Chochołów: Orszak Trzech Króli z udziałem Słowaków

jg, Chochołów, 2016-01-06

W Chochołowie, w pobliżu granicy ze Słowacją, górale już drugi raz przeszli w Orszaku Trzech Króli. Towarzyszyli im sąsiedzi ze słowackiej miejscowości Sucha Hora.

Orszak wyruszył spod kościoła św. Jacka tuż po Mszy św., by dotrzeć do miejscowej szkoły, gdzie odbyły się jasełka. W orszaku udział wzięli parafianie z Chochołowa i Koniówki, a także goście z okolicznych miejscowości. Wśród nich obecni byli m.in. Skarbnik Gminy Czarny Dunajec Stanisława Pilch, Sołtys Chochołowa Kazimierz Marduła i Sołtys Koniówki Jan Sroka. Wszyscy przeszli z papierowymi koronami na głowach, nieodzownym elementem orszaków w całej Polsce.

Na zakończenie w miejscowej szkole góralskie jasełka przedstawiły dzieci i młodzież z oddziału Związku Podhalan w Chochołowie, uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. Kolędy zagrały także dzieci uczęszczające na zajęcia z gry na pianinie. Gościnnie wystąpił także Wiliam Janik ze słowackiej Suchej Hory.

Orszak Trzech Króli w Chochołowie zorganizowany został przez parafię św. Jacka, miejscowy oddział Związku Podhalan i Szkołę Podstawową im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook