Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Krakowska

22:14 / 27-05-2017

X Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik dotarła do Kalwarii Zebrzydowskiej

Ponad 800 osób wędrowało 27 maja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. To najliczniejsza z dotychczasowych „majówek w drodze”, które organizowane są od dziesięciu lat.

14:52 / 27-05-2017

Abp Jędraszewski do nowych kapłanów: najważniesza jest troska o zbawienie ludzi

W katedrze na Wawelu abp Marek Jędraszewski udzielił dziś święceń kapłańskich trzynastu diakonom archidiecezji krakowskiej. „Zbawienie innych musi być priorytetem waszego serca, waszego sposobu myślenia i postępowania” – mówił w homilii metropolita krakowski. Cytując Franciszka wskazywał też, że księża muszą nieustannie wychodzić na peryferia, odnajdywać pogubionych i pokazywać im proste drogi powrotu do Boga.

17:36 / 26-05-2017

Kraków: Copernicus Festival o emocjach w życiu społecznym, kulturze i nauce

„Emocje” to temat przewodni czwartej edycji Copernicus Festival, który odbywa się w Krakowie. Podczas wykładów naukowcy, filozofowie i psychologowie analizują emocje z perspektywy filozoficznej, neurobiologicznej i psychologicznej i zastanawiają się jaki wpływ emocje wywierają na kulturę, sztukę, życie społeczne oraz naukę.

10:54 / 26-05-2017

Zakopane: 10 lat temu odszedł ks. Mirosław Drozdek, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach

25 maja podczas wieczornej Mszy św. w sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem wspominano ks. Mirosława Drozdka, wieloletniego kustosza tego miejsca.

09:06 / 26-05-2017

Abp Jędraszewski: Polacy są braćmi wszystkich potrzebujących

– Jeżeli mamy być odpowiedzialni za przyjmowanych uchodźców, to nie jesteśmy zobowiązani tylko do tego, żeby im otworzyć nasze domy. Jesteśmy również zobowiązani, żeby te domy zamknąć i nikogo z nich nie wypuszczać – mówił abp Marek Jędraszewski podczas majowych „Dialogów u św. Anny”, w odniesieniu do problemu korytarzy humanitarnych.

15:56 / 25-05-2017

Majówka w drodze, czyli X Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej

Kilkaset osób wyruszy w sobotę rano z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ta niezwykła „majówka w drodze” organizowana jest już po raz dziesiąty.

15:14 / 25-05-2017

Kraków: uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego będą miały charakter rodzinny

Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego będą miały charakter rodzinny. Bliscy zmarłego muzyka wydali oświadczenie, w którym proszą o uszanowanie ich żałoby. Podane są również szczegóły ceremonii pogrzebowej.

15:11 / 25-05-2017

Kraków: medioznawcy i dziennikarze rozmawiali na temat zaufania w mediach

Podstawowym wymogiem dziennikarza jest troska o prawdziwość informacji i uczciwość komentowania, które są fundamentem zaufania. Potencjał zaufania można zbudować tylko na wartościach etycznych – uważa ks. prof. dr hab. Michał Drożdż, organizator XI Konferencji Naukowej Etyki Mediów pt. „Zaufanie w mediach – zaufanie do mediów”, która 24 i 25 maja odbyła się w Krakowie. W trakcie spotkania medioznawcy i dziennikarze rozmawiali na temat zaufania do mediów, rzetelności przekazu w pracy dziennikarskiej a także o odwadze i granicach zaufania w relacjach medialnych.

11:44 / 25-05-2017

Jabłonka: wkrótce „Orawa dla Afryki 2017” – akcja charytatywna dla dzieci ulicy z Ugandy

Akcja charytatywna „Orawa dzieciom Afryki”, połączona z obchodami Dnia Dziecka, odbędzie się 3 i 4 czerwca w Jabłonce na Podhalu. Celem wydarzenia organizowanego od kilkunastu lat jest wsparcie konkretnego dzieła misyjnego – w tym roku zbierane środki wesprą dzieci z ulic Ugandy.

09:23 / 25-05-2017

100 pytań do bp. Grzegorza Rysia

To, że ubywa powołań, powinno być dla nas mobilizacją, żeby się modlić o nie dla Kościoła w całej Europie. To jest też wezwanie do ewangelizacji, bo powołania są tam, gdzie jest przeżywana wiara – zwłaszcza w rodzinach i we wspólnotach – mówił bp Grzegorz Ryś w środę wieczorem w Krakowie podczas spotkania .

1 2 3 532
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.