Kraków: konkurs „Pokaż nam swojego Patrona”

luk, Kraków, 2016-01-03

Konkurs „Pokaż nam swojego Patrona” to kolejna propozycja Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie dla szkół i placówek edukacyjnych, które chcą się wykazać pod względem dziennikarskim i redakcyjnym. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca.

„Zadaniem uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest wykonanie gazetki szkolnej na temat patrona szkoły” – powiedziała KAI Magdalena Siemion z Instytutu. Jak dodała celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów patronem szkoły oraz zaktywizowanie gazetek szkolnych poprzez wykorzystanie ich jako narzędzia promocji.

W konkursie może wziąć udział każda odpowiednio wykonana gazetka szkolna, która w terminie do 31 marca br. zostanie przesłana do Instytutu. Gazetka może zostać przygotowana w formie drukowanej lub elektronicznej.
„Ostatnie nasze konkursy były adresowane do chętnych indywidualnych. Teraz pragniemy zwrócić do szkół, do zespołów uczniów, które zajmują się wydawaniem gazetek. Chcemy stworzyć przestrzeń do pracy młodzieży w grupie, bo to przecież niezmiernie istotne w życiu” – podkreśliła Siemion.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne są pod adresem www.idmjp2.pl.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury powołaną przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook