Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Krakowska

19:37 / 18-11-2017

Kraków: trwają XIII Dni Muzyki Kościelnej

Koncerty organowe w krakowskich świątyniach, międzynarodowa konferencja naukowa „Musica sacra – instrumentum laudis”, z udziałem m.in. prof. Vincenzo de Gregorio z Papieskiego Instytutu Muzyki Kościelnej w Watykanie, Konkurs Młodych Organistów, uroczyste nieszpory ku czci św. Cecylii oraz spotkanie formacyjno-warsztatowe organistów – to wydarzenia, które odbędą się podczas XIII Dni Muzyki Kościelnej w archidiecezji krakowskiej. Wydarzenie potrwa do 22 listopada.

19:35 / 18-11-2017

Łagiewniki: odbyło się ogólnopolskie spotkanie czcicieli Chrystusa Króla

Pod hasłem „Dziś i jutro dzieła intronizacji” odbyło się 18 listopada w Krakowie-Łagiewnikach ogólnopolskie spotkanie czcicieli Chrystusa Króla. Wydarzenie wpisywało się w obchody rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

19:00 / 18-11-2017

Kraków: zmarł ks. Andrzej Szpak SDB – twórca i przewodnik Pieszej Pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg

W wieku 73 lat, po długiej chorobie, zmarł w Krakowie ks. Andrzej Szpak SDB – twórca i długoletni przewodnik pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg na Jasną Górę. Kapłan odszedł w otoczeniu współbraci, młodzieży i wychowanków, którzy do samego końca czuwali przy jego łóżku.

13:31 / 18-11-2017

Oświadczenie „Tygodnika Powszechnego” ws. ks. Adama Bonieckiego

Decyzja Zgromadzenia jest niefortunna, bo podjęta w czasie, w którym bardziej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich lat, potrzebujemy w Polsce głosów jednoczących, zbliżających nas do siebie – pisze redakcja Tygodnika Powszechnego. To reakcja na ogłoszoną dziś decyzje prowincjała Zgromadzenia księży marianów, który pozbawił ks. Bonieckiego możliwości swobodnego wypowiadania się w mediach.

11:43 / 18-11-2017

Założyciel Wspólnoty Betlejem: Ubóstwo dotyczy każdego człowieka bez wyjątku (rozmowa)

Ubóstwo dotyczy każdego człowieka bez wyjątku. Zdefiniowanie tego, kto jest najbardziej potrzebujący jest trudne. Czy człowiek, który żyje w dostatku, a tak naprawdę ma puste życie, czy ten, który przeżywa radykalną formę ubóstwa materialnego, ale ma poczucie sensu w życiu, jest solidarny – mówi w rozmowie z KAI ks. Mirosław Tosza, założyciel Wspólnoty Betlejem w Jaworznie. Duchowny wraz z podopiecznymi prowadzi rekolekcje „Ubogi niech do mnie przyjdzie” w Bazylice Mariackiej w Krakowie z okazji obchodzonego w niedzielę, 19 listopada, I Światowego Dnia Ubogich.

09:44 / 18-11-2017

Kraków: rozpoczęły się ogólnopolskie obchody rocznicy Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

Światowy Dzień Ubogich jest praktyczną lekcją królowania Jezusa w świecie – mówił bp Damian Muskus OFM podczas Mszy św., która w piątkowy wieczór zainaugurowała w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ogólnopolskie obchody rocznicy Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Jak podkreślał w homilii hierarcha, jest to czas rekolekcji dla Kościoła i przypomnieniem, że ubóstwo jest powołaniem uczniów Jezusa.

17:20 / 17-11-2017

Kraków: odbył się III Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan

O możliwościach powrotu chrześcijan prześladowanych za wiarę do swoich ojczyzn i o wyzwaniach, jakie w związku z tym stoją przed politykami, mówili uczestnicy III Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan, który odbył się dziś w Krakowie. Zdaniem uczestników, pomoc prześladowanym wynika z podstawowych praw ludzkich, a ambicją Europy powinno być prawo do powrotu i przywrócenie prawa chrześcijan do życia i do pokoju.

11:11 / 17-11-2017

Ks. Adam Żak dla KAI o Narodowym Programie Ochrony Dzieci i Młodzieży

– Ponad 12 % polskich dzieci i młodzieży doświadczyło wykorzystania seksualnego i jest to bardzo poważny problem społeczny – mówi ks. Adam Żak SJ, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. W tej sytuacji niezbędny jest Narodowy Program Ochrony Dzieci i Młodzieży, przed tego rodzaju przestępstwami. Wyjaśnia, że to, co robi Kościół w tej dziedzinie, może być dobrym przykładem dla innych środowisk i instytucji.

10:22 / 17-11-2017

Kraków: Namiot Spotkań – miejsce spotkania wolontariuszy, artystów i mieszkańców z ubogimi

Z okazji Światowego Dnia Ubogich na Małym Rynku w Krakowie działa Namiot Spotkań, w którym osoby potrzebujące spotykają się z wolontariuszami i mieszkańcami Krakowa, otrzymują specjalistyczne porady i pomoc medyczną, korzystają z usług fryzjera, wspólnie przygotowują posiłki. – Jesteśmy tutaj po to, aby pomagać bezdomnym i ubogim. Ale nie traktujemy tego jako jednego z wielu ciekawych eventów. Najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem i pokazanie niezdecydowanym, że warto pomagać – podkreślają wolontariusze z Namiotu Spotkań.

20:47 / 16-11-2017

Kraków: rekolekcje „Ubogi niech do mnie przyjdzie” z okazji Światowego Dnia Ubogich

Osoby bezdomne i potrzebujące, a także wolontariusze i mieszkańcy Krakowa, zgromadzili się w czwartek wieczorem w Bazylice Mariackiej na pierwszych rekolekcjach „Ubogi niech do mnie przyjdzie”. Spotkania z okazji I Światowego Dnia Ubogich poprowadzi ks. Mirosław Tosza oraz jego podopieczni ze Wspólnoty Betlejem z Jaworzna. Rekolekcje te to propozycja dla wszystkich mieszkańców archidiecezji, osób, które chcę lepiej poznać siebie, zrobić coś dla drugiego człowieka i poznać temat ubóstwa z perspektywy mieszkańców wspólnoty.

1 2 3 583
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.