Krakowska

18:45 / 21-01-2018

Kraków: ekumeniczne nabożeństwo z udziałem zwierzchników Kościołów chrześcijańskich

W Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach odbyło się 21 stycznia centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W nabożeństwie pod hasłem „Nadzieja i uzdrowienie” uczestniczyli zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Krakowie.

16:38 / 21-01-2018

Koninki: VIII Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM (zapowiedź)

Już 3 marca w Koninkach k. Poręby Wielkiej odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Będzie się ona odbywać pod hasłem „Wiecznej chwały czas”.

11:52 / 21-01-2018

Bp Muskus do chorych: cierpienie jest trudną, ale uprzywilejowaną drogą do Królestwa Bożego

Cierpienie i słabość ciała jest trudną, ale uprzywilejowaną drogą do Królestwa Bożego – mówił bp Damian Muskus OFM do chorych, którzy spotkali się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie na corocznym opłatku. W homilii wygłoszonej podczas poprzedzającej spotkanie Eucharystii hierarcha przywołał przykład służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, która pod koniec życia doświadczała cierpienia i pisała o nim jako o „biegu na przełaj” w ramiona kochającego Ojca.

09:20 / 21-01-2018

Abp Jędraszewski do stypendystów FDNT: dzięki wam można z nadzieją myśleć o przyszłości

W sobotę wieczorem odbyło się spotkanie opłatkowe metropolity krakowskiego ze stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. „Warto było tworzyć struktury tej fundacji i zainwestować w młodych. Dzięki wam można z nadzieją myśleć o przyszłości Kościoła i Polski” – mówił do młodych abp Jędraszewski.

11:30 / 20-01-2018

Kraków: kolędowanie dla potrzebujących

W piątek wieczorem w krakowskiej Tauron Arenie odbył się ewangelizacyjno-charytatywny koncert „Betlejem w Krakowie”. Dla publiczności kolędy i pastorałki zaśpiewali m.in. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Igor Herbut i Mate.O.

20:53 / 19-01-2018

Kard. Dziwisz: zapalajmy płomienie dobra wokół nas

Zapalajmy płomienie dobra wokół nas, by świat, w którym żyjemy, stawał się bardziej solidarny, bardziej ludzki, a więc bardziej Boży – apelował kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św., której w uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara przewodniczył w kościele sióstr sercanek w Krakowie. Siostry z założonego przez niego zgromadzenia od niemal stu lat pracują w krakowskiej kurii metropolitalnej.

16:24 / 19-01-2018

Kraków: „Dialogi” z abp. Jędraszewskim o relacji człowieka z Bogiem

Co to znaczy mieć relację z Bogiem? – nad tym pytaniem zastanawiali się wraz z abp. Markiem Jędraszewskim uczestnicy pierwszych w nowym roku „Dialogów”. Spotkanie odbyło się w kolegiacie akademickiej św. Anny.

13:50 / 19-01-2018

Kraków: przyznano Nagrodę im. Sł. Bożego J. Ciesielskiego

Lek. med. Czesław Sudewicz, specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii z Białej Podlaskiej, aktywny obrońca życia poczętego, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. Redakcja Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” i fundacja „Źródło” przyznaje wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się w działalności na rzecz umacniania rodzin. Nagrodę wręczono 19 stycznia na Politechnice Krakowskiej.

12:09 / 19-01-2018

Kraków: pamięć o zamordowanej rok temu wolontariuszce Helenie Kmieć jest wciąż żywa

Publikacje książkowe, liczne świadectwa, nabożeństwa, fundacja, pośmiertnie przyznane nagrody i honorowe tytuły – w ten sposób utrwalana jest pamięć o tragicznie zmarłej wolontariuszce misyjnej Helenie Kmieć. W środę 24 stycznia przypada 1. rocznica jej śmierci w Cochabamba w Boliwii.

15:00 / 18-01-2018

Kraków: szczegóły uroczystości beatyfikacyjnych sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej

To ważne wydarzenie nie tylko dla Kościoła krakowskiego, ale dla Kościoła w Polsce, ponieważ wpisuje się w ten szczególny rok, jakim jest rok świętowania stulecia odzyskania niepodległości, bo to co pokazała w swoim życiu Hanna Chrzanowska to właśnie walka o Polskę – mówił 18 stycznia abp Marek Jędraszewski podczas konferencji prasowej w krakowskiej kurii. Podczas spotkania poinformowano o szczegółach uroczystości.

1 2 3 606
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.