakonnych obchodziła w sobotę w krakowskim klasztorze dominikanek klauzurowych „Na Gródku” siostra Cecylia Roszak. Siostra Cecylia przyszła na świat 25 marca 1908 roku w Kiełczewie w Wielkopolsce. Skończyła Państwową Szkołę Handlową i Przemysłową Żeńską w Poznaniu. W wieku 21 lat wstąpiła do dominikanek klauzurowych w Krakowie. Pierwsze śluby […]

08:23 / 26-03-2017

Zakończenie „24 godzin dla Pana”

W sobotę wieczorem w bazylice oo. franciszkanów odprawiona została Msza św., która zakończyła krakowską odsłonę „24 godzin dla Pana”. „Potrzebujemy wzroku od Jezusa. Nauczyć się patrzeć jak On. Widzieć Boga tak, jak Jezus, widzieć ludzi tak, jak Jezus, widzieć siebie samego tak, jak Jezus” – mówił do przybyłych bp Grzegorz Ryś.

08:12 / 26-03-2017

Abp Jędraszewski: Kościół-Matka upomina się o swoje dzieci

W sobotę w bazylice Mariackiej metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w Dzień Świętości Życia. Podczas niej wierni podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

11:37 / 25-03-2017

Abp Jędraszewski: Bóg kocha, bo przebacza

W piątek wieczorem w Krakowie rozpoczęła się inicjatywa „24 godziny dla Pana”. „Bóg kocha, bo przebacza. Bo przygarnia do siebie na powrót i daje poczucie szczęścia dziecięctwa Bożego” – mówił abp Marek Jędraszewski, przewodniczący Mszy św. w kościele NMP z Lourdes, który tego dnia był także kolejnym przystankiem w ramach pielgrzymowania po kościołach stacyjnych archidiecezji krakowskiej.

08:40 / 25-03-2017

Bp Zając: czy krzyż, w który się wpatrujemy budzi nasze sumienie?

Czy krzyż, w który się wpatrujemy, budzi nasze sumienie? – pytał bp Jan Zając, który w piątek wieczorem przewodniczył nabożeństwu pokutnemu w kościele Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych. To jedna z pięciu świątyń, w której trwa modlitewna inicjatywa „24 h dla Pana”. Hierarcha wyjaśniał, że aby poznać, że grzech to nie tylko przekroczenie prawa, ale znak relacji między ludźmi, potrzebne jest światło Boże i dar wiary.

22:22 / 24-03-2017

Bp Muskus na rozpoczęcie „24h dla Pana”: jesteśmy ukochanymi dziećmi Boga

Bierzemy dziś udział w w święcie, które ogarnia kolejne świątynie i kolejne ludzkie serca na całym świecie. To święto przebaczenia i radości pojednania – mówił bp Damian Muskus OFM podczas nabożeństwa pokutnego, które rozpoczęło w bazylice oo. franciszkanów w Krakowie „24h dla Pana”. Krakowski biskup pomocniczy podkreślał, że uświadomienie sobie własnej grzeszności to początek drogi do szczęścia, którego Źródłem jest sam Bóg.

11:25 / 24-03-2017

Rodziny ze wschodniej Ukrainy zamieszkają pod Krakowem

W Krzywaczce pod Krakowem powstaje dom dla pięciu rodzin przesiedlonych z ogarniętych wojną okolic Doniecka i Ługańska. Placówka przygotowywana przez fundację Pomoc Polakom Donbasu i Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP, to pierwsze tego typu miejsce w Polsce.

10:13 / 24-03-2017

Jubileuszowe Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

W dniach 7-9 kwietnia odbędzie się XV Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Zgłoszenie na wydarzenie organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży można przesłać do 30 marca.

10:10 / 24-03-2017

Bp Romaniuk: prawdziwy rachunek sumienia polega na ostrzeniu dobra, które Bóg nam zsyła

Prawdziwy rachunek sumienia polega na ostrzeniu dobra, które Bóg nam zsyła – podkreślił bp senior Kazimierz Romaniuk zachęcając do dziękczynienia Panu za dar istnienia diecezji warszawsko-praskiej. W ramach obchodów srebrnego jubileuszu diecezji pierwszy jej ordynariusz przewodniczył Mszy św. w parafii św. Ojca Pio na stołecznym Gocławiu, gdzie zgromadził się dekanat grochowski.

1 2 3 507
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.