Krakowska

18:04 / 15-12-2018

Kraków: rozbłysły światełka na choince pod Oknem Papieskim

Już po raz kolejny plac przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich rozświetliły choinkowe światełka. Uroczystemu zapaleniu lampek na blisko 20-metrowym drzewku z Nadleśnictwa Nawojowa przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

17:47 / 15-12-2018

Bp Muskus: posługi duszpasterskiej nie można rozpatrywać w kategoriach sukcesu

Gdy swoją posługę rozpatrujemy w kategoriach sukcesów duszpasterskich lub mierzymy jej sens liczbą osiągniętych celów, skazujemy się na samotność, która jest przeciwieństwem miłości – mówił bp Damian Muskus OFM w Kalwarii Zebrzydowskiej. Udzielał on święceń diakonatu braciom bernardynom.

10:05 / 15-12-2018

Kraków: kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”

Już jutro odbędzie adwentowa odsłona akcji „Ciacho za ciacho”. Tym razem jej celem jest zbiórka funduszy na zakup mleka terapeutycznego do ośrodka dożywiania w Kongo prowadzonego przez fundację „Dobra Fabryka” Szymona Hołowni.

09:58 / 15-12-2018

Kraków: trójwymiarowa akcja charytatywna Fundacji Malak o. Szustaka

Fundacja Malak zachęca do udziału w adwentowej akcji 3D. Jej celem jest pomoc trzem domom na trzy różne sposoby. Do tej pory udało się zebrać ponad 200 tys. zł.

23:30 / 14-12-2018

Sarkofag Zygmunta III Wazy powrócił na Wawel

Pięć sarkofagów polskich władców z dynastii Wazów powróciło po konserwacji do katedry na Wawelu. Krypta wraz z odnowionymi sarkofagami po rocznej przerwie będzie dostępna dla zwiedzających w przyszłym tygodniu.

11:27 / 14-12-2018

Wigilia dla potrzebujących

W niedzielę na krakowskim Rynku odbędzie się największa w Polsce XXII Wigilia dla Bezdomnych i Potrzebujących. Co roku przyjeżdża na nią kilkadziesiąt tysięcy osób z całego kraju. Po raz pierwszy w akcję włączają się licealiści, którzy przekażą ubogim rękawiczki. Na rynku stanie także specjalny namiot, w którym osoby bezdomne będą mogły wykonać bezpłatne badania medyczne.

08:52 / 14-12-2018

Abp Jędraszewski zaprasza dzieci na świąteczne spotkanie przed Oknem Papieskim

Już w sobotę odbędzie się uroczystość zaświecenia światełek na choince ustawionej przed Oknem Papieskim w Krakowie. Drzewko przywiezione zostało na ul. Franciszkańską z Nadleśnictwa Nawojowa.

08:26 / 14-12-2018

Górale upamiętnili 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Msza św., Apel pamięci, składanie wiązanek kwiatów i utworzenie krzyża świetlnego – tak przebiegały w Nowym Targu 13 grudnia wieczorem uroczystości związane z 37. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

21:17 / 13-12-2018

Abp Jędraszewski: nasze polskie dzieje są nierozłącznie związane z Bogiem i Kościołem

Trzeba było czekać wiele lat, żeby można było wyrazić pełną prawdę historyczną o tym, że nasze polskie dzieje są nierozłącznie związane z Bogiem i Kościołem – mówił abp Marek Jędraszewski do uczestników obchodów 37. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, którzy zgromadzili się w katedrze na Wawelu. – Polska to nasza sprawa przede wszystkim i my sami ostatecznie musimy wykuwać swój los i swoją przyszłość – podkreślił hierarcha.

09:41 / 13-12-2018

Archidiecezja Krakowska poprowadzi proces beatyfikacyjny Jánosa Esterházyego

Archidiecezja Krakowska poprowadzi proces beatyfikacyjny Jánosa Esterházyego – wielkiego węgierskiego patrioty polskiego pochodzenia. Postulatorem procesu został franciszkanin o. Paweł Cebula.

1 2 3 735
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.