Krakowska

14:01 / 19-10-2018

Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i rodziny

– Czy miłość może się „przeterminować”? Nie, dlatego encyklika Humanae vitae jest nadal aktualna. Zapraszamy do Krakowa na Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny: „Płodność listu, który dotarł z przyszłości: 50 lat Humanae vitae” – zachęcają organizatorzy spotkania, które odbywać się będzie od 16 do 18 listopada w Krakowie.

11:32 / 19-10-2018

Kraków: naukowcy debatują o nawróceniu ekologicznym i encyklice „Laudato si”

– Kryzys ekologiczny to problem nas wszystkich i sprawa Kościoła, który zajmując się sprawami człowieka, podejmuje również kwestię ekologiczną w swoim nauczaniu – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który otworzył w Krakowie międzynarodową Konferencję Naukową „Creatio Continua. Ekologia – teologia, oikonomia i nauka o stworzeniu”. Celem dwudniowych obrad jest m. in. zestawienie encykliki papieża Franciszka „Laudato si” z postulatem „nawrócenia ekologicznego” Jana Pawła II.

08:51 / 19-10-2018

Abp Jędraszewski rozmawiał z wiernymi o państwie i Kościele

„Dialogi z Arcybiskupem” – spotkanie wiernych z abp. Markiem Jędraszewskim odbyło się w kościele Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych w Krakowie. Temat spotkania brzmiał: „Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje.”

19:52 / 18-10-2018

Bp Pindel w Centrum Jana Pawła II: odwaga papieża dodawała odwagi do przeciwstawiania się złu

„Odwaga Jana Pawła II dodawała odwagi do przeciwstawiania się złu całym systemom, ale bez stosowania przemocy” – wskazał bp Roman Pindel, który 18 października przewodniczył Mszy św. w krakowskim Centrum Jana Pawła II. W Eucharystii w sanktuarium udział wzięli m.in. przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy, przeżywający inaugurację roku szkoleniowego, instytucje promujące dziedzictwo Jana Pawła II, a także zarząd i pracownicy Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach.

17:12 / 18-10-2018

Kraków: 25-lecie Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu

O Bogu, który uczy rozmawiać, dyskutowali w Krakowie kapłani i naukowcy związani z Instytutem Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII. Zasłużona dla dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego placówka obchodzi ćwierćwiecze istnienia.

10:49 / 18-10-2018

Marcin Jakimowicz: myślmy na modlitwie o Bogu, nie o sobie

W środę wieczorem odbył się kolejny odcinek cyklu internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym. O tym, co robić podczas duchowych kryzysów i w poczuciu, że modlitwa nie przynosi efektu, mówił Marcin Jakimowicz.

09:32 / 18-10-2018

W Krakowie odbyła się konferencja „Veritatis splendor”

W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Veritatis Splendor”, którą zorganizowali metropolita krakowski Marek Jędraszewski, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.

06:44 / 18-10-2018

Kraków: ambulans na pomoc bezdomnym

Fundacja Przystań Medyczna, która pomaga osobom bezdomnym zbiera fundusze na ambulans. Pojazd byłby nie tylko pomocą w przewożeniu osób do szpitali czy miejsc noclegowych, ale także miejscem badań w terenie w czasie jesienno-zimowym.

06:11 / 18-10-2018

Czy współczesną kulturę da się zewangelizować?

Nowa sytuacja kulturowa wymaga powtórnego zastanowienia się nad problemem ewangelizacji – uważa prof. Carl Anderson, który w Krakowie mówił o zaangażowaniu świeckich w misję głoszenia Dobrej Nowiny. „Nikomu nie godzi się trwać w bezczynności” – cytował Jana Pawła II w wystąpieniu na międzynarodowej konferencji „Veritatis splendor”.

12:38 / 17-10-2018

W Światowych Dniach Młodzieży charyzmat Jana Pawła II wyraził się najpełniej

W dziele Światowych Dni Młodzieży charyzmat Jana Pawła II znalazł najpełniejszy, planetarny wymiar – mówił kard. Stanisław Ryłko w Krakowie, omawiając wkład papieża w chrześcijańską formację młodych. Były szef Papieskiej Rady ds. Świeckich uczestniczy w międzynarodowej konferencji „Veritatis splendor”, poświęconej owocom pontyfikatu Jana Pawła II.

1 2 3 717
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.